Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Lüks Bir Ortamda Kur'an Okunuyor ve Bir Şahıs Sürekli Öpülüyor, Bu Videoda Neler Oluyor?

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ultra lüks bir mekanda sadece elit insanlardan oluşan bir mekanda Kur'an-ı Kerim okunuyor ve kim olduğunu merak ettiğim, kutsal sayılabilecek birisi sürekli öpülüyor bu videoda ki
olay nedir haberiniz var mı ahiler

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:D zulkarney akhim kıskandıysan bende senin ellerinden öpüyom :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
değildir derken akhim

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:D zulkarney akhim kıskandıysan bende senin ellerinden öpüyom :)

estağfirullah ahim ben ellerinizden öperim :)

kıskanma değil elbette ! video bana biraz abartılı ve gösterişli gelmişti ve meseleyide bilmiyordum o adamın da niçin öpüldüğünüde şimdi anladım, ama illaki birisi öpülecekse Kuranı okuyanın öpülmesi daha hayırlı maşaAllah çok güzel bir sesi var.

S Çevrimdışı

selefi bin mesut

Üye
İslam-TR Üyesi
selamin aleykum we rahmetullah we berekatuh taliban ve el kaide'nin olmak uzere bir cok alim suud rejimi'nin diger ulkeler gibi murted goruyor boyle luks hayat olmamasi lazim, dunya'da mahsum musluman'lar oluyor ordakiler ise hic bi sey olmamais gibi davraniyor ne bi ses cikaran nede konusan var ustelik simdiki arap'lar cogu yemek yemek'ten farkindaysaniz gobek'leri var

peygamber'lerin en mukemmeli (s.a.v.), ayni zaman'dada en guzel komutani (s.a.v.) o ne guzel bir komutan'di soyle buyuruyor :

"Ümmetim hakkında korktuğum şeylerin en korkuncu (tehlikelisi) şunlardır: Karın büyüklüğü (göbek bağlamak), çok uyku, (maddi ve manevî) tembellik ve yakîn (iman) zayıflığıdır." (Suyuti, Fethu'l-Kebir, I, 58.)

ve baska bir hadis'de soyle buyuruyor :

Nitekim Peygamberimiz; "Ademoğlu karnından daha kötü bir kap doldurmamıştır. Oysaki Ademoğlu için belini doğrultacak birkaç lokma yeterlidir. Şayet mutlaka yemesi gerekiyorsa, o zaman (midesinin) üçte birini yemek, üçte birini su, üçte birini de nefes için ayırsın." (Tirmizi, Zühd, 47) buyurmuşlardır.

İbn Ömer (ra)’den rivâyete göre Rasûlullah (sav) şöyle buyurmuştur: “kafir yedi bağırsak dolduracak kadar yer mümin ise tek bağırsak dolduracak kadar yemek yer” (İbn Mâce: Etıme: 3; Müslim Eşribe: 34)

Tirmizî: Bu hadis hasen sahihtir

Tirmizî: Bu konuda Ebû Hüreyre Ebû Saîd Ebû Basra el Gıfârî Ebû Musa Cehcah el Gıfârî Meymûne ve Abdullah b Amr’dan da hadis rivâyet edilmiştir

1819- Ebû Hüreyre (ra)’den rivâyete göre Rasûlullah (sav)’e kafir olan bir kimse misafir olarak geldi Rasûlullah (sav) onun için bir koyundan süt sağılıp ikram edilmesini emretti Koyundan süt sağıldı misafir içti sonra başka bir koyun sağılmasını emretti koyundan süt sağıldı misafir onu da içti sonra tekrar başka bir koyun sağıldı onu da içti böylece yedi koyun sütünü içmiş oldu Ertesi sabah Müslüman oldu Rasûlullah (sav) yine bir koyundan süt sağılmasını emretti süt sağıldı misafir içti başka bir koyundan süt sağılmasını emretti süt sağıldı fakat misafir bu sütü içip bitiremedi Bunun üzerine Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: “Mümin bir bağırsak dolduracak kadar içer kafir ise yedi bağırsak dolduracak kadar yer ve içer” (İbn Mâce: Etıme: 3; Müslim Eşribe: 34)

Tirmizî: Bu hadis Süheyl’in rivâyeti olarak hasen sahih garibtir

su an suud'da yapilan israf hic bir yerde yok dokulen yemek'ler ne yazik, su an ALLAH'in hukumlerini yapabilen (taliban) tek ulke afganistan hukumeti degil'de sadece taliban kardes'lerimizdir

suud imam'lari olmak uzere haramain'de olsun medine'de olsun ses'leri cok guzel mas'ALLAH,

ama unutmayalim ki afganistan cecenistan somali irak ve diger islami jihad cephelerine imam'lardan her kimse mucahitler adina dua ,yardim talep etmissse ve ayni zaman'da kafirlere bedua lanet bunlari hepsini goz altina alip hapis'e atmislar'dir buda sunun delilidirki suud hukumeti amerikanla isbirligi yapip yada demokrasiye uyup ALLAH yolun'da olan mucahitleri gunlerce ac kalan yeri gelince yaprak yiyen yaprak suyunu icen mucahitlerin arkasin'da durmayi birankin yardim bile etmeyi terk eder'ler ne yazik o insan'lari

İmam Ahmed, İbni Ebi Şeybe, Hakim ve başkaları Abdullah b. Muhammed b. Ukayl tarikiyle Abdullah b. Sehl b. Hanif'ten rivayet etmişler. Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş:"Kim Allah yolunda bir mücahide, zorluk anında bi gaziye, yahut köleleğinde bir mükatibe (efendisiyle hür riyetinin bedelini ödemek kaydıyla anlaşma yapan köledir.) yardım ederse, O'nun gölgesinin dışında gölgenin olmadığı günde Allah onu gölgelendirir.[1]Ahmed Müsned: 3/487;İbni Ebi Şeybe El-Musannaf Kitab'ul<:ihad: 5/351;Hakim el-Müstedrek: 2/89. Hakim ve Zehebi bunda sukut etmişler.

Ömer b. Hattab'dan rivayet edilmiş. Rasülullah (s.a.v.) şöyle buyurmuş:"Kim (savaşan) bir gazinin başını gölgelendirirse Allah kıyamet gününde onu gölgelendirir. Kim Allah yolunda bir gaziyi teçhiz ederse, ölünceye veya dönünceye kadar onun ecri kadar ona da ecir var. Kim Allah için, Allah'ın adının zikredileceği bir mescit yaparsa, Allah onun için cennette bir köşk/ev bina eder.[4]Bunu İbni Ebi Şeybe, İbni Mace, İbni Hibban, Beyhaki ve onun şeyhi Hakim rivayet etmiş ve (Hakim) "isnadı sahihtir" demiş.[6] Ebu Davud Sünen Kitab'ul-Cihad: 3/41; Hakim Müstedrek Kitab'ul-Cihad: 2/90.

Zeyd bin Halid (Radiyallahu Anh) şöyle tahdis etti:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Kim Allah yolunda cihad edecek bir mücahidi teçhiz ederse, oda cihad etmiş olur. Kim de Allah yolunda cihad eden bir mücahidin bıraktığı işleri için hayırlı halef olursa, o da cihad etmiş olur’ buyurdu.”

Buhari (2682) Müslim (1895/135)

Bera bin Azib (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e demir zırhla örtülü bir adam geldi ve:

−Ya Rasulallah, savaşayım da sonra müslüman olurum dedi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Müslüman ol sonra savaş’ buyurdu. Adam müslüman oldu ve savaştı, akabinde de şehit oldu. Bunun üzerine Rasulullah(Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Az amel etti karşılığında çok ecir aldı’ buyurdu.”

Buhari (2655) Müslim (1900/)

Ebu Musa el-Eşari (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Hayber’e savaşa gittiği zaman yahut Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Hayber’e savaş için yöneldiğinde sahabeler vadiden yükseğe çıktıkları zaman seslerini yükselterek: Allah-u Ekber Allah-u Ekber La İlahe İllallah diye tekbir getiriyorlardı. Bunun üzerine Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Yumuşak olunuz, seslerinizi fazla yükseltmeyiniz. Şüphesiz sizler sağır ve gaibe dua etmiyorsunuz. Sizler, işiten size yakın olana dua ediyorsunuz. O sizinle beraberdir’ buyurdu. O sırada Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in binitinin arkasında bulunuyordum. Ben ‘La Havle Vela Kuvvete İlla Billah’ derken o beni işitti ve:

−‘Ey Abdullah bin Kays’ dedi. Ben:

−Lebbeyk ya Rasulallah, dedim. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘Sana cennet hazinelerinden bir hazineye delillik edeyim mi?’ buyurdu. Ben:

−Evet ya Rasulallah, babam ve annem sana feda olsun dedim. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

−‘O La Havle Vela Kuvvete İlla Billah sözcüğüdür’ buyurdu.”

Buhari (3928-3929-2992) Müslim (2704/)

ALLAH hepimizi ALLAH ve resulunun (s.a.v.) ve ashabi'nin yaptiklari amel'i bizlere nasip eder ins'ALLAH .

ozurlu olan kardesimiz abdullah'dir ALLAH onun ve onun gibilerin yardimcisi olur ins'ALLAH, onlara kolaylik saglar (bu ferc'den dolayi abdullah kardesimiz cok ibret aldilar paylasim video youtube'den bakabilirsiniz isterseniz)

ALLAH'u alem ( her seyin en iyisini ALLAH bilir).

Üst Ana Sayfa Alt