Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kitaplar Hayatının Neresinde?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
20200423_185335_0000.png

Fotoğrafı indirip üzerine de yazabilirsiniz, direkt numaralandırarak da cevaplandırabilirsiniz 🌸

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 25511

Fotoğrafı indirip üzerine de yazabilirsiniz, direkt numaralandırarak da cevaplandırabilirsiniz 🌸

1. Soru için cevabım bu olacak:

Daha yeni okumayı öğrendiğim zaman okuduğum İlk kitap (1. Sınıf): Ayşegül Tatilde (hiç unutmam 1982 yılında basılmış).
İlk okuduğum çocuk romanı(5. Sınıf): Define Adası, Robert Louis Stevenson
İlk Okuduğum Yerli Roman (7. Sınıf, Türkçe proje ödevimdi): Kiralık Konak, Yakup Kadri Karaosmanoğlu (çok ağır gelmişti o zamanlar)
İlk okuduğum yabancı yetişkin romanı(9. Sınıf, Fizik Öğretmenimin hediyesiydi): Melekler ve Şeytanlar, Dan Brown
İlk okuduğum İslâmî roman(9. Sınıf): Tunus Kıyamında Bir Şehid Ömer, Hüseyin Kartal
İlk Okuduğum Siyer(7 yada 8. Sınıfta): Çocuklar için Hz. Muhammed'in (s.a.v.) hayatı, Halid Muhammed Halid

2. Kiralık Konak
3. Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez?

4. Tunus Kıyamında Bir Şehid Ömer
5. Bu soruya bir değil bir kaç kitap yazarım. Kütüphanemde en rahat eriştiğim kitaplardır:

İslam Davetçilerine, Prof. Abdullah Nasıh Ulvan
Ömür Boyu Davet, Yrd. Doç. Dr. Abdulcelil Candan
Hayatın Tadını Çıkar, Prof. Dr. Muhammed el- Arifi (her ne kadar son zamanlarda bazı konularda tuhaf açıklamalar yapmış olsa da bu kitabı istifade edilecek bir kitaptır).
Mustafa Meşhur'un 14 risaleden oluşan Davet Fıkhı.

Daha yazacak çok şey var diyebilirim ama şuan bunlarla idare edeceğim.

6. Hayatımı değiştiren bir kitap olmadı ama hayatımı değiştirecek kitapları okumama vesile olan bir insan oldu. Kitaplara yönelten, okumayı sevdiren, kalbimi hissetmemi ve ona sahip olduğumu hatırlatan biri oldu. Onunda adını yazmak istemiyorum.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bu konuya daha fazla cevap bekliyordum ))
Yok mu artıran?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Fotoğrafı indirip üzerine de yazabilirsiniz, direkt numaralandırarak da cevaplandırabilirsiniz ?

1 - aya yolculuktu herhalde
2-omer seyfettin'in bi kitabi okul icin gerekmisti sanirim ama sonrasinda cinayet polisiye romanlari alip okurdum asiri severdim
3-hic hatirlamiyorum kime ne hediye ettim
4-bunu da hatirlamiyorum evde bolca kitap vardi zaten ama dini kitaplar olmazdi
5- su ustune yazi yazmak ( sufi zamanlarimdan kalma)
6- Kuran meali

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Fotoğrafı indirip üzerine de yazabilirsiniz, direkt numaralandırarak da cevaplandırabilirsiniz ?

1. Hatırlamıyorum. Okuma yazmayı haddinden fazla erken öğrenmiştim. Ama ciddi kitaplar içersinde "Gayrı Resmi Yakın Tarih", adam akıllı hikaye kitabı olarak ise "Güllü"

2. Muhtemelen aynı "Güllü" isimli kitap. Ama kendi gidip beğenip aldığım kitap, Ali haydar Saygılı "Kızılbaş Alevi Rönesansı" eseri.

3. Yoldaki İşaretler, Seyyid Kutub.

4. Şu ana kadar yok.

5. Salih Suruç Siyeri

6. Abdullah Azzam, Tevbe suresi tefsiri.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
1. Hatırlamıyorum. Okuma yazmayı haddinden fazla erken öğrenmiştim. Ama ciddi kitaplar içersinde "Gayrı Resmi Yakın Tarih", adam akıllı hikaye kitabı olarak ise "Güllü"

2. Muhtemelen aynı "Güllü" isimli kitap. Ama kendi gidip beğenip aldığım kitap, Ali haydar Saygılı "Kızılbaş Alevi Rönesansı" eseri.

3. Yoldaki İşaretler, Seyyid Kutub.

4. Şu ana kadar yok.

5. Salih Suruç Siyeri

6. Abdullah Azzam, Tevbe suresi tefsiri.

Yok mu bir baba yiğit arkadaşa kitap hediye etsin :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Şu anda öyle bir konu yok hatta ben üye oldum olalı yoktu :)

Şöyle bir şey idi,
Tabi simdi o zamanin formati baska idi aynisi olmaz,
Simdi ise madem forum durgunlaşmasi gundem de, anket vs yerine cazip kitaplar ve uyelerin siteyi aktifleştirmesi en cok konu acan vs gibi bir sey olabilir ama yonetim bilir tabi.

Ebu_musab Çevrimdışı

Ebu_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim de ilk okuduğum kitap cin ali serisi :)))
İlk hediye ettiğim yoldaki işaretler, ilk satın aldığımı hatırlamıyorum ama bana hediye edilen ve benim hayatımı değiştiren kitabın ismi / Gelin müslüman olalım ( mevdudi)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hediye kitap almayan ne kadar çok kişi varmış. Özelden adres bilgilerini gönderen herkese kitap sözüm olsun.

Üst Ana Sayfa Alt