Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Itikadı Bozuk Birine Mi Islamı Anlatmak Kolay, Yoksa Allah Düşmanı Birine Mi?

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
itikat'ı bozuk bi adama islam anlatmak mı kolay yoksa Allah düşmanı birine mi anlatmak daha kolay evet biraz beyin fırtınası yapalım

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün milli görüşçülerin forum sitesine girip tebliğ yaptım.Ve beni harici ilan ettiler.Demokrasi ve particilik islama aykırıdır dedim diye.Sonra bir de utanmadan El kaide'ye abd uşağı dediler.Ve 11 eylül saldırılarını abd kendisi yaptı dediler. Anlama kabiliyeti olmayan adamlarla uğraşmak hakikaten zor.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islamı yanlış şekilde(yanlış itikadla) tanıyıp kafasını onunla dolduran birine hakkı anlatmak daha zor, Allahın hidayet edeceği kulunu geçmişinde islamdan sanılan pisliklerden koruması ibretlik bir şey gerçekten. sonradan öğrenerek tabi olan insanlar pek çok aileden müslümana islamı yeniden öğretecek durumda.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
kafasına senelerdir aynı şeyleri doldurmuş itikadı bozuk olanlara anlatmak gerçekten daha zor bir süre sonra küfürlerinde o kadar ısrarcı oluyorlar ki bizlerin tebliği resmen onların küfrünü artırıyor

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tabiki Allah cc düşmanına anlatmak daha zor ama ahi eğer soru şöyle olsa bir dinle dinlenmemiş insana mı yoksa bidatcı sapık birisine mi din anlatmak daha dersen o zaman kesinlikle bir din ile dinlenmemiş birine anlatmak daha kolay derim

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
itikat'ı bozuk bi adama islam anlatmak mı kolay yoksa Allah düşmanı birine mi anlatmak daha kolay evet biraz beyin fırtınası yapalım

Ikisine de anlatmak zordur. Anlatmak zaten baska sey, anlattiklarimizi kabul ettirmek baska sey.

Ancak Allah'in rizasiyle olur. Gözlerine perde cekilenlerden iseler zaten olmaz. Yasayan ölülerdir onlar, duymaz ve görmezler. Ama yinede ara sira böylelerine bir seyler anlatmali, belli olmaz. Nasreddin Hocanin dedigi gibi "ya tutarsa".

Allah Celle ve Celaluhu istedigini ilerletir istedigini geride birakir.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dilin ayarını bilmek lazım, Allahın hidayetine bizim eksikliklerimiz engel olacak değil tabi ancak bizler elimizden geleni en iyi şekilde yapmalıyız diye düşünüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt