Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Küçük Çocuklara Müzik Açmak Günah mı?

M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm benim küçük bir kuzenim var çok sinirlendiğinde çocuk şarkıları açıyorum müzik açınca sakinleşiyor bu tarz durumlarda çocuklara müzik açmanın bir günahı olurmu ? (Müzikle ilgili konuları okudum ama bu konu hakkında cevap bulamadım )

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm benim küçük bir kuzenim var çok sinirlendiğinde çocuk şarkıları açıyorum müzik açınca sakinleşiyor bu tarz durumlarda çocuklara müzik açmanın bir günahı olurmu ? (Müzikle ilgili konuları okudum ama bu konu hakkında cevap bulamadım )

Ağaç kucukken eger duzeltılmesse yamuk büyür.

Kurallar kucukten buyuge herkez ıcın gecerlıdır. Soyle dusunebılırsınız odaha cocuk ne olabılırkı. gıbısınden.

Lakın kucukken alınan her kotu dozda haram mesul olmasan bıle, buyudunde sılınmesı zor hatalara yol acabılıyor.

Cocuk sarkıları ezbere bılıyor.Lakın Quran ezberleyelım desen hayır ben sarkı soylemek ıstıyorum dıyor.Ondan sonra bu cocuga gelde İSlamı ogret bakalım.

Cocuklar babalarının aynalarıdır.O ne yaparsa onun aynısı yaparlar.Onun ıcın mumkun mertebe cocukları gelısım donemlerınde kucukde olsa haram olan ıslerden uzaklastırıp helal olan işlere yonlendırebılırsek.Bulug cagına gectıkten sonra akıllı bır ınsan olup yoluna devam edecektır.

M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhi zaten şarkılar haram şeyler içermiyor 3-4 yaşındaki çocuklara göre şarkılar içinde aşk sevgi vb şeyler içermiyor yinede tavsiyeni uygulucam yavaş yavaş bıraktırmaya çalıştırıcam

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
zaten çocuk 4 yaşında alkolik kumarbaz olamaz. şeytanın ona göre oyunu bu tarz müzikler prenses kıyafetleri video oyunları YOUTUBE. halbuki o yaşlarda beyin ezbere çok açık ve islami dünyada o yastaki çocuklar hep hafız. Türkiye her zamanki gibi avrupadan farksız.