Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İstek ve Sorunlarınız ??

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Soru sorma, konu açma, yorum yapma özelliklerine kısıtlama getirilse isabetli olur. Abdulmuizz Fida hocayada, Üyeler arası soru sorma bölümünede gereksiz sorular soruluyor. Örneğin; Cennet kaç metrekare? Evren canlı mı? Maymunlar insan mı? gibi sorular sorulmakta hem hocanın vakti israf oluyor hemde üyeler arası tartışma çıkıyor. Soru soran kardeşin niyetini bilmedikleri için kardeşlerde trol müsün? robot musun? gibi cevaplar veriyorlar eğer kardeş gerçekten samimi ise ne yazık ki samimi bir kardeşi daha ilk sorusunda kaybediyoruz.
Zaman limiti değilde dua, yorum sayısı olabilir.

Örneğin;
Yorum yapmak için 5 konuya dua etmek.
Konu açabilmek için 10 yorum yapmak.

Çok eskiden 10 mesaj sınırı vardı. O sınırı bir an önce aşmak için, önlerine gelen konuyu güncelleyip mesaj sayılarını artırmaya çalışıyorlardı. Forumun gündemini saçma şeylerle meşgul ediyorlar bu şekilde.

Dua etme de sadece kendilerine biraz zaman kaybettirir.

Dua alma sınırı desek, o hiç olmaz. Bizler genel olarak belli kalıplara uymayan üyeler için dua butonu kullanmama huyundayız. Hele üye yeniyse imkansıza yakın bir şey bu.

Kişinin gerçekten samimi olup olmadığını ise anlamanın kolay bi yolu yok.

Yeni üyeleri kısıtlamadan ziyade bizim yapabileceğimiz şeyler var.

Trol olduğundan şüphelendiğimiz kişilere;

1. Çok uzun, ayrıntılı cevap yazmak için çok uğraşmayalım, forumda ilgili konu varsa okuması için link verip, elden geldiğince kısa cümleler kuralım. Bir kaç mesaj içinde durum ya açığa çıkar veya zannımız daha kuvvetlenerek devam eder. Duruma göre hiç cevap vermemek bile gerekebilir.

Bunları şunun için söyledim, eğer trol olduğu açığa çıkarsa elimizde olmadan emeklerimize üzülmeyelim. Üstelik bu kişiler sonradan anlaşılıp forumdan uzaklaştırılırsa, çok saçma konuları da forum temizliği için sonradan silinebiliyor.

2. Bu zannımızı asla belli etmeyelim. Eğer trol değilse kişi bu duruma çok üzülür.

3. Tabi ki her zaman sabırlı olmaya çalışalım. Dediğim gibi bir süre sonra ne nedir, açığa çıkıyor zaten.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
ahkiler ben arkadasım için bi hesap açtım mail onayı yapamam yinede açarmısınız hesabı

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah o siteden bizi uzak tutsun çoğu konuda dinle dalga geçilmeler o çeşit nickler filan ayrıca sende öyle bi yazmıssınki reklam gibi olmuş yada adam nerden bilsin kafir ekşi sözlüğü
neyse abla eğer o siteye giriosansa Allah için bir daha o siteye bakma

Ekşi sözlük de bu forum gibi; facebook, twitter gibi bir site. Yazarları/üyeleri ne yazıyorsa o var. İsteyen (sözlük formatını uymak şartıyla) istediğini yazar. İçinde ağırlıkla ateist/laik insanların bulunduğu gerçek ama az sayıda da olsa yazılarını sevdiğim yazarlar var, çok değerli bilgiler var. Bir takım pislikler yüzünden sitenin tamamını yadırgamanın pek makul olmadığını düşünüyorum.
Fi emanillah

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Ekşi sözlük de bu forum gibi; facebook, twitter gibi bir site. Yazarları/üyeleri ne yazıyorsa o var. İsteyen (sözlük formatını uymak şartıyla) istediğini yazar. İçinde ağırlıkla ateist/laik insanların bulunduğu gerçek ama az sayıda da olsa yazılarını sevdiğim yazarlar var, çok değerli bilgiler var. Bir takım pislikler yüzünden sitenin tamamını yadırgamanın pek makul olmadığını düşünüyorum.
Fi emanillah
yani güzel yazılar görmek için dinle dalga geçilen nickler yazılarıda mı görelim ben asla yapmam akhim

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yani güzel yazılar görmek için dinle dalga geçilen nickler yazılarıda mı görelim ben asla yapmam akhim
İnterneti toptan kapatalım bütün pisliklere o ulaştırıyor neticede;
Hatta bir tane işgüzar, bu siteye musallat olsa bu siteyi de bırakalım...

Ekşi sözlüğe müslümanlar (biz) üye olmazsak oralar tabii ki de ağırlıklı olarak gayrimüslimlerden olacak. Onlar da h*** edecekler. Hem nereye gidersek gidelim pislikler az ya da çok olacak. (Zaman zaman Haricisi, mürciesi, kafiri, laiği bu siteye bile geldi) Bundan gözümüzü kapatarak kaçamayız. ekşi sözlükte müslümanların oranı daha fazla olsaydı durum hiç şüphesiz daha fazla olurdu.

Bununla beraber sen yazdığın gibi onların yazılarını görmemeyi tercih edebilirsin; bu senin kararın, (kararının) hakkında hiçbir şey diyemem.
Fi emanillah

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
İnterneti toptan kapatalım bütün pisliklere o ulaştırıyor neticede;
Hatta bir tane işgüzar, bu siteye musallat olsa bu siteyi de bırakalım...

Ekşi sözlüğe müslümanlar (biz) üye olmazsak oralar tabii ki de ağırlıklı olarak gayrimüslimlerden olacak. Onlar da h*** edecekler. Hem nereye gidersek gidelim pislikler az ya da çok olacak. (Zaman zaman Haricisi, mürciesi, kafiri, laiği bu siteye bile geldi) Bundan gözümüzü kapatarak kaçamayız. ekşi sözlükte müslümanların oranı daha fazla olsaydı durum hiç şüphesiz daha fazla olurdu.

Bununla beraber sen yazdığın gibi onların yazılarını görmemeyi tercih edebilirsin; bu senin kararın, (kararının) hakkında hiçbir şey diyemem.
Fi emanillah
Sitenin sahibinin sozu gecer site yonetimi kafirse nasl egemen olcan ?

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sitenin sahibinin sozu gecer site yonetimi kafirse nasl egemen olcan ?

En azından eskisi gibi rahat saydıramazlar İslam'a. Yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum, her geçen gün bu tür şöyler azalıyor.
Ama dediğim gibi:

Hasılı kelam bu konuşmayı daha fazla uzatmanın anlamı kalmadı.
Allaha emanet ol!

Edit: Mesajının arada kaynamış olması ihtimaline karşı güncelleyelim:
ahkiler ben arkadasım için bi hesap açtım mail onayı yapamam yinede açarmısınız hesabı

E Çevrimdışı

Ebumelhame

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben daha yeni forumunuza üye oldum ve şuna çok şaşırdımkı bazı kendini bilmezler ve hatta kadınlar zahiren müslüman olan bazı gruplara ve kişilere ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar yani bi ana bacı küfretmedikleri kalmış yönetim olarak buna müsade etmemeniz gerektiğini düşünüyorum zira bu asla caiz değildir es selamu aleyküm

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben daha yeni forumunuza üye oldum ve şuna çok şaşırdımkı bazı kendini bilmezler ve hatta kadınlar zahiren müslüman olan bazı gruplara ve kişilere ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar yani bi ana bacı küfretmedikleri kalmış yönetim olarak buna müsade etmemeniz gerektiğini düşünüyorum zira bu asla caiz değildir es selamu aleyküm

Ebumelhame son aktivitesi:
Konuya Bakıyor Aşırı Tekfirci Irak Sam Islam Devleti Hakkında Forumdaki Yaklaşımlar, Az önce

bir sonraki mesajınızla birlikde cevap versek olurmu akhi

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kurallari ihlal ettigini düsündügünüz üyeleri rapor ederek ya da direk yetkili adminlere özel mesaj yazarak ihbar edebilirsiniz.

Ahi yukarıdaki yazıda da olduğu gibi böyle yorum yapan kişileri rapor edebilirsiniz inşaAllah malum forum büyük gözden kaçan durumlar tabi ki de olabilir bu konuda bizlerinde yardımcı olması gerek diye düşünüyorum selametle..

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu mesaji Abdullah muhaysinin boynunu getirene ... dolar ödül veren bagdadi
Icin ben yazdim.
Pisman degilim.
Karsimda olsa kendi ellerimle yapardim.

E Çevrimdışı

Ebumelhame

Üye
İslam-TR Üyesi
Once yilbasi kutlayanlar saldiriyorlar ,kemalist ,asiri sol ve alevileri tahrik ederek sokaga dokmeye calisiyorlar, saldiri sonrasi hemen atilan twetler ortada.
Ayni saatlerde youtubede aziz yildirimin zaten kagit ustunde var olan herkes tarafindan bilinen sike oldugunu soylenilen ses kaydi yayinlaniyor ki hatirlayanlar olacaktir yugoslavya da ic savas bir futbol maci ile basladi. Amac ts ,gs ve fb taraftarlarini sokaga dokmek ki ts ile fb arasindaki husumet herkes bilir.

Ve ayni saatlaerde bir kisi geliyor bu siteye ey muslumanlar tsk el-bab da sivilleri katlediyor diye konu aciyor. irak ve suriyede o kadar muslumani katleden ,zalim esadla savasi sekteye ugratan serefsizlere laf yok ama.

Birileri kapiya dayandi suriyede ne olmussa ayni seyi Turkiye icin istiyorlar ,suriyedeki iraktada kadin ,coluk, cocuk yetmedi serefsizlere yeni katliamlar yeni tecavucler istiyorlar,son olarak sunuda soyleyim muslumanlar icin nefes alacak baska bir toprak parcasi kalmadi , kotudur begenmeyiz ama daha kotusunu istemek mantikli degil insanlara zulumdur

Bir daha soyluyorum ,soylemekten vazgecmiyecem bu grubu yonlendirenlere harici demek haricileri hakarettir.

Hariciler hakki ararken batila sapmislardir, bunlar direk kafirin emrindedir.((iclerindeki samimi kandirilmislar haric)
Konuşan şahıs zahiren müslüman bir topluluğa şerefsiz demekte ve kafirin emrindeler demekle dolaylı yoldan tekfir etmektedir