Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kerahat Vakitinde Nafile Namaz Kılınabilir mi?

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleyküm;

Arkadaşlar bu gün öğlen ezanın okunmasına 10-15 dk kala abdest şükür namazı kılacaktım 2 rekat birtane amca bana geldi bu saatte namaz kılınmaz dedi. kerahat vakti dedi.

timurtaş hocanın sohbetini dinledim

şimdi ben cehennemlikmiyim :(

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun hocam;

Peygamber efendimiz miraçtan döndüğünde Hz. Bilal'i yanına çağırdı ve "fazladan hangi ibadeti yapıyordun" diye sordu. Hz. Bilal "Ya Rasulallah, her abdest aldıktan sonra 2 rekat şükür namazı haricinde başka bir ibadet yapmadım" diye cevap verdi. Peygamber efendimiz "cennette senin ayak seslerini duydum" dedi.

Peygamber Efendimiz "cennette senin ayak seslerini önümde duydum" dedi.

Hadisi kutsi:

Allah c.c. diyor ki: her kim abdestsiz olup, abdest almazsa bana karşı sadakatsiz olmuş olur. Her kim abdestsiz olup, abdest aldıktan sonra iki rekat namaz kılmazsa bana sadakatsiz olmuş olur. Ve her kim abdestsiz olup, abdest aldıktan sonra iki rekat namaz kılıp benden bir şey istedikten sonra, ben ona istediğini vermez isem ben zalim olurum. Ama Allah zalim değildir.

hocam benim asıl sormak istediğim buydu. nasıl anlatsam ki günlük 5 vakit namazı cematla kılıyorum diyelim ezan okunmadan 5 dk önce camiye gelip abdesti alıyorum hemen 2 rekat namazı kılıp ondan sorna cematla sünnet farzları eda ediyorum. ezandan önce kılmış olduğum 2 rekat namazlar sabah namazı haric diğer vakitlerde hep kerahat vaktimi olmuş oluyor

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt