Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an'ı Muhammed (s.a.s) Yazmış Olsaydı

C Çevrimdışı

coeur__87

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KUR'AN'I HZ. MUHAMMED YAZMIŞ OLSAYDI
İnkarcıların en fazla gündeme getirdikleri konulardan biri de Kur'an'ın Peygamber tarafından uydurulduğudur.Bu iddia bugüne kadar birçok açıdan ele alınarak geçersizliği açıkça ortaya konmuştur.
Bir insanın hayatında dönüm noktalrı sayılabilecek,onu fevkalade etkilemiş hadisler bu insan tarafından mutlaka defalarca konuşulacak ,yazılacaktır.Eğer Kur'an Hz.Muhammed'in kendi eseri olsaydı,şahsi sıkıntı ya da sevinçleri bu kitapta yer alırdı.Hatta her şeyden önce ve en çok bu olaylar anlatılırdı.
Mesela,Mekkeli müşrikler yeni Müslüman olmuş insanların dinlerinden vazgeçirmek için onlara boykot ilan etmişlerdi.Üç yıl süren bu boykot döneminde Müslümanlar, tarihte eşine az rastlanır bir yokluk ve sıkıntı içerisinde yaşamışlardı.
Bu boykotun kalkmasından bir-iki ay sonra da hamisi olan amcası Ebu Talip vefat etti.En yakın akrabalarının bile kendisine cephe aldığı bir dönemde onu kollayıp gözeten amcasının vefatı kendisini derinden etkilemişti.Bu vefattan birkaç gün sonra da,kendisine ilk iman eden ve en büyük teselli kaynağı olan eşi Hz.Hatice vefat etti.Hz.Muhammed (s.a.v)bu olaya o kadar üzülmüştü ki,bu yıl İslam tarihçileri tarafından "hüzün yılı" olarak adlandırıldı.
Boykot ve bu iki ölüm Hz.Muhammed'i (s.a.v) ziyadesiyle üzmesine rağmen Kur'an'da bu olayların hiçbirisi yer almamaktadır.
Ayrıca Kur'an'da Hz.Muhammed ismi sadece dört defa geçerken,Hz.Musa'nın ismi 136,Hz.İsa'nın ve Hz.Adem'in isimleri 25,Hz.Davud'un ismi ise 16 defa geçmektedir.Daha da uzatılabilecek bu listedeki isimlerin kendi isminden daha fazla geçiyor olamsı Kur'an'ı kendisinin yazmadığı,ancak onun ilahi bir beyan olduğunun delillerinden biridir.
Eğer Kur'an ,bilgilerini dış kaynaklardan alan ve bunları ALLAH'ın vahyi imiş gibi sunan bir yalancının ürünü ise,o zaman:
Kur'an'daki birçok ifadede kendini belli eden özgüveni izah etmek durumundayız.Bu öz-güven,bunu insanlara sunan kişinin,bunun hakikat olduğuna derinden inandığını göstermektedir.Kur'an,insanları,kitapta bir hata bulmaya davet etmektedir.(nisa,82)Ancak sunduğu bilgilerin alim-i Mutlak'tan geldiğine inanan biri böyle bir iddiada bulunmuştur.Hatadan yüzde yüz muaf olduğunu iddia eden başka bir kitap yoktur.Örneğin Kitab-ı Mukaddes'in hiçbir yerinde böylr bir iddiada bulunmamaktadır.
Hz.İsa'nın Kur'an'da sunulduğu haliyle,tabiatı üzerine Müslümanlarla tartışan Hristiyanlara da şöyle seslenilmektedir:"Artık sana ilim geldikten sonra,kim onun(İsa'nın)hakkında seninle tartışsa,bunun üzerine de ki:'İddianızda samimi iseniz gelin, oğullarımızı ve oğullarınızı,kadınlarınızı ve kadınlarımızı,kendimizi ve kendinzii çağıralım,sonra gönülden dua edelim dua edelim de ALLAH'ın lanetini yalancıların üzerine kılalım!'"(AL-İ İMRAN,61)
Bir yalancının sahip olamayacağı bu özgüvenin bir diğer örneği de Hz.Muhammed'in(s.a.v)ve Hz.Ebubekir'in saklandığı mağaranın önüne gelen Mekkelilere ilişkin rivayette bulunabilir.Hz.Ebubekie korkuyordu,Hz.Muhammed(s.a.v) ona 'sakinleş' dedi, 'ALLAH bizi kurtaracak.'Eğer,etrafındakileri peygamber olduğuna inandırmaya çalışan bir yalancı ile karşı karşıya olsaydık,onun "Git bak bakalım, arka taraftan başak bir çıkış var mı?" ya da "Yere yat ve sesini çıkarma" demesini beklerdik.Ama hz.Muhammed'in (s.a.v.)sözleri kendisinin peygamber olduğuna ve ALLAH'ın onları kurtaracağına tamamamen inandığını göstermektedir.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt