Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kafirler İstedi Diye Cuma Namazı Kılsam Şirk Olur mu?

mehmetakgün92 Çevrimdışı

mehmetakgün92

Üye
İslam-TR Üyesi
başlığı okuyup ne alaka dediğinizi biliyorum hemen durumu açıklayayım.
ben üniversite öğrencisiyim, diyanet imamları arkasında namaz kılmam. arkadaşlarımın hepsi müşrik. atatürkçü, laik, komünist, demokrasi seçiminde oy veren vs. cuma namazından başka namazda kılmazlar.
fakat beni öğlen ikindi kılarken görüyorlar. beni cumaya çağırdıklarında gelmiyorum desem abes kaçacak, bunlar cumaya gidiyor diye bende gitsem şirk olur mu ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kâfirler seni Cumua namazına çağırıyor diye çeşitli sebeblerden dolayı sahih görmediğin namazı, Allah için değil de kafirler istediği ve onların rıdası için (kılmaman durumunda ne derler diye, üstelik kabul olmadığına inanmana rağmen) kılarsan riya yani küçük şirk işlemiş olursun.

mehmetakgün92 Çevrimdışı

mehmetakgün92

Üye
İslam-TR Üyesi
ABDULMUİZ HOCAM BEN BU SORUYU SORALI BAYA OLUYOR BÖYLE BİR NAMAZ ZATEN BATILDIR DEYİP BİR SIKINTI GÖRMÜYORDUM KEŞKE ERKEN YAZSAYDIN ALLAH BENİ AFFETSİN SENDENDE RAZI OLSUN

Üst Ana Sayfa Alt