Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitap Önerisi Isteyenler

S Çevrimdışı

Serdengeçtii

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben suan Diyanetin Kuran Yolu nu inceliyorum Dili ve Anlatımı sade Bazı ayetlerin bilimsel acıklamaları iyi , İlginc olan kuran daki özellikle kıssalarda tevrattan örnekler vermiş . Farkli alimlerin görüslerinede yer vermiş Şevkani , Mevdudi , İbni kesir vs...
Kaynak bir eser değil ama ilk alistirma tefsire giris icin okunabilir ...

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
assalamu aleykum
inseallah siyer okumak istiyorum.
bilgisayar icin.

Ebu Ubeyde Çevrimdışı

Ebu Ubeyde

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A Ahiler..

assalamu aleykum
inseallah siyer okumak istiyorum.
bilgisayar icin.

PC online kitap okumak için bizim sitemizi takip edip faydalanabilirsiniz. Site oluşumunda farklı çalışmalar yaptığımızdan şimdilik düzenli ekleme yapamadık ama inşeAllah yakın zamanda içeriği daha çok olan düzenli bir şekilde yayında olacağız..
http://kitap.islam-tr.org/
Dualarınızı ve desteğinizi eksik etmeyin..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhi bazı gözüme kestirdiğim kitapları yükledim :) içinden seçersin sen

Selamunaleykum
1)
Şu an El bidaye ven nihaye ( İbn Kesir ) okuyorum. Değişik kaynaklardan kitabda alıntılar var. Zayıf rivayetler de kitaba alınmış.
Kitapta israiliyattan da bilgiler alınarak bazı bölümlerde belirtilmiş. Daha önceki bilgilerim kafamda bulanık halde olduğundan , okuduğum bilgilerin aklımda yanlış olarak kalmasından çekiniyorum.
Zayıf rivayetler aklımda kalır da sonra bu bilgiyi düzeltemem gibi bir kaygım var.
Bu nedenle Hz Ademin yaratılışından başlayarak anlatan başka bir kitap daha araştırıyorum.

2)Siyer için ( kısa olmayan ) bir kitap arıyorum. Dili sade olmalı. Bilgisayarda okuyabileceğim bir kitap önerisi istiyorum
3)Kuranı Kerimin Kelime Kelime mealini arıyorum. Bilgisayar programı veya pdf vs olabilir.
4)Kuranı Kerimin iniş sırasında (sure sure değil, ) ayet ayet , iniş nedenleri ile birlikte anlatıldığı kısa bir kitap arıyorum
5)Hadis için hangi kitabı tavsiye edersiniz. ( bilgisayarda okuyacak şekilde)
6)tefsir için sade dilli hangisine başlayayım
7)Yakın zamanda Yoldaki işaretleri bitirdim (nihayet elhamdülillah). Bu tarz sosyal yaşantı veya güncel hayattaki konular vs ve islamın işlendiği hangi kitapları önerirsiniz

Cevaplar ile birlikte varsa link verirseniz sevinirim.
Kur'an Kelime Meali ve Ayetlerin İniş Sebepleri:İNDİR
NOT:salih özbeyin mealindeki rarın içindeki fontları yüklemeyi unutma

Güncel İslami Kitaplar: İNDİR
A.PALEVİ MUHIM SORULARN CEVABI,

İSLAMDA EĞİTİM METODU -MUHAMMED KUTUB-,
İSLAM'DA HÜKÜMET MEVDUDİ,
İstismar Edilen Kavramlar - Alaeddin Palevi,
İŞTE İSLAM ( SEYYİD KUTUB ),
Muhammed Kutub - Düzeltilmesi Gereken Kavramlar,
MUHAMMED KUTUB ÇAĞDAŞ KONUMUMUZ,

Peygamberler Tarihi Kitapları:İNDİR
el-Kamil fi't-Tarih-İbnül Esir
İslami Kaynaklara Göre Peygamberler-A.Aydemir
Peygamberler Tarihi-M.Ali Sabuni
Peygamberler Tarihi-M.Asım Köksal
el-Kamil fi't-Tarih-İbnu'l Esir

Peygamberler Tarihi-M.Asım Köksal

Peygamberler Tarihi-M.Ali Sabuni

Siyer Kitapları:İNDİR
1-Rasulullahın Hayatı ve İslam Daveti-Celaleddin Vatandaş
2-Tarihü'l-İslam-İmam Zehebi
3-Tarih Boyunca Tevhid Mücadelesi ve Hz.Peygamber'in Hayati-Mevdudi
Ashabın Dilinden Peygamberimizin Hayatı-A.İbnü’l-Cevzi
Cevamiu's-Sire-İbni Hazm
Konulu Siyer-Ahmed Kalkan
Rasulullah'ın Hayatı-Martin Lings
Rasulullahın Savaşları-M.Hamidullah
Rasulullahın Yönetimi.Kettani
Zadu'l-Mead-İbni Kayyim
SİYERİN ÖZÜ ( IBNI HAZM )
SİYER İ NEBİ
Tefsir Kitapları İçin:Kapsamlı Tefsir Kitaplığı

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A Ahiler..

PC online kitap okumak için bizim sitemizi takip edip faydalanabilirsiniz. Site oluşumunda farklı çalışmalar yaptığımızdan şimdilik düzenli ekleme yapamadık ama inşeAllah yakın zamanda içeriği daha çok olan düzenli bir şekilde yayında olacağız..
http://kitap.islam-tr.org/
Dualarınızı ve desteğinizi eksik etmeyin..

Rabbim bereketli eylesin,kolaylik versin,hayirlara vesile olasiniz

akhi bazı gözüme kestirdiğim kitapları yükledim :) içinden seçersin sen

Kur'an Kelime Meali ve Ayetlerin İniş Sebepleri:İNDİR
NOT:salih özbeyin mealindeki rarın içindeki fontları yüklemeyi unutma
Güncel İslami Kitaplar: İNDİR

Peygamberler Tarihi Kitapları:İNDİR

Siyer Kitapları:İNDİR

Tefsir Kitapları İçin:https://www.islam-tr.org/konu/kapsamli-tefsir-kitapligi.36850/

Rabbim hayirla mukafatlandirsin ,allah razi olsun.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A.
Asım köksalın islam tarihi kitabını önerirmisiniz? Nasıl kitaptır?

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Hasan hoca Allah kendisini korusun islam akaidi kitabi sesli sohbetlerinde olusmaktadir.Sesli sohbetlerinin bir cogunu dinledim.Kitabin bir kismini ve bazi aralari okudum.Khayr ola akhi ?

Sohbetlerinin bir kısmını bende dinledim akhi. Güzel ve ayrıntılıydı kitapta öyleyse alayım diye düşündüm.

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu kardesler,

• Tekfir'in kurallari hakkinda bir kitap var mi? Aslen arapca olan (ve eğer varsa tavsiye edilir almanca/ingilizce cevirisi olan). Bu kitap tekfir etmek icin degil de, tekfir edenlerle ilmi seviyede münazare yapabilmek icin soruyorum.

• Bir arkadas sordu bu bunu: mesailul usul vel furuğ. Bu konu hakkında bir kitap tavsiyesi olan varmı. Yukarida oldugu gibi eğer arapca asıl olan varsa daha muteber olur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu kardesler,

• Tekfir'in kurallari hakkinda bir kitap var mi? Aslen arapca olan (ve eğer varsa tavsiye edilir almanca/ingilizce cevirisi olan). Bu kitap tekfir etmek icin degil de, tekfir edenlerle ilmi seviyede münazare yapabilmek icin soruyorum.

• Bir arkadas sordu bu bunu: mesailul usul vel furuğ. Bu konu hakkında bir kitap tavsiyesi olan varmı. Yukarida oldugu gibi eğer arapca asıl olan varsa daha muteber olur.

Aleykum selam verahmetullah, ahi sana tavsiyem bu konuya hic girme, yani sirf münazara yapmak icin bunu arastirip zaman kaybetmene degmez zira mesele münaza degil, kafa yapisi, tekfirci birini her türlü acidan mat etsende yine tekfirine devam edecektir, Allahin dilemesi haricinde tekfirci tekfirinden dönmez bu da zamanin vesilesi ile oluyor genelde.

Bu durumda vaktini ziyan etmemeni seni ahirette refaha kavusturacak amellerle ugrasmani tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

Abdulvahid Selam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
IsLaM4eVeR akhi, dediğin bir çok yönden doğru olmasına rağmen benim bildiğim aşırı tekfir düşüncesinden vaz geçen insanlar var. Bu insanların makdisinin 30 risale kitabını okuması sorgulamalarına ve kendi kaynaklarını daha detaylı inceledikten sonra bu görüşlerden vaz geçmelerine yol açmıştır. Bunların içerisinde de insaf sahibi insanlar mevcuttur. Yeter ki her zaman savunduğumuz ve onların da savundukları Kur'an ve sünnetten deliller ile karşılaşıldığında nefisleri bir kenara atabilme erdemine sahip olunabilsin. Bu bağlamda benzer cümleleri sofiler için de kurabiliriz. Modernistler ve hadis inkarcıları içinde kullanabiliriz. Ancak kardeşlere tavsiyem şu olabilir;
1. İlmi başkaları ile cedelleşmek ve münazara etmek için öğrenmek bize bir fayda sağlamaz. Bunlara yoğunlaşmak yerine bize fayda sağlayacak ilimlere yönelmek daha doğru olacaktır.
2. Tekfir meselesi ile ilgili olarak şüphe içinde olanların bu şüphelerini gidermek için makdisinin 30 Risale kitabının yerinde olacağını düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esSelamu aleykum ve rahmetullahi berekad
Beşeri tüm ideolojiler ve islamın buna bakışını anlatan kitap arıyorum veya beşeri ideolojileri anlatan, önerebileceğiniz herhangi bir kitap var mı?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
esSelamu aleykum ve rahmetullahi berekad
Beşeri tüm ideolojiler ve islamın buna bakışını anlatan kitap arıyorum veya beşeri ideolojileri anlatan, önerebileceğiniz herhangi bir kitap var mı?

aleykum selam verahmetullah ahi, mevdudi ve seyyid kutubun bu alanda yazmis oldugu kitaplari var onlari tavsiye edebilirim ancak her yerde olurmu bilmiyorum cevrendeki kitapcilara sorabilirsin bulamazsan kitapyurdundan sana link cikarabilirim insaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt