Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Lütfen Acil Dua

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Gurban bir nasihat de ben edeyim:
Basina gelen her musibeti hemen insanlara "sikayet" etme. Yanlis anlama bizim duymak istemedigimizden degil kendi iyiligin icin.

İbnu’l-Kayyim el-Cevziyye (Rahmetullahi Aleyh) şöyle demiştir:
“Başına bir bela geldiği vakit kerem sahibi kimselerin sabrı ile ona sabret. O seni daha çok kerem sahibi yapar. Onu insanlara şikâyet ettiğin vakit, Rahim olan Allah’ı hiç merhameti olmayanlara şikâyet etmiş gibi olursun.”
İbnu’l-Kayyim el-Cevziyye Uddetissabirin 90

Ha bu herseyi icine atacagin anlamina gelmesin. Yerine göre baskalariyla da paylasaksin elbet yoksa insan kafayi yer. Sen anladin benim ne demek istedigimi... :)

iste benim ilk baslarda yaptigim hata buydu, ama akillandim, sanirim farketmissinizdir, hem konusmalarim degisti hemde neyi nerde söyliyecegimi az çok anladim.. bu yüzden helallik ve özür istedim yani bundan sonra Allahin izni ile hersey iyi olacak:) sabretmesinide ögrendim, konusmasinida, kendime güvenimde artti yani pozitif olacan, ben hep negatif düsünüyodum, simdi biraz azalttim, sivas daglarina çikip temiz hava almak bana iyi gelicek:)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Esselam aleykum we rahmetullahi we barakatuh

suan kaç kardes bu mesajimi görecek bilemiyorum, kimisi belki simdi görecek belki yarin...

Islam tr benim için forumdanda ötesi, baska bir site, anlatmasini bu garip kisinin telafuz etmesine kelimeler yetmez
dertli oldugum zaman bana yardimci olan kardesler oldu, bana yardim ettiler.. ilk baslarda kendimi yalniz hissediyor ve korkuyordum
Rabbime sükürler olsunki korktugum basima gelmedi, ufak tefek tatsiz olaylar oldu ama ben çogunluga bakarim, çogunlukta çok memnun oldum, Rabbim tüm kardesler olmak üzere Abdulmuizz abiden bu güzel siteyi kurdugu için razi olsun, ilmini arttirsin

Kaç gündür uykusuzuz, az yiyor ve çok is yapiyoruz, kafamiz çok agriyor ve yorgunuz, babamin hastaligi ise eskisine göre fazlalasti, ilk gittigimizde felç geçirebilirdi eger buseferde problem çikarsa ...
Allah izin verirse yarin geliyoruz, cuma günü, siz kardeslerimden istedigim bugün ve yarin bizlere dua etmeniz
bu mesajimi insaallah çok kisi görecek diye umut ediyor ve namazlarinizda, cuma günü cumaya giden kardeslerden Allah rizasi için dua istiyorum

Bana özelden yardim eden, etmek isteyen kardeslerimden Allah razi olsun ve firdevs nasip etsin

Rabbim islam tr olmak üzere bu mesajimi görüp üye olmayan ve dua edenlerdende Razi olsun
Hepiniz Allaha emanet olun

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselam aleykum we rahmetullahi we barakatuh

suan kaç kardes bu mesajimi görecek bilemiyorum, kimisi belki simdi görecek belki yarin...

Islam tr benim için forumdanda ötesi, baska bir site, anlatmasini bu garip kisinin telafuz etmesine kelimeler yetmez
dertli oldugum zaman bana yardimci olan kardesler oldu, bana yardim ettiler.. ilk baslarda kendimi yalniz hissediyor ve korkuyordum
Rabbime sükürler olsunki korktugum basima gelmedi, ufak tefek tatsiz olaylar oldu ama ben çogunluga bakarim, çogunlukta çok memnun oldum, Rabbim tüm kardesler olmak üzere Abdulmuizz abiden bu güzel siteyi kurdugu için razi olsun, ilmini arttirsin

Kaç gündür uykusuzuz, az yiyor ve çok is yapiyoruz, kafamiz çok agriyor ve yorgunuz, babamin hastaligi ise eskisine göre fazlalasti, ilk gittigimizde felç geçirebilirdi eger buseferde problem çikarsa ...
Allah izin verirse yarin geliyoruz, cuma günü, siz kardeslerimden istedigim bugün ve yarin bizlere dua etmeniz
bu mesajimi insaallah çok kisi görecek diye umut ediyor ve namazlarinizda, cuma günü cumaya giden kardeslerden Allah rizasi için dua istiyorum

Bana özelden yardim eden, etmek isteyen kardeslerimden Allah razi olsun ve firdevs nasip etsin

Rabbim islam tr olmak üzere bu mesajimi görüp üye olmayan ve dua edenlerdende Razi olsun
Hepiniz Allaha emanet olun
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh
Allah (svt) yolunuzu açık etsin güzel kardeşim ve memleketinize sağ sağlim dönmenizi nasip etsin. Geride kalanlara (bizlere) de bir çıkış yolu göstersin...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam ve rahmatullah güzel kardeşim

RABBİM,babana sağlık,sıhhat,şifa versin amin inşaALLAH kazasız belasız sağ selamet gelirsiniz

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Biz galiba kesin dönüş gibi anladık. İnşaAllah Rabbim onu da nasip eder size ve bizlere..

zaten öyle abla:)dogru anlamissiniz, akhi direk söyleyince nedesem bilemedim:kedicik:

edit; yani insaAllah, Rabbimin yardimi ile

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
"Estevdiullahedinek ve emeneteke ve havatime amelik" -"Dinini,güvenliğini ve işlerinin akıbetini Allah'a emanet ederim."(Ahmed-Tirmizi)

"Zevvedekallahuttekva vegaferazenbik ve yesseralekelhayra haysümakünt" -Allah seni Takva ile rızıklandırsın.Günahlarını affetsin.Nerede olursan ol,orada senin içinhayırlı olanı kolaylaştırsın.(Tirmizi)

Kardeşim Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin,selametle gelmenizi nasib etsin.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed el sivasi akhi gelmişse dahi interneti orda bırakmıştır onun için cevapta yazamıyor.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Esselam aleykum we rahmetullahi we berekatu

Rabbim tüm dua eden kardeslerden razi olsun, firdevsine koysun..

Allaha sükürler olsunki sivasa geldik, yolculugumuz cok zor geçti fakat basardik bi iznillah

detaylari ilerde anlatirim suan çok zor giriyorum
Rabbim sizleri korusun

ps: araba yollari cok kötü, yani yol verme filan yok son gaz devam

istanbulda olan kardeslere Allah yardim etsin, orda havaalaninda neler yasadik

Cevap yazamiyacam ama internet filan bulursam rahat genne yazarim

Allaha emanet olun : )

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Elhamdulillah, hoş geldin şimdilik

Üst Ana Sayfa Alt