Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kabe Imamı'ndan Skandal Sözler: Şükürler Olsun Ki Abd Ile Dünyayı Yönetiyoruz

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
amerikaya tavırları net. Daha dün trump halay çekiyordu suud kralıyla. Bir duruşu olmalı müslüman dediğinin.
Amerika ile her halti dagitan iranin mi tavri net, birak Allah askina bunu burada soyledin bari baska yerde soyleme millet guler sana ...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amerika ile her halti dagitan iranin mi tavri net, birak Allah askina bunu burada soyledin bari baska yerde soyleme millet guler sana ...

İnsanlar bılmıyor olabılır hala ıranı serıat musluman devletı zanneden su Helekı surıyede ısledıklerınden bı haber olan mılyon ınsan var

Gercekten hala gormuyorlar onun ıcın bırbırımıze karsı bıraz daha yumusak huylu olalım :)

Az cok ettıgı kelımelerden bırbırımızı tanıyoruz. sakın olalım ınsaallah

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şiilerin komple tekfir edilmesine katılmıyorum. Onların kimisi sunnileri tekfir ediyor sünnilerin kimisi onlari tekfir ediyor ben uçta kalmamayı yeğlerim.

İrana bayılıyorum her uygulamasına hayranım da demedim. Şamda yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ama konu o değil. Rusyayla birlik olabilir ve konu bu da değil. Konu amerikayla ol(may)an ilişkileri. Ha ilişkisi var, onlar da diğer müslüman memleketler gibi amerikaya yalakalık peşinde diyorsanız ben bilmem Allah bilir yani Allahu Alem.

Bu olayların dinle alakası yok zaten politikayla alakası var. Ama tabi bir müslüman politikaya bile Kuranı Kerim gözlüklerinden bakmalı. Allah samimi sekilde yalvaran herkesi doğru yola iletsin. Amin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şiilerin komple tekfir edilmesine katılmıyorum. Onların kimisi sunnileri tekfir ediyor sünnilerin kimisi onlari tekfir ediyor ben uçta kalmamayı yeğlerim.

İrana bayılıyorum her uygulamasına hayranım da demedim. Şamda yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ama konu o değil. Rusyayla birlik olabilir ve konu bu da değil. Konu amerikayla ol(may)an ilişkileri. Ha ilişkisi var, onlar da diğer müslüman memleketler gibi amerikaya yalakalık peşinde diyorsanız ben bilmem Allah bilir yani Allahu Alem.

Bu olayların dinle alakası yok zaten politikayla alakası var. Ama tabi bir müslüman politikaya bile Kuranı Kerim gözlüklerinden bakmalı. Allah samimi sekilde yalvaran herkesi doğru yola iletsin. Amin.

Azicik bir duralim

Kalpleri ve amelleri kafirle bir olan hatta kabeyi reddedip kendi ulkelerine sozde kabe insaa eden ve tavaf yapan bu sapiklarin ne yerde nede gokte asla yatacak yeri yok.

Siiler kendileri bir firka hatta o kadar sapiklar ki bize bu kacma ucma isleri onlardan gecme hal boyle olunca kafirden daha beter olan bu sozde insanlari birak konusmayi ornek verip dusunmek bile kocaman hatadir.

Onun icin su sapiklari anmayin su forumda.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Azicik bir duralim
buna katılıyorum. Siilerin icinde onlarca kol var. Hepsine sapık diyip geçemezsiniz. Bir "la ilahe illa Allah" hesap sorabilir, dediğim gibi cok farklı kolları var ve birbirinden çok farklı inanışları var. Sapık olanlar da var olmayanlar da var ayrıntılı bir konu. Çok kapsamlı incelemeler yapmak gerekir tekfirden önce.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok gülenvari bir laf etmiş , iki kutup diyerek zaten kendisini(suuudu) abd nin zıttına koymuş . gülenvari dedimde dinlerarası diyalog konferanslarına katılmışlığının haberi de var nette .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
buna katılıyorum. Siilerin icinde onlarca kol var. Hepsine sapık diyip geçemezsiniz. Bir "la ilahe illa Allah" hesap sorabilir, dediğim gibi cok farklı kolları var ve birbirinden çok farklı inanışları var. Sapık olanlar da var olmayanlar da var ayrıntılı bir konu. Çok kapsamlı incelemeler yapmak gerekir tekfirden önce.

ALLAH ve rasulunun yolunda olan olmaya calisan ve o yolu kendine bir amac edinenin disindakiler cehenneme gidecektir.

Bu boyle isterse sahabe torunu olsun isterse hocanin kabe imaminin oglu
Dogru yolda olmadiktan sonra bir onemi yok.

Evet bir topluluga olan kinimiz bizi adaletsizlige sevketmesin.

Sunu da unutmamak lazim firka firka birbirlerini parcalayanlar ayrisanlar dogru yola asla ulasamaz

A kolu b kolu c kolu bunlar birsey ifade etmiyor iyi muslumanlar elbette var ama bu siilikte yok iranda yok gecenlerde forumda bir tartisma vardi siiler hakkinda birisi diyordu su kolu bu kolu diye bu adamlar baslarina peygamber derecesine getirecek seviye birine baglanmislar bu boyle olmaz ALLAH ve rasulunun onune hicbirsey hicbirkimse gecemez.

Yani anlatmak istedigim su

Az bir dogrulari var diye milyon yanlisi hakli cikarmaz hicbirsey
Geneli yanlis inanctalar insaallah halkimiz onlar tarafindan bir isgale ugramaz o zaman ne demek istedigim acik ve net bir sekilde anlasilacaktir.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin kafan çok karışmış !! Allah'a ortak koşan sia yi hala lailaheillallah diyen vardır filan. Değişik bir durum

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin kafan çok karışmış !! Allah'a ortak koşan sia yi hala lailaheillallah diyen vardır filan. Değişik bir durum
o kadar hadis varken kafası ütü masası gibi olanı garipserim. Şii olmadığım için burda çok da konuşmaya gerek yok. Benim kafam da ahiretim de bana sizinki de size.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi

Bir seneyi aşkındır bu sitedeyim. Ve anlam veremediğim bir durum şudur ki; biz insanları konuşmak kadar ilimle hemhal olamıyoruz. Bu sözlerimi yanlış anlamayın. Benim sözlerim sitenin geneline acizane nasihatten başka bir şey değildir. Delilin ne diye soranlara bu konunun gündemde kaldığı günleri ve aynı tarihte açılmış ve Müslümana güzel hasletler sunacak konunun gündemde kaldığı günlerini kıyaslasınlar. Velhasıl...

Değerli dostlar, Müslümanın karşısındakini anlaması kadar olayları çözen daha olgun bir etken bilmiyorum. Çünkü anlamadan verilen cevaplar uzun diyaloglardan ve karmaşadan öteye götürmez. Bu sözlerimi okuduktan sonra "kimi anlamamışız kardeşim" diyenler olacak ve alınganlık yapacaklar. Yalnız bu yazıya nasihat gözüyle bakıp kendisini nefis süzgecinden geçirenler anlam karmaşasına sebebiyet verdiği durumunu iyi analiz edebilecek ve olayı çözüme kavuşturacak ilk adımı atacaktır. Rabbim yardımcımız olsun.

Siilerin icinde onlarca kol var. Hepsine sapık diyip geçemezsiniz. Bir "la ilahe illa Allah" hesap sorabilir, dediğim gibi cok farklı kolları var ve birbirinden çok farklı inanışları var. Sapık olanlar da var olmayanlar da var ayrıntılı bir konu. Çok kapsamlı incelemeler yapmak gerekir tekfirden önce.

Değerli dostlar öncelikle Pangea adlı kardeşimizin yazmış olduğu bu mesajın ne anlama geldiğini dile getireyim: kardeşimizden Allah razı olsun. Günümüzde Şii'lerin Şam'da yaptıkları zulme odaklanıp, kinlerini oradaki Şii'lere karşı haklı olarak bileyen bazı kesim Müslümanlar Şii'leri topyekûn kafir ilan etseler de, ehli sünnet alimleri bu görüşte değildir. Kardeşimiz burada haklı olarak sizleri uyarmış. Doğrudur, Şii'ler ümmete ihtilaf merkezlerinden biri, sapık ve bid'at ehli kısımların ise başlarında gelmektedir. Ama bu durum onları topyekûn tekfir etmek için yeterli değildir. Yalnız bundan önceki mesajında İran'ın Amerika'ya karşı tavrının net olduğunu söylerken hata etmiş. Çoğunuzda bu hatasına takılarak bu mesajını yanlış yorumlamışsınız. Bundan dolayı söylemiş olduğu bu gerçeği istemsizce gözardı etmiş siniz.

Şii'lerin kafir olup olmadığına dair detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www.islam-tr.org/konu/siiler-kafir-midir.21823/

Tüm üyelere ufak bir dipnot!

Değerli dostlar, biliyorum ki hepiniz Rasulullah'ı örnek almış, O'nun yolunu, ahlakını, düzenini kendinize şiar edinmiş siniz. Rabbim bu yolda yardımcınız olsun. Yine biliyorum ki, çukura düşmüş kardeşinizin hemen yardımına koşarak onu o çukurdan çıkarmak için elinizden geleni ardınıza koymazsınız. Peki soruyorum: Hata etmiş, yanlış sözler sarf etmiş, hatta ve hatta yanlış yola girmiş bir kardeşinizi hangi üslup ile uyarırsınız? Onunla yumuşak bir dil ile konuşarak bu beladan kurtulmasına yardımcı mı olursunuz? Yoksa aksine sert sözlerle eleştirerek daha ok yanlışa düşmesine mi vesile olur sunuz? Sizce hangisi Rasulullah'ın ahlakına yakışır? İşte sizden kardeşiniz olarak Rasulullah'ın ahlakına yakışan yumuşak bir dil ile eleştiri etmeyi tavsiye ediyor, kardeşinizi çukurda bırakmamanızı nasihat ediyorum. Çünkü ikinizde bu kardeşliğe muhtaçsınız ve bu kardeşliğin verdiği ağır sorumluluğun ise yükünü taşıyorsunuz. Rabbim bu yükü hakkıyla taşıyanlardan eylesin.

Son olarak lütfen bu yazıdan sonra bu gereksiz konuşmayı daha fazla uzatıp konunun kilitlenmesine neden olmayın. Bu duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt