Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Magnezyum Eksikliği

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu tabloya bakmak lazım

Ekli dosyalar

• EwnBC7OXIAwGqJk.png
    EwnBC7OXIAwGqJk.png
    26.1 KB · Görüntüleme: 85
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Listedekilerden en mantıklı gözüken beypazarı o zaman.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Keske su ajandanin dallarini yirtmasaymisim. Ajandada ara ara oyle karton sayfali faydali seyler yaziyormus ama ben onlari sadece marka reklami diye, kagitlar da ziyan olmasin diye, yirtip abuk sabuk yerlerde kullandim =)

Kala kala 2 dal kalmis. Digeri de gunluk C vitamini de karsiladigini iddia eden limonlu urun bahsi.

Bir tasta iki kus olarak acaba o mu tercih edilmeli? Gerci sadesi onerilir hep ama..

Keske forumda uzun sure maden suyu denemis biri olsa da, fikir verse.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Ajandamda sayfalari cevirirken sabah; Beypazarı maden suyu reklamina denk geldim. Diyor ki;mineral eksikligi yasamamak icin, dengeli beslenme + gunde en az 2 sise maden suyu tuketmek lazim.

Bunu deneyen oldu mu?

Bana biraz agir geliyor maden suyu ve siskinlik yapiyor. Bir de bogucu bir etkisi var sanki. Sade olanlarindan bahsediyorum, digerleri zaten meyvesuyu gibi =)

Takviye haplar rüştünü ıspatladı. Maden suyundan 1 hap kadar verim almak için 5 şişe bile yetmez.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben Niğde/Bor'dan alıyorum aromalı gazozları. Maden suyu ile yapıyor aldığım firma. Sade sodayı da genelde limonata ile karıştırıp içerken kullanıyorum. Alkol konusu olduğu 2007-2008 de asitli içecekleri bıraktık. Çocuklar tadını bile bilmezler.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Bunlar da tam tersini koymus.
Reklam yapmak için elbette bunu yapacaklar, ben içmeyin demiyorum ama magnezyumu maden suyundan yeterli şekilde alamazsınız. Magnezyum takviyeleri yanlarına enzimler eklenerek veriliyor ve çok iyi yararlanım oranlarına sahip.

Bunu zaten gidip 250mg magnezyum sitrat hapı aldıktan sonraki gün direkt anlıyorsunuz.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dun gece biraz arastirdim. Maden sulari; icindeki tuz vs sebebiyle bazi hastaliklari olanlara yaramadigi icin, cesitlilikleri varmis.

Eger icilecekse, bunlara dikkat edip marka secimi yapilmaliymis.

Hap meselesi ise; magnezyum fazlasi vucuttan kolay atilmadigi ve zararli oldugu icin, bu formda alinan ilactan once, eksiklikten emin olmak lazimmis.

Tamamen emin olamadim eksikligine, belirtililere bakinca, yoksa denemeyi dusunuyordum.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Dun gece biraz arastirdim. Maden sulari; icindeki tuz vs sebebiyle bazi hastaliklari olanlara yaramadigi icin, cesitlilikleri varmis.

Eger icilecekse, bunlara dikkat edip marka secimi yapilmaliymis.

Hap meselesi ise; magnezyum fazlasi vucuttan kolay atilmadigi ve zararli oldugu icin, bu formda alinan ilactan once, eksiklikten emin olmak lazimmis.

Tamamen emin olamadim eksikligine, belirtililere bakinca, yoksa denemeyi dusunuyordum.
Magnezyum için bir tahlil yaptıktan sonra zaten doktor eksik görürse ilaç verecektir mutlaka.

Üst Ana Sayfa Alt