Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İstek ve Sorunlarınız ??

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
internet alemlerinde forumlar gibi bilgi paylasimini hedefleyen platformlarda ortaliga sacma sapan bir laf atip rahatsizlik veren insanlar icin kullanilan bir terim.

Troller, forum gibi bulundukları sanal ortamlarda can sıkıcı, kızdıran, düzgün bir ortamı bozan, tepki toplayan veya tüm grubu hedef alan, aşağılayıcı ve küçük düşürücü bir mesajı iyiniyetle sorulmuş olan bir soruya cevap mahiyetinde yazarlar.

Cok guzel aciklama .))

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Troll: Çok zeki olduğunu düşünüp karşısındaki insanlarla dalga geçtiğini sanıp onları kandırarak komik duruma düşürmeye çalışan ama hep kendi aptal ve gülünecek duruma düşen varlıklardır .. benim bakış açım bu öyle insanlara boş işlerle uğraşan boş insanlar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Mesaji yazan elyasa da o nasil bir sikayettir oyle arkadas

Tebessum ettirdin mubarek :D

İlk defa forumda bu yesil gulumseme sana nasip oldu akhi
ALLAH affetsin beni :)

ahi trollu ne anlamda kullandigini biliyorum ancak buraya her gelen kisiyi bu sekilde banlayamayiz, eger forumda yetkin bilgili yoksa konuya cevap yazip o konuyu gündem etmez konuyu üstlerine ya da adminlere havale eder ki onun da yeri burasi degildir. Konu report edip gönderirsiniz. Burasi teknik sorunlarla alakali bölüm, mesaj reportu direk konu icinde rapor edilip gerekli aciklama yapilarak rapor edilir. Ancak her rapor isleme alinacak diye bir kaide de yoktur. Siz sadece dogru bildiginizi yaparsiniz bunu degerlendirmek ise moderatörlere düser. Ondan ilgi cekmek icin o soruyu sormustum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi trollu ne anlamda kullandigini biliyorum ancak buraya her gelen kisiyi bu sekilde banlayamayiz, eger forumda yetkin bilgili yoksa konuya cevap yazip o konuyu gündem etmez konuyu üstlerine ya da adminlere havale eder ki onun da yeri burasi degildir. Konu report edip gönderirsiniz. Burasi teknik sorunlarla alakali bölüm, mesaj reportu direk konu icinde rapor edilip gerekli aciklama yapilarak rapor edilir. Ancak her rapor isleme alinacak diye bir kaide de yoktur. Siz sadece dogru bildiginizi yaparsiniz bunu degerlendirmek ise moderatörlere düser. Ondan ilgi cekmek icin o soruyu sormustum.

farkındayım akhı
sıkayetı o sekılde dıle getıren kardes anlamısdır sanırım mesajı

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Konu limiti 4.000

çok iyi olmuş

ayrıca geçen ki isteğim hala geçerli,ona da bi el atsan diyorum

Yönetim uyuma,üyelere sahip çık

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Zahmet olmazsa şu smiley'leri deaktive etmek için bir ayar yapsanız. Gülen sarı yüz veya sırıtan yeşil bir yüz çıkmasın diye o kadar yol denedim olmuyor :D :)
Mesela mesaj formunun altına bir tane işaretleme yeri ''Mesajımda kısaltmalar smiley haline dönüşmesin'' gibi

Araya bir boşluk koyarsanız inşallah çıkmaz ahi. Şu şekilde olur:

: )

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah

Forumda farklı konu baslıklarına yazan Bayan kardeslerımızı gorunce aklıma soyle bırsey geldı.

Sımdı sıteye uye olan bacılarımız herkezın bılhassa erkek kardeslerımızın de gorecegı sekılde sorunlarını ve ısteklerını dıle getırmekteler.
Bunun ıcın ıslam tr uhtılerın bolumu sıteye kayıt olurken bayan kısmını sectıklerınde kardeslerımızın karsına onerı olarak bu bolum cıksa ıstısarelerını bu bolum uzerınden kendı ıclerınde dıle getırseler bu o kardeslerımız ıcın guzel bır kolaylık olmazmı.

Yada bu tarz bır onerı

Uhtılerın bolumune bız erkek kardesler olarak ne bakıyoruz nede merak edıp konusmalarını ızlıyoruz.
Yanı bu onlar acısından bır kolaylık olarak dusunulebılır kanısındayım..

Fi emanillah.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aleykum selam ve rahmetullah kardeşim,

https://www.islam-tr.org/konu/islam-tr-uhtilerinin-anlik-hissiyatlari.47694/

Bu konuyu öneri olarak sunmaktan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bir süre sonra zaten kendileri keşfediyorlar.

Bu konunun varlığına rağmen başka konuya yazmak da isteyebilirler, "kendi arzularıdır, normaldir" diyerek bir şey demiyoruz.

**

Yalnız bu vesileyle, ben de siz ahilere bir öneri vermiş olayım :

Serbest Kürsü'de "İslam-tr Akhilerinin Anlık Hissiyatları" başlıklı bir konu açarsanız (veya erkeklere has olduğu belli olan tamamen farklı bir başlık da olabilir. Hatta farklı olması karışıklığı/yanlışlıkla tıklamaları engellemek açısından çok daha iyi olur) biz de o konuya yazmayız. Zaten o konu açıldıktan sonra çoğu akhinin o konuyu tercih edeceğini düşünmekteyim. E biz o konuya yazamayacağımıza göre, siz de bizim konuya yazamayacağınıza göre istediğiniz ayrım doğal olarak oluşacaktır )

Tabi yazmak için yine de diğer konular tercih edilebilir, sorun değil; herkesin farklı görüşleri olabilir. Oldukça geniş bir kitleye hitap eden bir siteyiz, farklı insanlar ve farklı görüşler olması çok doğal.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah kardeşim,

https://www.islam-tr.org/konu/islam-tr-uhtilerinin-anlik-hissiyatlari.47694/

Bu konuyu öneri olarak sunmaktan mı bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse bir süre sonra zaten kendileri keşfediyorlar.

Bu konunun varlığına rağmen başka konuya yazmak da isteyebilirler, "kendi arzularıdır, normaldir" diyerek bir şey demiyoruz.

**

Yalnız bu vesileyle, ben de siz ahilere bir öneri vermiş olayım :

Serbest Kürsü'de "İslam-tr Akhilerinin Anlık Hissiyatları" başlıklı bir konu açarsanız (veya erkeklere has olduğu belli olan tamamen farklı bir başlık da olabilir. Hatta farklı olması karışıklığı/yanlışlıkla tıklamaları engellemek açısından çok daha iyi olur) biz de o konuya yazmayız. Zaten o konu açıldıktan sonra çoğu akhinin o konuyu tercih edeceğini düşünmekteyim. E biz o konuya yazamayacağımıza göre, siz de bizim konuya yazamayacağınıza göre istediğiniz ayrım doğal olarak oluşacaktır )

Tabi yazmak için yine de diğer konular tercih edilebilir, sorun değil; herkesin farklı görüşleri olabilir. Oldukça geniş bir kitleye hitap eden bir siteyiz, farklı insanlar ve farklı görüşler olması çok doğal.
Bunun icin yonetici akhilerden adim bekliyorum acikcasi :)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Soru sorma, konu açma, yorum yapma özelliklerine kısıtlama getirilse isabetli olur. Abdulmuizz Fida hocayada, Üyeler arası soru sorma bölümünede gereksiz sorular soruluyor. Örneğin; Cennet kaç metrekare? Evren canlı mı? Maymunlar insan mı? gibi sorular sorulmakta hem hocanın vakti israf oluyor hemde üyeler arası tartışma çıkıyor. Soru soran kardeşin niyetini bilmedikleri için kardeşlerde trol müsün? robot musun? gibi cevaplar veriyorlar eğer kardeş gerçekten samimi ise ne yazık ki samimi bir kardeşi daha ilk sorusunda kaybediyoruz.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Soru sorma, konu açma, yorum yapma özelliklerine kısıtlama getirilse isabetli olur. Abdulmuizz Fida hocayada, Üyeler arası soru sorma bölümünede gereksiz sorular soruluyor. Örneğin; Cennet kaç metrekare? Evren canlı mı? Maymunlar insan mı? gibi sorular sorulmakta hem hocanın vakti israf oluyor hemde üyeler arası tartışma çıkıyor. Soru soran kardeşin niyetini bilmedikleri için kardeşlerde trol müsün? robot musun? gibi cevaplar veriyorlar eğer kardeş gerçekten samimi ise ne yazık ki samimi bir kardeşi daha ilk sorusunda kaybediyoruz.

inandığın doğrulara muhalefet eden bir sitede, ilmine güvendiğin bir alime laf atmayı marifet sayan kişilerin sana nekadar tahammül edeceğini bile bilmeden, 5 dk zamanın ayırıp üye olmanı ve devamında derdini anlatman için bir hafta beklemeni şart koşsalar, oraya üye olurmusun akhi?

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
inandığın doğrulara muhalefet eden bir sitede, ilmine güvendiğin bir alime laf atmayı marifet sayan kişilerin sana nekadar tahammül edeceğini bile bilmeden, 5 dk zamanın ayırıp üye olmanı ve devamında derdini anlatman için bir hafta beklemeni şart koşsalar, oraya üye olurmusun akhi?

Zaman limiti değilde dua, yorum sayısı olabilir.

Örneğin;
Yorum yapmak için 5 konuya dua etmek.
Konu açabilmek için 10 yorum yapmak.