Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mahlukat'ın, Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem'in Hatırına Yaratıldığı Iddiası

E Çevrimdışı

ebuasımbinmakdisi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mahlukat'ın, Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in Hatırına Yaratıldığı İddiası

İtirazcının:

"Habibim Muhammed olmasaydı; göğü, yeri, Cennet ve Cehennemi yaratmazdım." şeklinde rivayet ettiği hadise gelince;

Bu hadis olmayıp, uydurulmuş ve hadis diye sunulmuş sözlerdendir ve hiçbir dayanağı yoktur.

Aksini savunanlar varsa bunun güvenilir hadis kaynaklarından hangisinde rivayet edildiğini bildirsinler. Fakat bunu yapamazlar. Çünkü bu, sapıkların uydurmalarından başka bir şey değildir.

Allah-u Teâlâ Kur'an'ı Kerim'in bir çok yerinde yaratılış hikmetini açıklamıştır.

"Yedi göğü ve yerden de bir o kadarını yaratan Allah'tır. Allah'ın her şeye kadir olduğunu ve ilminin her şeyi kuşattığını bilmeniz için, Allah'ın emri bunlar arasında iner durur." (Talak: 65/12)

Ayeti ve benzeri bir çok ayet Rabbimizin gökleri ve yeri yaratma hikmetini açıklamaktadır.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mürcie Fırkası ve Çağımızın Mukallit Fırkaları tarafından Bolca dile getirilen ''Her şey Rasulullah-Sallahu aleyhi we Sellem-in yüzü suyu Hürmetine Yaratıldı İddaası...'' Tamamı ile BATIL bir İddaadır...

''Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.-Zâriyât Suresi 56.''

Burda Kimin için ve Niçin ve Neden Sorularına verilen Cevablar bulunmaktadır...

Kimi ? :İnsanları ve Cinleri.
Kimin için ? :Yanlız Bana .Ben.(Allah-Sunhanhu we Teala-Kendisi için...)
Niçin ? :Kulluk. (Kulluk yapmak için)
Ne yaptı : Yarattım..(Failin,Fiili -yarattım-)

Buradanda anlaşılacağı üzere Bizi Kendisine Kulluk için yarattı ''Kullara veya Peygamberlere-Şeyhlere veya Gavslara Hürmeten'' değil...

Bu BATIL anlama Tarzı İnsanı İslam Dininden uzaklaştırır ve Müşrik eder..

Tamamı ile ''ZAN'' dır Zan ise isabet etmediği takdirde yalandır...Buda İsabetsiz Bir yalandır...