Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kişisel Güvenlik (kendinizi Ve Bilgisayarınızı Güvene Alın)

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çoğu kişi güvende olmak ve takip edilmemek ister. Hatta takip edildiğini düşündüğü için bazı sitelere girmeye çekinir. Ben daha önce değişik bilişim sitelerinde bulundum, bazı tecrübeler edindim ve bu tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar takip edilmemek için;

- Sıradan (Basit güvenlik) yöntem;

İlk önce yapacağımız iş -Proxy Programı- indirmek. Şuan için piyasada kolay erişebileceğiniz, üçretsiz ve sorun çıkarmayan programların en iyisi -UltraSuft- programı diyebilirim.

Daha sonra bu programı indiriyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz, kuruluma gerek yok. Şimdi istediğimiz internet tarayıcısını (Google Chrome, Mozilla Firefox gibi) açıp istediğimiz sitelere girebilirsiniz. (Genellikle bu yöntemi özel yaşamın gizliliğinin esas gören şahıslar kıllanır - kıssacası oyun sitesine girse dahi takip edilmek istemeyenler)

* Arkadaşlar eğer ki siz şahsi olarak özel bir takip altında değilseniz bu yöntemle süzgeç'e (Otomatik süzgeçler vardır. Bu süzgeçlere devletin istemediği sitelere, sayfalara vs. girenler kaydedilir.) takılmazsınız.

Mantık: Arkadaşar sizbu yöntemi (yani programı indirip çalıştırdığınızda) kullandığınızda, sizin bilgisayar yurt dışından bir bilgisayar ile iletişime geçiyor ve siz kendi bilgisayarınızdan o bilgisayarı kullanıyor gibi oluyorsunuz. Yani siz süzgeç listesindeki bir siteye girdiginizde süzgeç'e sizin bilgisayar değil o bilgisayar takılıyor. O bilgisayarlar da sanal bilgisayarlardır. Yani bu şekilde kimse takip edilmemiş oluyor. Unutmayın -yüksek tehlikeli- sitelere girerseniz bu yöntem sizi kurtarmaz özel takip'e alınırsınız.

- Gelişmiş (Yüksek güvenlik) yöntem;

Piyasada -Tor Browser- olarak bilinen tarayıcıyı bilgisayarınıza indirmek ve çalıştırmak. Bu tarayıcı özgün kodlamalara ve gelişmiş, özgün ve güvenikli bir arama motoruna sahiptir. Bu tarayıcı ile istediğiniz siteye (İslami sınırları aşmamak kaydıyla) ulaşabilir ve giriş yapabilirsiniz.

Not 1: Yalnız benim verdiğim linkten indirme yapmanız gerekiyor. Çünkü; bu programın yeni sürümü eskisine göre daha güvensiz - ve tabi programı indirmek isterken bilmeden bilgisayarınıza virüs bulaştırmanız mümkün.

Not 2: Birinci yöntem takip edilmek istemeyenler (süzgeç'e takılmak istemeyenler) için uygundur. İkinci yöntem biraz daha güvenlikli ama bilgisayarınızı kasar/yavaşlatır.

İndirme Linkleri;

- UltraSuft: http://s3.dosya.tc/server30/OXzENn/UlturaSuft.zip.html

Virüstotal (Dosyanın virüslüolmadığını gösteren belge niteliğinde): daha sonra eklenecektir...

- Tor Browser: http://dosya.co/02a94be87bb72c3e/tor-browser-2.3.25-13_en-US.rar

Virüstotal (Dosyanın virüslüolmadığını gösteren belge niteliğinde): daha sonra eklenecektir...

Not: Linler çalışmazsa -yani indirme yapamazsanız- bana bildirin İnşallah -hayatta olursam- düzeltirim.

----------------------------------------
Tor Browse Kurulumu;

Son düzenleme:
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Akhi paranoyak yapma bizi :D ya da ben kendi adima konusiim :)

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi bulmak isteyen yine bulur bizi boşveeeeer. Hem bizim gibi adamları kim ne yapsın onlarda biliyor kimin kendilerine tehlike teşkil edip etmediğini. Bizim gibi forum-mücahidleriyle mi uğraşacaklar?

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi paranoyak yapma bizi :D ya da ben kendi adima konusiim :)

Sevgili Hocam, materyalist sistem böyledir. Kendi ferahları için her şeyi yaparlar. Yani dediğin gibi paronayak olmak gerekiyor. Yazdığım gibi daha önce ben bilişim sitelerinde bulunduğum için bu gibi meselelerde nadir kişilerin bildiğin bilgilere sahibim -yani bu işle derinlemesine meşgul olan insanların bilgisine-. Benden uyarması/söylemesi.

Abi bulmak isteyen yine bulur bizi boşveeeeer. Hem bizim gibi adamları kim ne yapsın onlarda biliyor kimin kendilerine tehlike teşkil edip etmediğini. Bizim gibi forum-mücahidleriyle mi uğraşacaklar?

Sevgili Hocam, İslam Realist bir dünya görüşüdür aynı zamanda. Bu memlekette -İrtica, irtica- diye 80 yıl milleti ilim meclislerinden toplamışlar -diğer irençlikleri saymak dahi ismiyorum-. Ebu Ubeyde hocama yazdığım gibi meteryalist sistem kendi refahı için her şeyi mübah sayar. Onlar -küçük parçalar, büyük sıkıntılar yaratır- gibi bir felsefi (Allah Bizi Felsefenin Şerrinden Korusun) görüşe sahipler. Ben yukarıda da belirttiğim gibi bu işlerle bir ara meşgul olduğum için nadir insanların bildiği bilgilere sahibim -yani bu işle derinlemesine meşgul olan insanların bilgisine-. Kısacası -maslahat'a- hakimim hocam. Siz bana güvenin, ben bu konuyu boşuna açmadım İnşallah.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çoğu kişi güvende olmak ve takip edilmemek ister. Hatta takip edildiğini düşündüğü için bazı sitelere girmeye çekinir. Ben daha önce değişik bilişim sitelerinde bulundum, bazı tecrübeler edindim ve bu tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar takip edilmemek için;

- Sıradan (Basit güvenlik) yöntem;

İlk önce yapacağımız iş -Proxy Programı- indirmek. Şuan için piyasada kolay erişebileceğiniz, üçretsiz ve sorun çıkarmayan programların en iyisi -UltraSuft- programı diyebilirim.

Daha sonra bu programı indiriyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz, kuruluma gerek yok. Şimdi istediğimiz internet tarayıcısını (Google Chrome, Mozilla Firefox gibi) açıp istediğimiz sitelere girebilirsiniz. (Genellikle bu yöntemi özel yaşamın gizliliğinin esas gören şahıslar kıllanır - kıssacası oyun sitesine girse dahi takip edilmek istemeyenler)

* Arkadaşlar eğer ki siz şahsi olarak özel bir takip altında değilseniz bu yöntemle süzgeç'e (Otomatik süzgeçler vardır. Bu süzgeçlere devletin istemediği sitelere, sayfalara vs. girenler kaydedilir.) takılmazsınız.

Mantık: Arkadaşar sizbu yöntemi (yani programı indirip çalıştırdığınızda) kullandığınızda, sizin bilgisayar yurt dışından bir bilgisayar ile iletişime geçiyor ve siz kendi bilgisayarınızdan o bilgisayarı kullanıyor gibi oluyorsunuz. Yani siz süzgeç listesindeki bir siteye girdiginizde süzgeç'e sizin bilgisayar değil o bilgisayar takılıyor. O bilgisayarlar da sanal bilgisayarlardır. Yani bu şekilde kimse takip edilmemiş oluyor. Unutmayın -yüksek tehlikeli- sitelere girerseniz bu yöntem sizi kurtarmaz özel takip'e alınırsınız.

- Gelişmiş (Yüksek güvenlik) yöntem;

Piyasada -Tor Browser- olarak bilinen tarayıcıyı bilgisayarınıza indirmek ve çalıştırmak. Bu tarayıcı özgün kodlamalara ve gelişmiş, özgün ve güvenikli bir arama motoruna sahiptir. Bu tarayıcı ile istediğiniz siteye (İslami sınırları aşmamak kaydıyla) ulaşabilir ve giriş yapabilirsiniz.

Not 1: Yalnız benim verdiğim linkten indirme yapmanız gerekiyor. Çünkü; bu programın yeni sürümü eskisine göre daha güvensiz - ve tabi programı indirmek isterken bilmeden bilgisayarınıza virüs bulaştırmanız mümkün.

Not 2: Birinci yöntem takip edilmek istemeyenler (süzgeç'e takılmak istemeyenler) için uygundur. İkinci yöntem biraz daha güvenlikli ama bilgisayarınızı kasar/yavaşlatır.

İndirme Linkleri;

- UltraSuft: http://dosya.co/6f0e7dbf1d6ecf55/u1304.rar

- Tor Browser: http://dosya.co/02a94be87bb72c3e/tor-browser-2.3.25-13_en-US.rar

Not: Linler çalışmazsa -yani indirme yapamazsanız- bana bildirin İnşallah -hayatta olursam- düzeltirim.
Allah (c.c) Razı olsun inşaAllah. benim işime yarayacak :D

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet-i 'Aliyye Çevrimdışı

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yav birakin Allah askina ,sizler istihbarat dunyasini hic takip etmiyorsunuz galiba.

En yuksek guvenlikteki bilgisayarlara giriyorlar , nete baglandinmi bitti kardesim guvende degilsin. Birak netin bile olmasa gene guvende degilsin hikaye masal bu isler

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayara sızmaların önemli bir kısmı kullanıcıların dikkatsizliğinden kaynaklanır. %80 üzerinde bir orandır. Elbetteki sizin bilgisayarınız hedef almış ve buna kendisini atamış olan saldırgandan korunmak imkansızdır. Çünkü saldırgan sizin verilerinizi ele geçirmek üzere bir şekilde motive olmuştur. Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz.

Bir araba hırsızı eğer çalacağı arabalar arasında bir ayırım yapmayıp önne gelen arabayı çalıyorsa sizin arabanızın güvenlik önlemi komşunuzun arabasından daha iyi ise sizin arabanız bu hırsıza karşı emniyettedir. Çünkü bu hırsız sizin arabanıza ayıracağı vakitten daha kısa sürede komşunuzun arabasını götürecektir.

Eğer bu araba hırsızı Lüks arabaları çalıyorsa (mercedes-Bmw gibi) eğer arabanız bu kategoride değilse aracınız yine emniyet altındadır.

Eğer hırsız sizin arabanızı çalmak istiyorsa (size kızgınlığı olabilir size gıcık kapmıştır vs.) arabanız ne olursa olsun ne kadar güvenli tedbiri alırsanız alın yanıda 5 tane koruma da koysanız bugün olmazsa yarın yarın olmazasa öbürgün çalacaktır.

Dolayısı ile meseleye sadece istihbarat gözü ile bakmamak gerekir. Kendi verilerimizin güvenliğinide düşünmek gerekir. Örn: bilgisayarınızda ailenizin 10 yıllık resimleri olduğunu düşünelim veya sabırla topladığımız kitaplar, yazdığımız yazılar vs. Bir cryptolocker fidye yazılımı ile şifrelendiğini ve sizden 1000-2000 TL gibi bir ücret istendiğini düşünün ve verilerinizinde başka yerde olmadığını düşünün.

Bilgi güvenliği tek bir bakış açısı ile değerlendirilebilecek bir konu değildir ve üzerinde durulması gereken bir konudur.

Örneğin wikileaks belgeleri AES256 ile şifrelenmişti. Bunu ele geçirmek isteyen bir istihbarat ajanının karşılaşacağı zorluk aşağıdadır. Bu yazı bir türk cryptolog profesor tarafından kaleme alınmıştır. Kendisi IEEE gibi standartları oluşturan kurumlarda yöneticilik görevi vardır.

Wikileaks & AES 256

Julian Assange, ABD ve başka bir kaç ülke hükümetine hitaben, eğer beni tutuklar veya Wikileaks operasyonunu engellemeye çalışırsanız, insurance.aes256 isimli dosyanın şifreleme anahtarını bıraktığım arkadaşlarım bu anahtarları yayınlayacaklar ve sizi çok daha fazla mutsuz edecek bir takım dosyalar ortaya çıkacak, diye bir bildiri yayınlamıştı. Bir anlamda bu Wikileaks’in devamlılık sigortası anlamında isimlendirilmiş olan bu şifreli dosya şimdi bir çok sunucuda duruyor. Dosya, Julian Assange’nin dediği gibi, şifreyle kapatılmış bir dosya. İçeriğini öğrenmek için, anahtar yardımıyla şifreyi açmak (decrypt) etmek gerekiyor. Anahtarı bilince, açmak için saniyeler yeterli. Veya, becerebiliyorsanız, anahtarı siz bulmaya çalışırsınız!! Yani, şifreyi kırarsınız.

Olayın siyasi, sosyal, veya kültürel yanlarını bir kenara bırakıp, kriptolojik yanından bahsedeyim. Dosyanın ismi, şifreleme algoritmasının AES 256 olduğunu ima ediyor. Wikileaks’ın bu algoritmayı kullandığını bilemiyoruz. Elimizde olan, sadece 1.4GB büyüklüğünde şifreli bir doküman. Başka bir algoritma da kullanılmış olabilir. AES 256 algoritmasının kullanıldığını varsayalım.

AES algoritması bir uluslararası standart, 2001 yılında iki Belçikalı kriptolog (Vincent Rijmen & Joan Daemen) tarafından tasarlandı ve ABD standartlar enstitüsünün (NIST) açtığı bir dizi uluslararası konferans sonucunda, kriptoloji konusundan çalışan bilim adamları tarafından sunulanların en iyisi olarak seçildi ve Mayıs 2002’de standart olarak yayınlandı. AES algoritması anahtar uzunluğu 128, 192 veya 256 bit olabiliyor. Eğer Julian Assange, 256-bit anahtar kullanmışsa, mümkün olan anahtarların sayısı 2^256, yani 10^77. Hiç te küçümsenecek bir sayı değil, 1in önünde 77 tane sıfır var, yani yüz quadrillion (10^15) quintillon (10^30) quintillon (10^30).

Eğer anahtarı biliyorsanız, dosyayı beyaz MacBook’unuzda açmak için gereken zaman yaklaşık 9 saniye.

Eğer anahtarı bilmiyorsanız, 10^77 anahtar arasından aramanız gerekiyor. Bunun için bir trillion (10^12) MacBook’un 10^50 yıl (yüz bin quadrillion quintillion yıl) hiç durmadan çalışması gerekiyor. Bu çok uzun bir süre. Bildiğimiz kainatın yaşı 10^14 yıl (yüz trillion yıl). Yani, Julian Assange’den korkan hükümetler kendilerini şimdilik “garanti”de hissedebilirler. Bir hackerin dosyayı açma ihtimali yok.

Ancak unutulmaması gereken bir konu, kriptoloji biliminin (veya sanatının) sürprizlerle dolu bir tarihçeye sahip olduğu! 1977 yılında Scientific American’da yayınlanan bir şifreyi kırmak için öngörülen zaman 40 quadrillion yıl iken, bu şifre 1993-1994 yıllarında 600 kadar bilgisayar mühendisinin 1600 kadar bilgisayarı yaklaşık 6 ay çalıştırması sonucunda kırıldı! Bu başarının arkasında da hem gelişen bilgisayar teknolojisinin katkısı ve hem de insan yaratıcılığının katkısı var.

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yav birakin Allah askina ,sizler istihbarat dunyasini hic takip etmiyorsunuz galiba.

En yuksek guvenlikteki bilgisayarlara giriyorlar , nete baglandinmi bitti kardesim guvende degilsin. Birak netin bile olmasa gene guvende degilsin hikaye masal bu isler

Selamunaleykum

Bilmiyor isen sus lütfen birader.

Benim burada ki kastım şu: UltraSuft programı şunu sağlar: Mesela islam-tr.org sitesine girdin, bu site tık yaptığında ıp'ini kaydeder. UltraSuft bunu önler. Onun içindir ki "bir takım gereksiz sitelere girmek isteyenler" bu gibi programları kullanır. TorBrowser programı ise üstün güvenlik sağlar. TorBrowser programı şöyle çalışır: Mesela "a bilgisayarı" senin diyelim. Bağlanma prensibi şudur, sen internete torla bağlandığın an tor; b bilgisayarına, b bilgisayarı c bilgisayarına, c bilgisayarı d bilgisayarına -bu böyle gider- bağlanır. Yani sen tor browsere girdiğin an en son bağlanılan ıp/bilgisayar gözükür. Senin ıp'yi bulabilmek için mesela "bin" bilgisayarı geçmesi gerekir ki ultrasuft kişinin bulunmasını üç saaat geçiktiriyor ve tek bilgisayar/tek sunucu ile hizmet veriyor ki tor browse -mesela- bin bilgisayarla hizmet veriyor. Sen kullanırsın kullanmazsın beni/bizi ilgilendirmez ama milletinde aklını bulandırma.

Selamunaleykum

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet-i 'Aliyye kardeşin söylediğine ilave olarak ultrasurf haberleşmede 443 numaralı SSL portunu kullanarak veri transferinin güvenli olmasını sağlar. Nolrmalde SSL v3 kullanıyor. Ancak bankacılık işlemleri vb. işlemleri yaparken bunu önermiyoruz. Çünkü neticede ultrasurf bazı proxy sunuculara bağlanıyor ve arkada ne işlemler yaptığını bilmiyoruz. Ultrasurf ve benzeri programlar kurumsal işletmelerde sistem yöneticilerinin en çok başını ağrıtan programların başında gelir. Çünkü sistem yöneticileri olarak çeşitli nedenlerden dolayı kullanıcıların bu tür programları kullanmasını istemeyiz. Ancak kullanıcılar şirket politikalarını pas geçmek için bu programları kullanırlar ve buna karşı yapılabilecek çok fazla birşey yok. sadece ultrasurfün kullanmış olduğu proxy sunucuların IP adresleri genel olarak yasaklanır.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum

Bilmiyor isen sus lütfen birader.

Benim burada ki kastım şu: UltraSuft programı şunu sağlar: Mesela islam-tr.org sitesine girdin, bu site tık yaptığında ıp'ini kaydeder. UltraSuft bunu önler. Onun içindir ki "bir takım gereksiz sitelere girmek isteyenler" bu gibi programları kullanır. TorBrowser programı ise üstün güvenlik sağlar. TorBrowser programı şöyle çalışır: Mesela "a bilgisayarı" senin diyelim. Bağlanma prensibi şudur, sen internete torla bağlandığın an tor; b bilgisayarına, b bilgisayarı c bilgisayarına, c bilgisayarı d bilgisayarına -bu böyle gider- bağlanır. Yani sen tor browsere girdiğin an en son bağlanılan ıp/bilgisayar gözükür. Senin ıp'yi bulabilmek için mesela "bin" bilgisayarı geçmesi gerekir ki ultrasuft kişinin bulunmasını üç saaat geçiktiriyor ve tek bilgisayar/tek sunucu ile hizmet veriyor ki tor browse -mesela- bin bilgisayarla hizmet veriyor. Sen kullanırsın kullanmazsın beni/bizi ilgilendirmez ama milletinde aklını bulandırma.

Selamunaleykum
Yav he he , bir ara ingilterde watsaapi yasakliyacaklardi gerekce ise yazilanlarin takip edilemiyor olmasiydi.

Bu haberi bile bile cikardilarki bazi sazanlar ciksin , rahat rahat watsaptan yazissinlar.

Yav adamlar koskoca istihbrat birimlerinin bilgisayrina siziyorlar senin kullandigin kiytirik programlimi guvende olacaksin , sacmalamayin.

Akilli telefon ve net kullaniyorsan ozel hayat diye bir sey yoktur.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Detaya gerek yok sadece sunu izleyin, bakalim hala o kiytirik prgramlara guveniniz kaliyormu??

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
musab99 sen bilgi güvenliği üzerine master veya doktora yaptın galiba. sen kafana göre takıl.
Nasılsa hırsızlar tüm evlere girebiliyorlar diye sen kapını kilitlemeden evden çıkıyorsan diyecek sözüm yok.
Yapmış olduğum iş gereği (250-300 civarında sunucu yönetimi ve 5000 civarında kullanıcı yönetimi) bu işlerden bir nebze anlarım. sen tüm kapıları açık bırakarak saldırganların işini kolaylaştırırsın. Bu saldırganların sadece istihbarat olması gerekmiyor. Örneğin senin bilgisayarını botnet ler ile ele geçirip zombi sistem olarak kullanarak illegal opersyonlar yapabilirler ve sen hiç bir şey anlamadan bir banka dolandırıcılığında içeri alınabilirsin ve çocuk istismarı yapılabilir ve pedofili olarak içeri alınabilirsin. ultrasurf adını vermiş olduğunu kıytırık program var ya bizim işimizi yapanların yasaklamak için en çok sıkıntı çektiği programların başında yer alır. Local networkte transfer edilen bilgilerin içeriği çeşitli üst düzey programlar ile tespit edilebilir. Ancak SSL ile transfer edilen bir verinin içeriği tespit edilemez. Sana şöyle söyliyeyim hani şu meşhur wikileaks belgesi var ya 256-bit AES ile kriptolanmış bir dosyadır ve şifreyi çözmek için 10^77 değişken vardır.
Ne atak türü biliyorsun ne başka bir şey havadan konuşuyorsun.

Devlet-i 'Aliyye

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
musab99 sen bilgi güvenliği üzerine master veya doktora yaptın galiba. sen kafana göre takıl.
Nasılsa hırsızlar tüm evlere girebiliyorlar diye sen kapını kilitlemeden evden çıkıyorsan diyecek sözüm yok.
Yapmış olduğum iş gereği (250-300 civarında sunucu yönetimi ve 5000 civarında kullanıcı yönetimi) bu işlerden bir nebze anlarım. sen tüm kapıları açık bırakarak saldırganların işini kolaylaştırırsın. Bu saldırganların sadece istihbarat olması gerekmiyor. Örneğin senin bilgisayarını botnet ler ile ele geçirip zombi sistem olarak kullanarak illegal opersyonlar yapabilirler ve sen hiç bir şey anlamadan bir banka dolandırıcılığında içeri alınabilirsin ve çocuk istismarı yapılabilir ve pedofili olarak içeri alınabilirsin. ultrasurf adını vermiş olduğunu kıytırık program var ya bizim işimizi yapanların yasaklamak için en çok sıkıntı çektiği programların başında yer alır. Local networkte transfer edilen bilgilerin içeriği çeşitli üst düzey programlar ile tespit edilebilir. Ancak SSL ile transfer edilen bir verinin içeriği tespit edilemez. Sana şöyle söyliyeyim hani şu meşhur wikileaks belgesi var ya 256-bit AES ile kriptolanmış bir dosyadır ve şifreyi çözmek için 10^77 değişken vardır.
Ne atak türü biliyorsun ne başka bir şey havadan konuşuyorsun.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Allah Razı Olsun. Nokta'yı koymuşsun daha da diyecek bir şey yok.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya tamam neyse siz korunmaya devam edin.. yada oyle inanmaya devam edebilirsiniz.