Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Küfre Düşenin Sevaplarının Durumu Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mehmetgünel

La ilahe illallah
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm değerli forum üyeleri sizlere iki sorum var cevaplarsanız sevinirim

1) geçmişte istemeden,cehaletten,dil sürçmesiyle 4-5 kez küfre düştüm bu durumlar küfür konusunda mazeret olurmu yani cehaletten küfre düşen kafir hükmündemidir ?

2) küfre düşen kişi hemen tevbe etse bile sevapları sonsuza kadar gider mi ?

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm değerli forum üyeleri sizlere iki sorum var cevaplarsanız sevinirim

1) geçmişte istemeden,cehaletten,dil sürçmesiyle 4-5 kez küfre düştüm bu durumlar küfür konusunda mazeret olurmu yani cehaletten küfre düşen kafir hükmündemidir ?

2) küfre düşen kişi hemen tevbe etse bile sevapları sonsuza kadar gider mi ?
Ben halâ kötü kelimeler kullanıyorum. :(
Güzel bir soru sormuşsun. Ben de senin le beraber bu soruyu sorayım.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geçmişinizi kurtarmak ıstıyorsanız hatalarınızı telafı etmelısınız.
ALLAH tan korkuyorsanız hala sızın bızım ıcın bır umut var demektır.
Eger gecmıstekı hatalarınızdan dolayı seytan sızı vesvese sıyle sarsmaya calısıyorsa sız de buna uyuyorsanız durum o zaman vahım demektır.

PEkı ne yapmalı.

ALLAH zulcelal ın affedıcı oldugunu merhamet sahıbı oldugunu ve herseyın sahıbı oldugunu unutma.
bunun ıcın de bolbol rabbıne yonel ve ona ıtaat et.

ALLAH a sırk kosmadıgın surece kul hakkına dıkkat ettıgın surece bır daha ıslememek uzere tevbe ettıgın gunahlarını temızlemesı ıcın rabbıne dua et.

O duaları ısıten ve goren kabul edendır.

Yanlız sunu unutmamalıyız kardesler. ALLAH nasıl olsa affeder deyıp gunahları sureklı tekrarlamak kalbde hastalık oldugunun belırtısıdır.
Bunu duzeltmek ıcın o ısı terketmek gerekmektedır.AKsı takdırde cogalır cogalır baska gunahların kapısını aralar.

Sahabeler ALLAH ondan razı olsun cehennem korkusundan sabahlara kadar aglayan korkudan kalplerı catlayacak derecede rablerıne yonelen ve her vakıt ayakları sısene kadar namaz kılan kımselerdı.

Eger sende boyle ısen ALLAH azze ve celle onları cennetle mujdeledıgı gıbı senıde yasarken cennetın kokusuyla tanıstırır.
He degılsen zaten muslumanlıgın ne demek oldugunu anlayamamıs henuz ıdrak edememıs ısıten ama ıtaat edemeyen bır kımse olmussundur.

Boylelerın yerı ateslı ve huzunlu bır yer olan cehennemdır.

YAşarken elımızden geldıgınce rabbımıze yonelelım kı oda bızı bu kederlı dunyadan mutlu topraklar olan ahıretlerde yasatsın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
FURKAN 70- Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışlarda bulunanlar başka;Allah onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt