Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kabe'nin ve Mescid'i Nebevi'nin Yıkılmak İstendiği Doğru mu?

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm Abdulmuizz kardesim,
Son zamanlarda bilmen fitnemidir uydurmadirmidir ama Selefi veya kimilerine göre Vehabi diye adlandirilanlarin Kabe'yi Muazzamayi ve Mescid-i Nebevi'yi yikmak istmeleriymis...!

Birincisi ben bu fitneye veya uydurmalara alet olmak istemiyorum, Rabbime siginirim.

Ancak bu duyumlarin bir gerceklik payi varmi?

Varsa neden buralari yikmak istesinler?

Yani Mescid-i Nebevide peygamberimiz türbesi bulunuyormusda ondan diyorlar. Dogrumudur bu duyum....?

Kabe'yi neden yikmak istediklerini bilmiyorum.

Bunu yapmak isteyenlerde ISiD veya benzeri örgütler yapmak istemisiymis.

Lütfen yazimda bir hata varsa düzenleyerek yayinlayabilirsin.
Cünki ben dedikodu vari bir yazidan hoslanmiyorum.

Müslümanlarin adina ve kilina zarar gelmesin yeterki.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim;
Bu tür söylentiler uzun yıllardır devamlı faşist ve kabirperest tasavvufculardan duymaktayız.
Bir aslı yoktur. Olmayan bir şeyin delili de olmaz. İddia sahibine delil düşer.
Peygamberin türbesi, mescidde değil evinin odasının içerisinde olduğundan bir sıkıntı yoktur ve sadece Rasulullah (s.a.v.)'ın pak naaşı yoktur.
Arablara iftira atarak, saf, bilgisiz insanları arab (daha çok muvahhidlere) düşmanlaştırmaya çalışanlar, Türkiye'deki mescidlerin avlusu ve içerisindeki kabirleri, İslam'a rağmen helal kılarak savunduklarını itiraf etmiş oluyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt