Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Karşılıklı Hoşlanmak Günah mıdır?

F Çevrimdışı

Fatih3469

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle hayırlı Ramazanlar. Sormak istediğim sorularım var.
Ben bir hastanede doktorum ve aynı departmanda çalıştığım bir doktordan hoşlanıyorum ve o da benden hoşlanıyor. Ama tam bir sevgili gibi değil. Sadece karşılıklı hoşlanma. Bu günah mıdır? Caiz midir?

Bir diğeri ise hoşlandığım doktor tesettürsüz, evlenirsem bende mesul olur muyum?

Yani flörtün haram olduğunu biliyorum ama bizim ki öyle değil. Hoşlanıyoruz, örneğin bu virüs yokken sadece sohbet edip, biraz yürüyüş yapıyorduk. Bu günahmıdır?

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hayırlı ramazanlar

Ayrıntılı bilgi için şuna bakabilirsiniz

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir hastanede doktorum ve aynı departmanda çalıştığım bir doktordan hoşlanıyorum ve o da benden hoşlanıyor. Ama tam bir sevgili gibi değil. Sadece karşılıklı hoşlanma. Bu günah mıdır? Caiz midir?

Bir diğeri ise hoşlandığım doktor tesettürsüz, evlenirsem bende mesul olur muyum?

Yani flörtün haram olduğunu biliyorum ama bizim ki öyle değil. Hoşlanıyoruz, örneğin bu virüs yokken sadece sohbet edip, biraz yürüyüş yapıyorduk. Bu günahmıdır?

Hocam sizin ilk önce tevhid akidesini öğrenmeniz lazım.

Juleybib Çevrimdışı

Juleybib

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Genelde bu tür duygular fıtratta olan şeyler lakin bu durum helal dairesinden çıkıp şeytanın sağdan yaklaşmasına kapı aralayarak sizi yanlışa sevkeder. Allah kuranda zinaya yaklaşmayın der. Yaklaşmaktan kasıt ise bakışma konuşma vs gibi şeylerdir. Çünkü bu fiiller zamanla uç noktalara kayabilir ve kayar da. Evvelen sizi tehlikeye sokacak fiillerden uzak durmanız gerek. Eğer niyetiniz salihse aracı birini gönderip ciddiyetinizi dile getirin. Bundan gayrısı her iki taraf içinde ateştir.

Üst Ana Sayfa Alt