Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kuranı Kerimi Nasıl Kolay Ezberliyebiliriz???

cennet kuşu Çevrimdışı

cennet kuşu

Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran-ı Kerim ezberleme yöntemi olarakta kullanabileceğiniz bir çalışmayı sizlere aktarıyorum.
ayetel kürsi her müslümanın bilmesi okuması ve ezberlemesi gereken çok faziletli ve birçok kötülük bela ve musibetlerden korunmak amacıyla okunan bir ayeti kerimedir.
ayetel-kursi-nasil-ezberlenir.gif

Bu vesile ile AYETEL KÜRSİ ‘yi nasıl kolay ezberlersiniz uygulanmış ve denenmiş birkaç ip ucu ve yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
* Öncelikle güzel bir abdest almalıyız.
* dahasonra boş bir oda yada mekan seçmeliyiz.
* burada huşu içinde konsantra olarak ayetel kürsiyi yüzünden yani bakarak en az 10-15 kez okumalıyız.
* daha sonra baştan yada sondan parça parça veya satır satır tekrarlayarak ezberlemeye çalışalım
* sonra bu parçaları birleştirerek tekrar tekrar hem yüzünden hemde ezberimizden tekrar etmeye devam edelin.
* en sonunda da tamamını önce bakarak sonra ezbere tekrar tekrar okuyalım, inşallah en kısa sürede hepiniz ezberlemiş olacaksınız.
* Rabbim şimdiden zihin açıklığı versin ve hepimiz ezberlemiş olalım ve unutmamak içinde hergün yada boş vakitlerimizde yolda otobüste serviste aklımıza gelen heryerde okumaya devam edelim, aynı zamanda unutmamış oluruz ve sevap kazanmış oluruz kötülüklerden ve musibetlerdende korunmuş oluruz.
ayetel-kursi-nasil-ezberlenir.gif

— Kendi öz verimle ve kendi anlatımımla yapmış olduğum bu çalışmayı inşallah faydalı bulursunuz. Daha sonra okuyan ve deneyen ezberleyen arkadaşlar lütfen konu altına yorumlarımızı önerilerimizi yazalım ve ezberleyemeyen arkadaşlara moral olur tekrar denemeye gayret ederler diye düşünüyorum.

(alıntı) Bende buna benzer bir yazı yazacaktım...Ama hazırını buldum ve alıntıladım....İnşaallah faydalı olur...Çünkü Kuran konusunda çoooook eksiğimiz var arkadaşlar.....Ezberlememiz gereken çok sure ve ayet var....

Üst Ana Sayfa Alt