Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Küfrün Bayramları ve Müslüman'ın Yapması Gerekenler Nelerdir?

M Çevrimdışı

murat altin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum
Bir Müslüman okuldaki küfür ve şirklerden kaçmak için elinden geldiğini yapıyorsa (milli tören günleri hastaneye gidiyorsa, istiklal marşında saklanıyorsa) fakat o kötü şeylerden birine istemeden yakalansa küfüre girer mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselamu aleykum
Bir Müslüman okuldaki küfür ve şirklerden kaçmak için elinden geldiğini yapıyorsa (milli tören günleri hastaneye gidiyorsa, istiklal marşında saklanıyorsa) fakat o kötü şeylerden birine istemeden yakalansa küfüre girer mi?
Âleykum selam we rahmetullahi we berâkatuh;

Kufr, sayıya göre hüküm almamaktadır. Bir kere de düşülse küfür küfürdür. Tâbi bu gibi durumlarda niyetin de önemi vardır. Böyle bir durumu kendisi hata ile istemeden yakalanması durumunda elinden geldiğince kufur ve şirk amel ve sözlerden sakınıp tahrif ederek hareket etmeye çalışır. Tüm bunları yaparken dâhi bu tâzim ve törenlere karşı eliyle, diliyle ve kalben buğz etme tavrını sürdürmelidir.

Darul-harb'te Bayramlar, Törenler ve Müslümanın Tavrı

https://www.islam-tr.org/konu/darul-harbte-bayramlar-torenler-ve-muslumanin-tavri.7897/

M Çevrimdışı

murat altin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Çok haklısınız akhi, yanlış anlattım galiba biraz vesveseli biriyim. Ben bu kişiye zahiri hükmü sormuştum. Şüphesiz Rasulullah (s.a.v.)'a asla ama asla muhalefet edilemez. Kusura bakma

Üst Ana Sayfa Alt