Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kandil Geceleri Islam'da Yoktur !!!!

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bir Ayete ONLAR SÖZÜN HER TÜRLÜSÜNÜ DİNLER GÜZEL OLANINA UYARLAR. HÜKMÜ VERİLİYOR..

Merak ediyorum gercekten Acaba Senin icin Beser olarak Resullah a.s.v dan daha uyulmasi gereken kim ? Hadisi serifi Red Peygamberi Redtir..

SENİN SÖYLEDİĞİNİN NE GÜZEL TARAFI VAR NEDE UYULACAK...

belliki Fikhtan birhaber yasiyorsunuz ve burdada ahkam kesiyorsunuz.. Önce Fikiha müracat ediniz ve birdaha düsünmenizi ummuyorum..

BUGUN BEN BİR KİTAP YAZİYİM HADİS OLSUN ADI.. İMZASI MÜSLÜM, BUHARİ,TİRMİZİ,. 30 YIL SONRA SEN GİBİLER SAHHİ OLARAK OKURLAR ARTIK VE AMEL EDERLER..

Biraz Ehli Insanf olalim desek yerinde bir söz olur galiba bu sözü ancak sirf o sizin cikardiginiz eseri tek okuyanlar icin gecerlidir desek nasil olur ? Kaldiki Buhariyi Red etmek icin önce Buhari olmak gerekir.. ama bu devirde senin gibi Buhariler cok veyahut kendilerini öyle zannetmekler..

ASIL AHMAK KİM ACABA..HER HADİSLE AMEL EDİLMEZ.

gercekten o ahmagi cok merak ediyorum, benim sözümden böyle birsey nasil cikardiniz hayret ediyorum, zira ALLAH Rahmet ettsin Kabirlerini Nurlandirsin, Imam Suyuti, Ibn Teymiyye, Ibn Kayyim, Aliyul Kari, Acluni ve daha birsürü Alimler Mevzu Hadisleri ele alip o konu hakkinda eserler ortaya cikarmislardir.....

PEYGAMBER EFENDİMİZ ANMANIN NERESİ BİDAD AİN YAPILMIYOR KURAN OKUNUYOR PEYGAMBER ANLATILIYOR.

Peygamberi Bir geceye Sigdirmak öyle mi ? Dün Hosgeldin Ya Resullah birgün sonra gülle gülle mi ! Kandil geceleri ile Yilbasi/Noel Geceleri Arasindaki Ibadet anlayis farkini bana söylermisiniz zira Yilbasi/Noel gibi gecelerdede Kisiler dolmakta, Millet costurulmakta.. sana buna uygun bir Hadis vermek isterdim Ehli Kitabi Taklit ile ilgili ama gel görki Hadisi Inkar edene karsi Hadis Nasil getirilir bilmem... Daha dogrusu Hem Resullah yolunda oldugunu hemde ayni zamanda onu Red etmenin nasil bir is oldugunu gercekten anllamis degilim...

HER AYETİN ARKASINDAN ALLAH CC ŞU HÜKMÜ VERİR HİÇMİ AKIL ETMEZSİNİZ.HİÇMİ AKLINIZI KULLANMAZMISINIZ.

Evet Tarihten aldigin, nefisten gördügün olaydan, Hastaligindan Riziklanmandan, Sifa bullusundan, Ailenden, Yaratalilanlardan Ibret almazmisiniz, düsünmezmisiniz ! Evet düsünüyoruz ins. düsündügümüz icinde O düsünceyi bellirli günlere birakmiyor ve Sigdirmaya calismiyoruz !

ALLAH HERKESİN AYRILAĞA DÜŞÜDÜĞÜ KONU HAKKINDA HÜKMÜNÜ ELBET VERECEKTİR..

Süphesizki ALLAH dogru sözlüdür ve dogru sözlü olanlarida sevendir..

UNUTMAYIN MELEKLER BİZE İNSAN OLDUĞUMUZ İÇİN YADA NEFSİ TAŞIDIĞIMIZ İÇİN SECDE ETMEDİ... AKIL NİMETİNİ ALLAH YARATTI MELEKLER AKIL KUDRETİNE SECDE ETTİ..

Unuttugun asil Bir Nokta var oda Emir ve Itaatin gerceklesmesidir...

ALLAH HER KULUN AKLININ ABDESTLİ OLMASINI NASİP ETSİN..KURANLA VAHYEYLESİN İNŞA EYLESİN..

Kurani Anlamak icin Sünnetullahi bilmek zorundasin, yada Kendine göre bir Kuran Metodu Kendine göre bir Allah anlayisi, kendine göre bir Din anlayisi cizer ve ona göre yürürsün ve dogru yolda oldugunu zannedersin...

Sözün Özü
ALLAH Her Kalbi Tertemiz Yarattı..İnsan Düşünceleriyle O Kalbi Kap Kara Yaptı.

ALLAH temizlenmis temiz olmak isteyen kullarini sever.. ALLAH her Beseri Müslüman olarak yaratti ve hakiki müslüman ise temizdir.. Insan düsünceleriyle yanliz degil, Düsüncesini Hayatina gecirerek kap kara yapti, zira insan cok sey dusunur eger hepsini yaparsa, farkina varsan ne olacagini

selametle

Y Çevrimdışı

yalnizkentli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Bir Ayete ONLAR SÖZÜN HER TÜRLÜSÜNÜ DİNLER GÜZEL OLANINA UYARLAR. HÜKMÜ VERİLİYOR..

Merak ediyorum gercekten Acaba Senin icin Beser olarak Resullah a.s.v dan daha uyulmasi gereken kim ? Hadisi serifi Red Peygamberi Redtir..

Kimsenin Hadisi şerfi Red Ettiği Yok Doğru düşün Yalnış anlama.. Dünya Olmasaydı Ahiret olmazdı..
Kitapsız peygamberler Gelmiştir Ama peygambersiz Kitap Gelmemiştir Bu peygamber efendimizin varlığını kanıtlamaya yeter red akılsızların işi...

SENİN SÖYLEDİĞİNİN NE GÜZEL TARAFI VAR NEDE UYULACAK...

belliki Fikhtan birhaber yasiyorsunuz ve burdada ahkam kesiyorsunuz.. Önce Fikiha müracat ediniz ve birdaha düsünmenizi ummuyorum..

Kuranı Bilmeden Anlamadan Daha Yaratanını Bile Tanımadan Fikhtan birhaber anlamazsın Anladığını Umarım Ama inş yalnış anlmadığınıda.Faydasız ilimden ALLAHA SIĞINIRIM.

BUGUN BEN BİR KİTAP YAZİYİM HADİS OLSUN ADI.. İMZASI MÜSLÜM, BUHARİ,TİRMİZİ,. 30 YIL SONRA SEN GİBİLER SAHHİ OLARAK OKURLAR ARTIK VE AMEL EDERLER..

Biraz Ehli Insanf olalim desek yerinde bir söz olur galiba bu sözü ancak sirf o sizin cikardiginiz eseri tek okuyanlar icin gecerlidir desek nasil olur ? Kaldiki Buhariyi Red etmek icin önce Buhari olmak gerekir.. ama bu devirde senin gibi Buhariler cok veyahut kendilerini öyle zannetmekler..

Kimin kimi Zannettiği Değil Olay Neyi Nasıl Anladığındır. Sizin Derken? Burda bikere yalnişsin kardeşim. İslam bölünmez bir bütündür bunun sizi bizi yok..Hatırlatiyim.

ASIL AHMAK KİM ACABA..HER HADİSLE AMEL EDİLMEZ.

gercekten o ahmagi cok merak ediyorum, benim sözümden böyle birsey nasil cikardiniz hayret ediyorum, zira ALLAH Rahmet ettsin Kabirlerini Nurlandirsin, Imam Suyuti, Ibn Teymiyye, Ibn Kayyim, Aliyul Kari, Acluni ve daha birsürü Alimler Mevzu Hadisleri ele alip o konu hakkinda eserler ortaya cikarmislardir.....

Merak et bende seninle Merak edenlerdenim.Onların çıkardıklarına Sözümüz Yok.Sonrada ya oynadılarsa. Kuran insanın Aklına Hitap Eder.Kalbine değil..AKlın almadığını kalp kabullenmez.. Benimde aklım bunu almiyor peygamberi hatırlamanın anmanın kuranı o gece okumanın insanların o gece dua etmesinin neresi bidad.

PEYGAMBER EFENDİMİZ ANMANIN NERESİ BİDAD AİN YAPILMIYOR KURAN OKUNUYOR PEYGAMBER ANLATILIYOR.

Peygamberi Bir geceye Sigdirmak öyle mi ? Dün Hosgeldin Ya Resullah birgün sonra gülle gülle mi ! Kandil geceleri ile Yilbasi/Noel Geceleri Arasindaki Ibadet anlayis farkini bana söylermisiniz zira Yilbasi/Noel gibi gecelerdede Kisiler dolmakta, Millet costurulmakta.. sana buna uygun bir Hadis vermek isterdim Ehli Kitabi Taklit ile ilgili ama gel görki Hadisi Inkar edene karsi Hadis Nasil getirilir bilmem... Daha dogrusu Hem Resullah yolunda oldugunu hemde ayni zamanda onu Red etmenin nasil bir is oldugunu gercekten anllamis degilim...

Farkı öğrenmek istersen kandil gecelerine Bak Kimsenin coştuğu yok.kimine yılda Birkez bile Olsa Peygamberi tanıtmak var..Senin Budüşüncen Başka düşüncelerle aynı kapı 5 vakit namaz kılmıyosan cumayıda kılma Mantığını Doğurur. Kimsenin böyle bi hakkı yok Bırakalım hükümünü yaratılan değil Yaratan Versin Sen Dahami iybilceksin yaratandan doğrunun yalnişin hükmünü.Niyetler sahhi olsun.
Dinde teşfik vardır.Dinde o kapıdan en günahkarının Bile Girme Hakkı Vardır bir süreye kadar.Kimsenin red ettiği yok kimsenin öylebi hakkıda yok temiz akıl sahipleri öğüt alır ancak

HER AYETİN ARKASINDAN ALLAH CC ŞU HÜKMÜ VERİR HİÇMİ AKIL ETMEZSİNİZ.HİÇMİ AKLINIZI KULLANMAZMISINIZ.

Evet Tarihten aldigin, nefisten gördügün olaydan, Hastaligindan Riziklanmandan, Sifa bullusundan, Ailenden, Yaratalilanlardan Ibret almazmisiniz, düsünmezmisiniz ! Evet düsünüyoruz ins. düsündügümüz icinde O düsünceyi bellirli günlere birakmiyor ve Sigdirmaya calismiyoruz !

Düşünüyosun inş Düşünüyosun Ya yalniş düşünüyosan? Bunuda düşünüyomusun... Sana kimse o günlere bırak demiyor zaten. Başkalarının Yaptıklarından Sen Sorumlu Değilsin. Senin yaptıklarındanda Başkası değil.. Her Nefis Hakketiğini Alır Sen Fazlasını Alll..Ama Onlarada Alması için Açık kapı bırak bir günde olsa...ŞUĞURSUZCA BİR ALLAH DEMEK KAÇ BİN SEVAP. O KANDİL GECELERİNE GELENLER ŞUĞURLARIYLA GELİYOR SENEDE BİRGÜNDE OLSA.

ALLAH HERKESİN AYRILAĞA DÜŞÜDÜĞÜ KONU HAKKINDA HÜKMÜNÜ ELBET VERECEKTİR..

Süphesizki ALLAH dogru sözlüdür ve dogru sözlü olanlarida sevendir..

BUNUN BİLİNCİNİ TAŞIRKEN. NEDEN AYRILAĞA DÜŞME GEREĞİ DUYAR İNSAN..NE KADAR AYRI OLSADA YILDA BİRKEZDE OLSA AYNI YERDE TOPLANIR İNSANLAR. BUNUN ADINA TEŞFİK DENİR.BİDAD DEĞİL.

UNUTMAYIN MELEKLER BİZE İNSAN OLDUĞUMUZ İÇİN YADA NEFSİ TAŞIDIĞIMIZ İÇİN SECDE ETMEDİ... AKIL NİMETİNİ ALLAH YARATTI MELEKLER AKIL KUDRETİNE SECDE ETTİ..

Unuttugun asil Bir Nokta var oda Emir ve Itaatin gerceklesmesidir...

HİÇBİRŞEY YOKTURKİ ALLAH HÜKÜM VERDİĞİNDE BOYUN EĞMESİN BEN ONU SÖYLEME GEREĞİ BİLE DUYMADIM ATLADIĞIM İÇİN DEĞİL.SENİN UNUTUĞUN Bİ NOKTA VAR ALLAHIN HER HÜKMÜNÜN ALTINDA BİR SEBEP MUHAKAK VARDIR HÜKMÜN ÜSTÜNE HÜKÜM VERMEK DEĞİLDİR İŞ. HÜKMÜN ALTINDAKİ HİKMETİ GÖRMEK VE BİLMEKTİR...

ALLAH HER KULUN AKLININ ABDESTLİ OLMASINI NASİP ETSİN..KURANLA VAHYEYLESİN İNŞA EYLESİN..

Kurani Anlamak icin Sünnetullahi bilmek zorundasin, yada Kendine göre bir Kuran Metodu Kendine göre bir Allah anlayisi, kendine göre bir Din anlayisi cizer ve ona göre yürürsün ve dogru yolda oldugunu zannedersin...

ALLAH KALPLERİN ÖZÜNÜ BİLİR.. VE HERŞEYİ KALBİN ÖZÜNE GÖRE VERİR.
KALBİN YAMUKSA ZATEN YAMULURSUN..

Sözün Özü

ALLAH temizlenmis temiz olmak isteyen kullarini sever.. ALLAH her Beseri Müslüman olarak yaratti ve hakiki müslüman ise temizdir.. Insan düsünceleriyle yanliz degil, Düsüncesini Hayatina gecirerek kap kara yapti, zira insan cok sey dusunur eger hepsini yaparsa, farkina varsan ne olacagini.

ALLAH KİMİ SAPTIRDIYSA ONU DOĞRU YOLA İLETECEK YOKTUR.. KİMİDE HİDAYETE ERDİRSE ONUDA SAPTIRACAK YOKTUR.. BENİM İÇİN SIRAT DÜNYADA BAŞLAR. ALLAH BENİ SAPTIRDIYSA DOĞRU YOLU İLETECEK YOKTUR..AMA HİDAYETE ERDİRDİYSEDE SAPTIRACAK YOKTUR.. BU AYRINTIYIDA UNUTMA KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL...

Sözün Özü

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o dediginiz akil sahipleri ALLAH c.c in KURAN da gondermis oldugu olaylara yakinen iman etmek icin verilmis bir nimettir.ISLAM dininde ALLAH c.c yi hatirlamaktan bahsetmissiniz .demekki cok unutuyorsunuz ALLAH c.c ve HZ muhammedi s.a.v. ISLAM da attiginiz her adimi birakinn bir taraflara kalbinden geceni bile kontrol altina alman lazim hadis deyince bu konuda zaten hadis yokki neyini tartisalimki buda ayri bir olay muslumanlarin toplanmasina deginmissiniz hamd olsun ISLAM in bayrami vardir kurbanbayrami gecesi vardir kadir gecesi muharrem ayi vardir (hicretin ne anlama geldigini seyahat etmek olmadigini) bunlar bir araya gelmek icin yeterde artar yeterki o imana imandan sonra ilime vedesonra amellere sahip olalim ..ALLAH c.c a emanet olalim..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yalnizkentli kendinizi tatmin etme çabanız bittimi?

Olaylara mantık içinde baktınız için, dar islami bilginiz bunu idrak edemiyor.

Biz Allah rasulu sav'in hadisini aktardık. İster Hz. Muhammed as'a uyarsınız, ister nefislerinin mantığına uyarsınız.

Haa doğru olduğunu düşünüyorsan demogoji yapma konuyla ilgili ayet ve hadisi yaz. Kafana göre yorum yapıp altına ayet yazma.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bidati kendi mantığı ile dine sokmaya çalışanların hatasına binaen yapılmış güzel 2 sohbet, umarım sonuna kadar dinlersiniz.

2816

2817

"Şerru'l umûri muhdesâtiha. Küllü muhdesetin bid'atun. Ve küllü bid'atin dalâletun. Ve küllü dalâletin fi'n nâr."

(İşlerin en şerlileri sonradan çıkarılanlarıdır. Sonradan çıkarılan herşey bid'attır. Her bid'at sapıklıktır ve her sapıklık cehennemdedir.)"

S Çevrimdışı

sulargibi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sizlere akıl izan versin o zaman Peygambere de yoktur diyip işin içinden çıkalım bu gecenin faziletleri hakkındaki hadisleri nereye koyacağız hatta kadir gecesi ile alakalı bir sure bile var bunu da Kurandan cıkaralım hepten kurtulalım sadece eleştirmek için iş olsun diye ortaya birşeyler atmayalım Allahtan korkalım bu eleştirilerin altında Türkiye Cumhuriyetine tepki amaçlı kışkırtmalardır başka bir sebebi olamaz

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
video izledinizmi acaba ...izleseniz...kadir gecesi ve kadir gecesi yapılacak dualar zikredilmiş..ikincisi kadir gecesi hariç hangi gece veya kandil kuran da geçer...üçüncüsü...kandil ve geceleri kutlamayla ilgili hadisleri alsak...ben selefi değilim...dediğiniz kişilerden de değilim..ama hakkı görünce susmasını bilenim...sizede tavsite ederim

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
kadir gecesi ayrı bu geceyi bayram edinmek, ümmetin selefinin takip etmediği şekilde ihya etmek ayrı...diğer kandil gecelerine gelince; bunların alayının bidat olduğu zaten malum. diyanet ve kemalist ilahiyatçılar olsun, tarikatçı hacı hoca takımı olsun hiçbiri bunu dillendirmez tabi...
burada ilginç bir gerçek de şu
türkiyedeki sapık tarikat ve cemaatler laik sisteme muhalif olma adına çoğu zaman bile bile bidat işliyorlar. mesela 23 nisan 19 mayıs 29 ekim gibi seküler bayramlara alternatif olarak kandil geceleri, kutlu doğum haftaları icad ediliyor.
bi süre önce bi cemaat ileri geleni kutlu doğum haftası yetmez kutlu doğum ayı lazım. hatta senenin her gününü kutlu doğumla geçirmek lazım demişti. töbe yarabbi ! adam o derece bidata bulaşmış ki artık iyice sapıtmış. eğer seküler bayramlara karşı çıkılacaksa işte peygamberin bize bıraktığı iki bayram var zaten. ramazan ve kurban bayramları... dine zam yapmaya gerek yok.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bidat konusu dunyada cok su kaldirir evvela muminler bidat olmayan ibadetlerini adam gibi yapsinlar sunnetlere adam gibi uysunlar kendilerini bir tartsinlar mizanda ben tartilsam kac santim gelirim (gramin yuzde biri ) ondan sonra o yaptiklari islerden sonra vakti kalir ise bidat denilen is ile ugrassin..her ibadetin karsiligini ALLAH c.c verir kimse hangi ibadete ne verilecegini soyleyemecegi gibi kimsede bunu yaparsan ceza olur haram olur diyemez (haram ve helaller en mahrem noktalara kadar insanlarin yamuklugu bilindiginden dolayi KURAN da belirtilmistir ahmet efendiye mehmetefendiye ihtiyac yoktur)Hamd olsun..yani sonucta bizler evvela KURAN daki mumin olalim da bidat meselesini cozmek cok daha basit .....

T Çevrimdışı

topcuoglu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S Aleyküm kardeşlerim pekala bidat diyorsunuzda biz hatmeyi hacegan ve virt çekiyoz onlar ne bence yanlış düşünüyorsunuz sünnete aykırı olmayan ibadetler cahil kafamla bidat olmması gerek saygılar.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bidat sünnet olmayan ...ve sonradan uydurulmuş şeylerin...dinde sünnetin yerini alması ve sevap kaynağı olarak görülmesidir...

eğer dediğiniz şeyler iyiyse sevap kaynağıysa...ya kurandan ya sahih hadislerden delillendirilmesi gerekir...

kadir gecesi hem kuranda hem hadislerde katidir...ama diğerleri sonradan çıkmıştır...dinde bir sevap kaynağı olması hacebiyle...ama müslüman önce farzları vacipleri...daha sonra sahih sünneti yapmaldır...bizlerin en büyük yanlışlığı ....bu 3 ünü bırakıp sahih olmayan sonradan çıkmış adetlere sarılmamız...

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
alkışı hakenden bi konu olmuş ama bi şeydicem kızmayında bidatleri böyle anlata anlata temizlemek yerine hilafeti kuramak için çaba sarfetseniz...kökten temizlemiş olmazmısınız...köklü değişim şart yani :) :) :)

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:) hilafet mi....islam alemi ne hilafet kuruyoruz.desek...3 dün ya savaşı çıkar...kim halife olucak diye...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bir batakligi kurutmadan oraya bina insa edebilirmisiniz.kaldiki humble kardesimizin dedigi gibi olmasigayet dogal bir durum......

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bidat benim kafamı şok karıştıran bir mevzuu olmuştu...bidat-i hasene hz. ömer hadisi...sonra düşündüm ...acaba biz müslüman olarak ne kadar farza vacipe sünnete bağlıyız...hadi bidati hasene olsa farzedelim...biz önce bunları yapmalıyız ki..ekstradan sevap kazalım....eee bunlar tam olan olmayan da bu işe kalkışıyor...sevap yolları zaten var....sürüsüne bereket...acaba biz bunları denedikmide olduğu meçhul şeyleri deniyoruz...önce sen farzı yap vacipi yap sahih sünneti yap...bak bakalım zaman kalıcakmı bidat dediğin şeylere..kalırsa banada haber ver

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
bidat benim kafamı şok karıştıran bir mevzuu olmuştu...bidat-i hasene hz. ömer hadisi...sonra düşündüm ...acaba biz müslüman olarak ne kadar farza vacipe sünnete bağlıyız...hadi bidati hasene olsa farzedelim...biz önce bunları yapmalıyız ki..ekstradan sevap kazalım....eee bunlar tam olan olmayan da bu işe kalkışıyor...sevap yolları zaten var....sürüsüne bereket...acaba biz bunları denedikmide olduğu meçhul şeyleri deniyoruz...önce sen farzı yap vacipi yap sahih sünneti yap...bak bakalım zaman kalıcakmı bidat dediğin şeylere..kalırsa banada haber ver
bende onu diyorum işte öncelikli olan hilafet bunları sonra temizlicez inşaallah :) :) :)

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hilafet ama kimin hilafeti...ve nasıl hilafet ve...kimin halife olduğu bir hilafet...şekli nasıl...işleyişi...nasıl...çağımızda nasıl yaşıyacak...kimler tarafından fetva verilecek...kime biat edilecek...acaba hangi hilafet..4 imam hilafetimi...saltanat hilafetimi..devlet tekelindeki hilafetmi...salon hilafetimi...hangi hilafet...zamanımza kadar birçok hilafet oldu çeşit çeşit....4 büyük halife haricindekiler..hilafetmiydi...önce bunları cevaplayalım :)....bu sorular diğerlerinin yanında daha basit kalır

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
hilafet ama kimin hilafeti...ve nasıl hilafet ve...kimin halife olduğu bir hilafet...şekli nasıl...işleyişi...nasıl...çağımızda nasıl yaşıyacak...kimler tarafından fetva verilecek...kime biat edilecek...acaba hangi hilafet..4 imam hilafetimi...saltanat hilafetimi..devlet tekelindeki hilafetmi...salon hilafetimi...hangi hilafet...zamanımza kadar birçok hilafet oldu çeşit çeşit....4 büyük halife haricindekiler..hilafetmiydi...önce bunları cevaplayalım :)....bu sorular diğerlerinin yanında daha basit kalır
raşidi hilafet tabiki işte bende tam bunu diyorum bunlar anlatılmalı her yerde...hilafet nedir..nasıl değiştiriliş...halife nasıl seçilir....nasılsa Allahın vaadi var gelecek...hazırlık olmuş olur bari :cihad:

Allah'ın bulunmasını dileği müddet içinizde(nübüvvet)peygamberlik bulunacaktır.Onu kaldırmayı dilediğinde kaldırır.Sonra nübüvvet metodu üzere raşidi hilafet olacaktır.Allah Subhanehü ve Teala 'nın dilediği kadar kalacak dilediğinde onuda kaldıracaktır.Sonra ısırıcı zalim yöneticiler olacaktır.Allah 'ın dilediği kadar kalacak,dilediğinde onuda kaldıracaktır.Sonra zorba yöneticiler olacaktır.allah'ın bulunmasını dilediği sürece kalacak,kaldırmayı dilediğinde onuda kaldıracaktır.
Sonra NÜBÜVVET METODU ÜZERE RAŞİDİ HİLAFETolacaktır.sonra(rasulullah)sukut etti.
Ahmed Bin Hanbel(mükessirin,17680)

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
bir batakligi kurutmadan oraya bina insa edebilirmisiniz.kaldiki humble kardesimizin dedigi gibi olmasigayet dogal bir durum......
sizde bataklıgı kurutmadan sinekleri öldüremezsiniz efendim çift dikiş lazım bu bir gerçek ama bireysel tebliğ bire bir olur buraya kamuya açık bir alan böyle yerlerde bireysel amel bozukluklarının düzeltilmesi işlemi yapılamaz benim vurgum daha çok bu...kamuoyu yapılıyorsa buralarada konu temel olmalı köklü değişim üzerine olmalı güncel meselelere islami çözümler gibi...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
raşidi hilafet tabiki işte bende tam bunu diyorum bunlar anlatılmalı her yerde...hilafet nedir..nasıl değiştiriliş...halife nasıl seçilir....nasılsa allahın vaadi var gelecek...hazırlık olmuş olur bari :cihad:

Allah'ın bulunmasını dileği müddet içinizde(nübüvvet)peygamberlik bulunacaktır.Onu kaldırmayı dilediğinde kaldırır.Sonra nübüvvet metodu üzere raşidi hilafet olacaktır.Allah Subhanehü ve Teala 'nın dilediği kadar kalacak dilediğinde onuda kaldıracaktır.Sonra ısırıcı zalim yöneticiler olacaktır.Allah 'ın dilediği kadar kalacak,dilediğinde onuda kaldıracaktır.Sonra zorba yöneticiler olacaktır.allah'ın bulunmasını dilediği sürece kalacak,kaldırmayı dilediğinde onuda kaldıracaktır.
Sonra NÜBÜVVET METODU ÜZERE RAŞİDİ HİLAFETolacaktır.sonra(rasulullah)sukut etti.
Ahmed Bin Hanbel(mükessirin,17680)
nübüvvett tamam raşid ...zalim zorba tamam...nübüvveti halife-i raşid kalmış..da bu rivayet sahihmidir bilemem...ama Allah nasip eder inş...