Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Leylalar Krizi !

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zana israilin ortadan kaldırılmasına karşı çıkıyormuş ! Yanlış hatırlamıyorsam yıllar evvel Barzan da buna benzer laflar ettiydi .

BDP'li Leyla ile Filistinli Leyla arasında 'İsrail' kriz!Diyarbakır''da düzenlenen Ortadoğu Kadın Konferansı'nda Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Polit Büro Üyesi Leyla Halid arasında, İsrail-Filistin krizi yaşandı.Zana, Leyla Halid adıyla büyüdüklerini belirterek, "Filistin'in devlet olmasını haklarını özgürce yaşamasını istiyorum. Ancak İsrail'in yok edilmesini istemiyorum. Bütün halklar bir arada iç içe yaşamalı birbirini kabul etmeli" dedi. Zana'nın konuşmasına tepki gösteren Leyla Halid, "Leyla Zana'nın söyledikleri kendi düşüncesidir. Ancak benim söylemlerimden yola çıkarak İsrail ile ilgili bahsettikleri beni kızdırdı. Filistin halkının yanında olması gerekiyordu. Ancak bizim yanımızda yer almadı. Biz her şeye rağmen İsrail'i istemiyoruz" diye konuştu.

]"İSRAİL'İN YOK EDİLMESİNİ İSTEMİYORUM"

Leyla Halid'in konuşmasından yola çıkarak bir fotoğraf ortaya koymak istediğini anlatan Zana,"Filistin'in devlet olmasını, haklarını özgürce yaşamasını istiyorum. Ancak İsrail'in yok edilmesini istemiyorum. Bütün halklar bir arada iç içe yaşamalı, birbirini kabul etmeli"dedi.

Konuşmaların ardından Leyla Halid, Zana'nın oturduğu masaya gitmek istedi. Ancak, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak ve bazı kadın aktivistler tartışma çıkmaması için araya girerek Halid'i sakinleştirdi.

...

BDP'li Leyla ile Filistinli Leyla arasında 'İsrail' kriz! - SİYASET Haberleri

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kalb mühürlüyse, Kâbe na'psın?

Dediği gibi Gezi

Üst Ana Sayfa Alt