Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kafirler ve Sapkın İnanışlılarla Münazara Ederken Kullanılacak Delillerin Durumu?

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum Hocam,

Bulunduğum çeşitli ortamlarda ateist veya İslam dışı sapkın inanışlara sahip (Mecusi, Budist, Şaman, Yahudi, Hristiyan, Mantıkçılar vs.) olan kimselerle hak olanı söyleme konusunda tartışmalara giriyorum. Bu kesimlere karşı delil sunmada bazı durumlarda sıkıntı olabiliyor. Misal ateist bir kişiye Kur'an veya Sünnet'ten delil getiremiyorum çünkü adam zaten bunları reddediyor. Bu örnekte olduğu gibi kişilere

İslami Kaynaklardan olmayan ancak İslam'ın doğru, tek ve hak olduğunu gösterecek delilleri araştırmanın hükmü nedir? Misal olarak Çoğu toplumun oluşturduğu ve inanışlarını aktaran Mitolojik kaynaklara araştırılabilir mi? (Örneğin çoğu mitolojide kıyametle ilgili benzer durumların ön görüldüğü ancak bunların farklı bakış açılarıyla anlatıldığı kolaylıkla anlaşılabilir bir bilgi.) veya Yaratılışla ilglili deliller...
Bu kaynaklarda bulunan ve İslam Akaidiyle örtüşen ve İslam'ın hak olduğunu doğrulayan kısımlar delil olarak sunulabilir mi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

İslami kaynak olmasa da, İslam'i meselenin sahihliğini delillendirmede yan bir delil olarak sunulmasında bir beis yoktur.

Ölümden sonra hayat var mı?

Müslüman, hristiyan doktoru tartışmada yerle bir ediyor !

Bana İslam'ın Doğru Din Olduğunu İspatla!

Ateist Soruyor: Allah Egoist midir?

Kur'an'da bilimsel ifadeler var mı?

Neden bir dine ihtiyacımız var?

Bir ateiste verilecek en güzel cevap

İnsan eylemlerinde özgür müdür?

Dr. Zakir'in Komünist ile Tartışması !

Üst Ana Sayfa Alt