Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kadrajımdan. . .

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadrajda uzak gibi duruyor oysa elimi uzatsam değecek gibiydim. İnsan beton şehirlerden kırsal köylere gidince gökyüzünde ay, yıldız olduğunu fark ediyor. Yitirdiğimiz daha ne kadar değer var acaba... Koskoca dolunay aynı anda bebeğini sallayan annenin, tarlasını bekleyen çiftçinin, otobüste cam kenarında oturan yolcunun gözbebeğine sığınıyor... SubhanAllah.

QcNDcC.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kadrajda uzak gibi duruyor oysa elimi uzatsam değecek gibiydim. İnsan beton şehirlerden kırsal köylere gidince gökyüzünde ay, yıldız olduğunu fark ediyor. Yitirdiğimiz daha ne kadar değer var acaba... Koskoca dolunay aynı anda bebeğini sallayan annenin, tarlasını bekleyen çiftçinin, otobüste cam kenarında oturan yolcunun gözbebeğine sığınıyor... SubhanAllah.

QcNDcC.jpg

Bilmiyorum başka bolgeler de damda yatma olayı var mı ?

Doğuda amcamgilin evinde damda uyumayı teklif etmişlerdi. Ömrüm de gökyüzünü bu kadar net ve berrak görmemiştim.o kadar çok yıldız kayıyordu ki anlatamam.İnsani bilmemde müslüman birine Yüce Allah'ın ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlıyor.
Yerin ve göğün sahibi olan Allah
sübhanallah
15 20 sene olmuştur gitmeyeli

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب

QcNDcC.jpg
Serdar Kılıç'ın bir programında dinlemiştim, "gökyüzünü, ayı göremeyen ayın yarılma mucizesini nasıl anlasın ki!" demişti. ( Benzeri bir lafız da kullanmış olabilir) Allah azze ve celle Rububiyetine ve Uluhiyetine yeri, göğü ve ikisi arasındakileri, içindekileri delil kılarken bunları gör(e)meyen Allah celle we alâ nın Rububiyetinin ve Uluhiyetinin gereğini anlamakta da problemler yaşayabilir.

Son düzenleme:
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Bilmiyorum başka bolgeler de damda yatma olayı var mı ?

Doğuda amcamgilin evinde damda uyumayı teklif etmişlerdi. Ömrüm de gökyüzünü bu kadar net ve berrak görmemiştim.o kadar çok yıldız kayıyordu ki anlatamam.İnsani bilmemde müslüman birine Yüce Allah'ın ne kadar büyük olduğunu daha iyi anlıyor.
Yerin ve göğün sahibi olan Allah
sübhanallah
15 20 sene olmuştur gitmeyeli
Abi uzun bir zaman sonra şu an o nimetle nasipleniyorum. İnsan hakkıyla düşündü mü gerçekten insanı çok etkiliyor, ne diyeceğini bilemiyor. Sadece ağzından SubhanAllah lafzı dökülüyor...
Gund xweşe gundîtî ji xweşe 😊

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Abi uzun bir zaman sonra şu an o nimetle nasipleniyorum. İnsan hakkıyla düşündü mü gerçekten insanı çok etkiliyor, ne diyeceğini bilemiyor. Sadece ağzından SubhanAllah lafzı dökülüyor...
Gund xweşe gundîtî ji xweşe 😊

:)

Üst Ana Sayfa Alt