Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Kemal'istlerin Kendi Eserlerinden Küfür Akideleri - Mason Pozu - (Ataput)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Musluman Kaynaklarıyla Kemal :

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mustafa Kemal ; Kur’ân-ı Kerim için : "Arap Oğlunun Yaveleri" Diyor

18 Temmuz’da İslamlığın terakkiye mani olduğunu haykıran Fethi Bey ve arkadaşları bu maniayı nasıl ve ne zaman kaldıracaklardı? Hükümet programı ile mi, yoksa Gazi’nin herhangi bir hamlesiyle mi?
Bu bekleyiş uzun sürmedi. Hemen bu akşam (14 Ağustos) heyet-i ilmiye şerefine Türk Ocağı’nda verilen çay ziyafetinde ilk tehlikeli hamle göründü.
Şöyle ki:
Ziyafete M. Kemal Paşa da, ben de davet edilmiştik. Vekillerden kimse yoktu. Hayli geç gelen M. Kemal Paşa heyeti ilmiyenin şimdiye kadarki mesaisi ile ilgili görünmeyerek “Kur’ân’ı Türkçeye aynen tercüme” arzusunu ortaya attı.
Bu arzusunu ve hatta zorunlu olan sebebini başka muhitlerde söylemiş olacaklar ki, o günlerde bana Şer’iye Vekili Konya Mebusu Hoca Vehbi Efendi vesair sözüne inandığım bazı zatlar şu bilgiyi vermişlerdi:
(Gazi, Kur’ân-ı Kerîm’i bazı İslâmlık aleyhtarı züppelere çevirtmek arzusundadır. Sonra da Kur’ân’ın Arapça okunmasını namazda dahi men ederek bu tercümeyi okutacak. O züppelerle de işi alaya boğarak aklınca Kur’ân’ı da İslâmlığı da kaldıracaktır. Etrafında böyle bir muhit kendisini bu tehlikeli yola sürüklüyor.)
Bazı yeni simalardan da söz ettikleri gibi bu akşam da bu fikre mumaşaat eden (beraber olan) bazı kimseler görünce bu tehlikeli yolu önlemek için M. Kemal Paşa’ya şöyle cevap verdim:
- Devlet reisi sıfatıyla din işlerini kurcalamaklığınız içerde ve dışarıdaki tesirleri çok zararımıza olur. İşi ilgili makamlara bırakmalı. Fakat rastgele, şunun bunun içinden çıkabileceği basit bir iş olmadığı gibi kötü politika zihniyetinin de işe karışabileceği göz önünde tutularak içlerinde Arapçaya ve dinî bilgilere de hakkıyla vakıf değerli şahsiyetlerin de bulunacağı yüksek ilim adamlarımızdan mürekkep bir heyet toplanmalı ve bunların kararına göre tefsir mi, tercüme mi, yapmak muvafıktır? Ona göre bunları harekete geçirmelidir.
- Din adamlarına ne lüzum var? Dinlerin tarihi malumdur. Doğrudan doğruya tercüme ettirilmek gibi bazı hoşa giden bir fikir ortaya atılınca buna karşı şöyle konuştum:
- Müstemlekeleri İslâm halkıyla dolu olan bu milletler kendi siyasî çıkarlarına göre Kur’ân’ı dillerine tercüme ettirilmişlerdir. İslâm dinine ve Arap diline hakkıyla vakıf kimselerin bulunamayacağı herhangi bir heyet bu tercümeyi, meselâ Fransızcadan da yapabilir. Fakat bence burada maarif programımızı tespit etmek için toplanmış bulunan bu yüksek heyetten vicdani olan din bahsinden değil ilim cephesinden istifade hayırlı olur. Kur’ân’ın yapılmış tefsirleri var, lazımsa yenisini de yaparlar. Devlet otoritesini bu yolda yıpratmaktansa millî kalkınmaya hasretmek daha hayırlı olur.

M. Kemal Paşa sözlerime karşı hiddetle bütün zamirlerini ortaya attı:

- Evet Karabekir, Arap oğlunun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kur’ân’ı Türkçeye çevirttireceğim. Ve böylece de okutacağım. Ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler

İşin bir İlim Heyeti huzurunda berbat bir şekle döndüğünü gören Hamdullah Suphi ve Ruşen Eşref:
- Paşam, çay hazır, herkes sofrada sizi bekliyor… Diyerek bahsi kapattılar.
Bizler de özel masadan kalkarak sofraya oturduk ve yedik içtik. Fakat İlim Heyeti’nin bütün üyeleri üzüntülü görünüyordu.

“Kazım Karabekir Anlatıyor”
Hazırlayan: Uğur Mumcu,
19 Haziran 1990, Cumhuriyet Gazetesi

YAVE (Farsça) = Saçma sapan sözler, anlamsız sözler, boş anlamsız laf, hezeyan. yalan. yaygara. sahipsiz hayvan

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
7554

Not : Videolardaki "müzikleri" yok edebilecek kardeşlerden yardımlarını bekliyorum

Videolardan sesi ayırabilmeniz için Tmegenc programını kullanabilirsiniz. Birçok video formatını desteklemektedir. Açamadığınız ve üzerinde işlem yapamadığınız çok az video olabilir, genellikle % 90 civarında tüm video formatlarını destekliyor. Ben örnek olması açısından alıntı yaptığım videonun sesini sildim. aşağıdaki rapidshare linkinden indirip bakabilirsiniz. Bendeki versiyonu eski olabilir 3,5 sene öncesinden kalma bir program o zamanlar kurcalıyordum böyle şeyleri meraktan :). yeni versiyonlarında daha iyi özellikler olabilir. Ben bu resimdeki versiyon ile yaptım.

Video indirme linki : https://rapidshare.com/files/214265755/1.avi

Programın arayüz resmi :

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cok enteresant bir durum. Tarih tekerrürden ibaret derler. Kimsenin de ders aldigi yok tarihten.

Mesela Atatürk'ün kim oldugu ne yaptigi hep mevzuu ediliyor. Bir de olaylari baska yönden incelesek. Atatürk bir avuc adamlariyle zamaninda nasil oldu da koskoca Osmanli Devletini yikip yeni bir Türk Devleti kurabildi? ( Hitler'in de durumu ayni bu misalde / Asagi yukari tüm Alman halki anlasmis gibi :"Bizim olanlardan haberimiz yoktu" demek oluyor. )

Yani koskoca Osmanli Devletinde de mi kimsenin haberi olmadi Atatürk'ün ne ardniyetler güttügünden. Neden karsi cikanlar olmadi zamaninda?

Aramizda bir kac saygideger kardesler muhakkaki bu soruma karsilik bir iki Kur'an Ayet'ini örnek verebilirler.

Ahmahliktan baska bir sey degil. Vatanini savunmak icin elinden geleni yapmayan, hakkiyla savunmayan kaybeder. Her zaman icin yanlizca kalbten buguz etmekle olmuyor savunmalar.

Ön yakin örnek Israil. Bir avucluk devlet, halen Müslümanlara kan kusturuyor. Ne yapiyoruz bu kan kusturmaya karsi???? Hic bir sey. Birlikten bütünlük dogar.

Atatürk'ün arkasinda Ingiltere, Israilin arkasinda ABD. Bizim arkamizda kim var????

ALLAH (c.c.) var bizlerin arkasinda, yaninda, icinde. Neden halen susuyoruz, her olaya seyirci kaliyoruz???? Aramizda birlik bütünlü yok ki, daginik daginik kimle basa cikalim.

Tarihten ibret almadigimiz müddetce daha ne masonlar ve sövalyeler gelip gececek.

Sözle, Allah onlari kahretsin demekle sonunu getiremegiz bu haksizliklarin, cinayetlerin.

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi dinimizi çok iyi kullanıyorsunuz.
Atatürk Masondu diyorsunuz ve masonluğuna kanıt olarak resimleride elini ceketin içine koymasından bahsediyorsunuz.Acak şöyle bir gerçek vardırki masonluğun temel esası gizliliğe dayalıdır.Yani masonik ritüeller sadece mason locasında kullanılır.Eğer mason locasının dışında kullanılırsa masonluktan ihraç edilir.

Ayrıca o duruş bir çok kişinin "Mason Nizam Duruşu" adını taktığı o duruşun masonik ritüellerde yeri yoktur yani hiç bir kaynakta öyle bir duruş yoktur.
Bu duruşun esası Ön Türklere dayanır.
Bakınız Orhun'da çekilmiş iki resim;

orhun1.jpg
boardturkcomorhunyazitl.jpg

Bu duruş bir Türk Kut geleneğidir hakanlar ve kağanlar bu şekilde durur ve bu şekilde tasfir edilir.
Ha ayrıca eklemek isterim Ön Türklerin inancı Göktengri inancıdır yani evren üzerinde bilinen en eski Tek Tanrılı inanç sistemidir.Araştırılırsa ve içine girilirse hiç şüphesizki İslamdır...

Sizi uyarmak isterim Müslüman birine kafir demek en büyük günahlardandır.
Kafir birinin günahını almak ise kul hakkına girerki kafir birisinden helallik almak imkansızdır...
Allah cc bildirmiştirki "Kul hakkı benim affetmeyeceğim tek günahtır..."

orhun1.jpg

boardturkcomorhunyazitl.jpg

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca Abdulmuizz Fida nın dedikleride kesin olarak yalandır dilerseniz belgeleriylede sunarım.

Mustafa Kemal ATATÜRK , Mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerimi Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır efendiye bizzat cebindeki para ile Türkçeleştirtmiştir.Züppe dediğiniz kişi Hamdi Yazır hoca ise sizlere yazıklar olsun...

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer gerçekten tartışmak isterseniz buyrunuz belgelerle tartışalım.Yok eğerki Müslüman kardeşlerimizi kandırmak istiyorsanız ya beni engelleyin ya da mesajları silin.

orhun1.jpg

kultigin.jpg

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kafir olduğu belli olan birini savunan ona sevgi besleyen biriside kafirdir...bunu ben demiyorum Allah kuranda söylüyor..

Allah'a ve ahiret gününe iman eden hiçbir kavim (topluluk) bulamazsın ki, onlar Allah'a ve Rasulü'ne karşı başkaldıran kimselere bir sevgi (ve dostluk) bağı kurmuş olsunlar; bunlar, isterse babaları, ister çocukları, ister kardeşleri, isterse kendi aşiretleri (soyları) olsun.

(mücadele 22)

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kafir olduğu belli olan birini savunan ona sevgi besleyen biriside kafirdir...bunu ben demiyorum Allah kuranda söylüyor..

Allah'a ve ahiret gününe iman eden hiçbir kavim (topluluk) bulamazsın ki, onlar Allah'a ve Rasulü'ne karşı başkaldıran kimselere bir sevgi (ve dostluk) bağı kurmuş olsunlar; bunlar, isterse babaları, ister çocukları, ister kardeşleri, isterse kendi aşiretleri (soyları) olsun.

(mücadele 22)

Kafirliğine kanıt sun bana eğer ki öyleyse ve beni o kanıtlarınızla döndürürseniz büyük bir sevaba girmiş olursunuz buyrunuz.
Bu arada ilk resimlerde napolyon bonapartı koymuşsunuz ancak napolyon bonapart mason değildir aksine yüzlerce masonu öldürtmüştür :)

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şakamısın sen...mustafa kemal gerçeği isimli bir belgesel var...gören gördü orda kimin ne olduğunu..

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle düzgün konuşunuz...
Videonun linkini verin bende öğrenim.Birçoğunu biliyorum izledim, çarpıtma ve yalandan ibaret videolardı.

Verdiğiniz ayet şudur;
Allah'a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah'a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin. İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. Onları, içlerinden ırmaklar akan ve içlerinde ebedi kalacakları cennetlere sokacaktır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah'ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, Allah'ın tarafında olanlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

Bu arada tartışmayı Akademik boyuta taşıyacağımdan emin olabilirsiniz.

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben ata olarak alparslan fatih sultan mehmet gibi müslümanları örnek alıyorum...masonları değil

Allah'ın laneti putperest kafirlerin üstüne olsun

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Masonluğun temel esası Tanrıya inanmaktır.Marx ateisttir,Lenin ateisttir,napolyon yüzlerce mason öldürmüştür ve mason kanunlarında birader öldürmek kesinlikle yasaktır.
Washington masondnur doğru, ancak bu duruş masonik bir duruş değildir masonlukta yok böyle bir duruş.Size kalırsa Bilge Kağan ve kültigin'de mason o zaman...Çünkü Bilge Kağan ve Kültiginin heykelinin resmini koydum.

Anıtkabir konusuna gelirsekki benim şu anki makale konum pazartesi günü bizzat gidip sembolleri arşivleyeceğim.Anıtkabir yapısı itibari ile Türk Kilim Motifleri ile bezenmiştir rahatlıkla otantik bir Türk halısında bulabilirsiniz.Anıtkabir bir Tümülüs Mezar örneğidir ve Orta Asya'da Anadoluda birçok örneği vardır.Kabartmalar Pers,Asur,Lidya ve Sümer eserleri gibi yapılmıştır.Nedeni ise Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Tarih Tezi baz alınarak yapılmıştır.Atatürk'e göre anadolu binlerce yıldır Türklerindir ve Sümerler vs. Türkdür.
Bu arada Hz.Mevlananın türbeside Tümülüs mezar baz alınarak yapılmıştır çünkü Lahit altı odasındadır gerçek naaşı.

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben ata olarak alparslan fatih sultan mehmet gibi müslümanları örnek alıyorum...masonları değil

Allah'ın laneti putperest kafirlerin üstüne olsun

Biraz daha genişletelim Allah'ın laneti putperest,kafir,Müslümanları kandıran,İslamı çarpıtıp siyasete alet eden,İçinden kafir dışında müslüman takliti yapan,Müslümanlara iftira atan,Milli kahraman gazi ve şehitlerimizin adını lekelemeye çalışanların üzerinde olsun...

Amin...

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada eklemek isterim ben bütün Atalarımı canımdan çok severim senin saydıklarında içinde.
Ancak bir konuya deyinmek isterim Atatürk'ün en çok eleştirilen yanı içki içmesidir değilmi?
Buyrunuz iyi seyirler.

F Çevrimdışı

FuatÖztürk Ataputist

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
En sondan başlıyorum.Andrew Mango apaçık bir kafirdir hatta hakkında yahudi asıllı rus olduğu ve kabalist olduğu söylenir lütfen kaynaklarınız güvenilir olsun.

Luxor tapınağıyla aslanlı yol gerçekten benzemektedir ancak daha önce dediğim Türk Tarih Tezini zahmet buyurup okursanız anlayacaksınızki Mısır Uygarlığı,Güney Amerika Uygarlıkları,İskandinav Uygarlığı ve Türk Uygarlığı Mu Uygarlığının devamıdır.Ayrıca bunun en büyük kanıtıda Mayaların dilinin Türk dilinin neredeyse aynı olmasıdır.

Hür ve Kabul Edilmiş Masonların konferansına hiç birşey diyemem buna siz demelisiniz Atatürk gibi bir Lidere siz sahip çıkmazsanız Masonlar kullanmaya çalışır basit ve net.

İlk resimde verilen belgenin kaynağını veya ismini verebilirseniz bugün hocamızdan rica eder ve araştırırım.

Üst Ana Sayfa Alt