Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an Okuyan Bir Gencin Hikayesi

P Çevrimdışı

polis_ömer

Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran okuyan bir gencin hikayesi...
--------------------------------------------------------------------------------

Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur’an’ı hatmeder. Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar. Durumu öğrenen hocası Kur’an’ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve: “Evladım! Biliyorsun Kur’an, indiği gibi okunmalıdır. Bu gece sen Kur’an’ı, karşında ben varmışım gibi oku.” tavsiyesinde bulunur.

Genç gider ve Kur’an’ı hocasına okuyormuş gibi okur. Sabah huzura geldiğinde: “Efendim, bu gece Kur’an’ı ancak yarısına kadar okuyabildim.” der. Bunun üzerine hocası: “Pekâla bu gece de Efendimiz’e okuyor gibi oku!” emrini verir. Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebîler Serveri’nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece daha dikkatli okur. Ertesi gün de üstadına Kur’an’ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler. Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce: “Bugün de o emin melek Cebrail’in Efendimiz’e (sallallahu aleyhi vesellem) tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku!” der. Talebesi ertesi gün “Vallahi üstadım, bugün ancak bir sure okuyabildim.” der.

Üstadı son adımı atar: “Evladım! Şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce Rabbimiz’in huzurunda okuyor gibi oku! Düşün ki O seni dinliyor ve Kur’an’ı senle mukabele ediyor!” Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der: “Üstadım! Fatiha’dan başladım ilk ayetleri okudum; ama ‘İyyâke na’budu’ demeye bir türlü dilim varmadı. Çünkü ‘Sadece sana kulluk yaparım!’ diyemedim.
Alıntıdır.. Sizlerle paylaşmak istedim
Selam ve Dua ile..
 
Ö Çevrimdışı

Özlem

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzeldi ALLAH razı olsun ve bu mübarek kişiler gibi tüm ibadetleri yapabilmeyi nasip etsin inşallah
 
Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tüm ibadetlerimizin nasıl yapılması gerektiğini anlatan bir hikaye idi.
elinize sağlık, sayın ömer
 
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah razı olsun kardeş. gerçektende başkalarının emir ve yasaklarını Allahın emir ve yasaklarından üstün tutup tutmadığımı bir kez daha gözden geçirmem gerektiğini hatırladım.
 
Üst Ana Sayfa Alt