Makale: Şeyhim Dikkat! Cehennem Yanıyor...!

KavlulFasl

Yeni Üye
Üye
Makale: Şeyhim dikkat! Cehennem yanıyor...!


Şeyh çoşmuş, öyle bir çoşmuşki...Diyesinki Cennetin anahtarı kendinde..

Şeyh eliyle ayırıyor ' Sen münkirsin sen cehenneme! , sen Müminsin sende cennete'...eee tabi nede olsa koca Şeyh, bu kadarda yapacak artık..

ilgimi çekdiğinden değilde, gıcıklık olsun diye soruyorum. Acaba Şeyh bu anahtari nerden almış?

El Cevap :

- Şeyhimiz bilir!

- Yok anahtar sevdalısı olduğumdan değilde, Cennete girmek için basit yol arıyorum, o bahımdan sorduydum!

- Şeyhimiz bilir!

- Peki bu anahtar hangi fabrikada üretiliyor, bari onu söyleseniz?

- Şeyhimiz bilir!
.......

Mübarek şeyhin kerameti felaket, mübarek herşeyide nasıl biliyor, hayret edilesi doğrusu...Öylede bir keramet sahibi ki, Cennet Anahtarını yanlışlıkla hristiyanlar yahudiler almasın diye, fabrikasını da kendi zaptına geçirmiş, kimseye vermiyor anahtarı! Tabi ki tarikatindekilere anahtar var, onlar ayrı efendim..

Onlar Şeyhe tapıyor (Pardon seviyorlar olacakdı, dilim sürçmüş) .

Soruyorum: - Peki ALLAH, su yetmiş üç firkaya ayrılmişlardan bazılarını Cennete sokmak isterse nolacak?

Cevap: - ALLAH onları cennete Sokmaz...

Büyük bir gelişme, şeyhimiz bilir sözü burda son buluyor, burdan ötesini, yani kimin cennete girip girmiceğini, tüm Tarikat üyeleri de biliyor. Yanlış anlamayın sakın, ALLAH'dan vahy aldıklarindan değil, şeyhleri söylemisdir! (gerçi o edepsizliği de yapdılar ya, neyse) Yoksa tövbe ALLAH'DAN birşey bekledikleri yokdur, nasıl olsa cennet anahtarını almışlar, daha ne beklesin adam..

Cenneti de şeyhimiz öyle bir süslemiş ki...

Efendim erkek başı kırk huri, artı Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı, artı öteki Hanımı....(ha durun bu yanlış, Bu şeyhin durumuydu) . yeniden alalim hesabı

Tarikat üyelerin her birine kırk huri, arti 4 hanımları, her sevap için bir arsa, artık arsa üstünde her bir sevap için koca bir köşk (nasıl hepsinde oturacak, orasını pek düşünmemişler zaar) artı altın, artı mücevher (bunları orda napacaksa, süpermarketmi var acaba? tövbe tövbe...) artı ben saymakdan usandım....

Şimdi şu soruyu sorarsanız Şeyh kızar, tarikat üyeleride kızar....bizim köyün Muhtarı da kızar, abileri de kızar, dedesi de kızar, dedesinin dedesi bile kızar...

Efendim Erkeklere kırk huri, peki Yenge hanıma da Kırk gılman verecekler mi acep?

Bak Şeyh kızdı, haşa haşa diye söyleniyor...

Ne hikmet ise, Yenge hanıma zınnık yokdur cennetde.. Onun namazı, niyazı, tüm ibadetleri sanki boşa gitti gibi...Şeyh kendisi kırk huri ile alem yaparken, yenge hanıma tek bir gılman yok (cennetdeki gılmandan kıskanıyor zaar, yenge hanıma yazık ya) !

Oysa kuranı açıp okusaydı, anlicakdı ki Erkek için ne verilecekse kadına da aynen o vardır..Ama dedik ya, kuran okumazlar, okusalarda okutmazlar, illa da Kafirlikde inat ederler..(doğuda eşşek inadı derler, benzetmiş gibi olayım..)

Müslüman erkekler, Müslüman kadınlar, mümin erkekler, mümin kadınlar, itaat eden erkekler, itaat eden kadınlar, özü-sözü doğru erkekler, özü-sözü doğru kadınlar, sabreden erkekler, sabreden kadınlar, korunup sakınan erkekler, korunup sakınan kadınlar, sadaka veren erkekler, sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler, oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve ırzlarını koruyan kadınlar, Allah’ı çokça hatırlayan erkekler ve Allah’ı çokça hatırlayan kadınlar; bunlar için Allah bir bağışlanma ve büyük bir ödül hazırlamıştır.

33-Ahzab Suresi 35

burdan ötesine de ben dayanamıyorum, YUH sana Şeyhim! Bu mudur senin Kurandan anladığın? Bu mudur ALLAH'IN kelamından öğrenebildiğin? Insanları tağuta bağlamak mıdır kurandan anladığın? Seni iblis yandaşı, seni....O cennet anahtarı dediğin elindeki sopayı alırlar da birgün cehenneme odun ederler, tabi seni de yanında cumburlop yuvarlayıverirlerse hic şaşmam....

Kuranı kerimi okumuş olsa idin bunları bilirdin...Ama okuyamazsın, işine gelmez Şeyhim, işine gelmez! Bütün dalaverelerin tek tek ortaya çıkar, tüm pisliklerin meydana serilir, Tarikatdaki kandırdığın zavallılar farkına varır da, elindeki Cennet anahtarı dediğin sopayı başında kırarlar..

Utanmadan bir de kimin cennette kimin cehenemme gireceğine karar vermeye kalkışıyorsun...Bir daha ' YUH' sana!

Enbiya Suresi 29 İçlerinden her kim, 'Ben O'nun dışında bir ilahım' derse böylesini cehennemle cezalandırırız. Zalimleri işte böyle cezalandırırız biz.

Seni Firavun kopyesi, seni...Kendin Cennete girmezsin, girmek dileyenleri de engellersin, yarın bunun hesabını nasıl vereceksin bakalım?

En'am Suresi 46 De ki: 'Düşünün bakalım; Allah, işitme gücünüzü, gözlerinizi alsa, kalpleriniz üzerine mühür bassa, Allah'tan başka hangi ilah onları size geri verecek? ' Bak nasıl türlü türlü açıklıyoruz ayetleri, yine de yüz çeviriyorlar!

Hangi ilahini yardıma çağıracaksın Şeyhim? Amerikadaki Georg Busch´ umu acep? Korkarım ki o seninle beraber cehennem ateşine atılır da ' medet Şeyhim ' diyecegine' ALLAH senin gibisinin belasını vere' diye bağrışır...
Gerçi demez, oda kendini ilah ilan ettiydi ya..Ayni ailedensiniz zaar! ?

Neyse uzun lafın kısası...

Meryem Suresi 37 Kendi aralarından çıkan hizipler ihtilafa düştüler. Büyük bir günün tanıklığından ötürü vay o inkârcıların haline!

Zühruf Suresi 65 Böyle iken, aralarından çıkan hizipler ihtilafa düştüler. Korkunç bir günün azabından vay haline o zulmedenlerin!

Zariyat Suresi 60 O vaat edildikleri günlerinden dolayı vay kâfirlerin haline!

Fussilet Suresi 6 De ki: 'Ben sadece sizin gibi bir insanım. İlahınızın bir tek ilah olduğu bana vahyediliyor. O halde şaşıp sendelemeden O'na yönelin ve O'ndan af dileyin. vay haline ortak koşanların!


Sözünüz şu; ”Vatikan temsilcisi George Maroviç peygamberimizi övücü sözler sarf etmişler, kendilerini tebrik ediyorum Ve soruyorsunuz Marovic cennete girer mi? Tabiî ki cennete girer, o girmezde kim girer? ”(Nihat Hatipoglu)Iyi vatikan temsilcisini de cennete sokdunuz, artık gözünüz aydın....


Mustafa Çelebi
 

İbn_Talha

Yeni Üye
Üye
Sözünüz şu; ”Vatikan temsilcisi George Maroviç peygamberimizi övücü sözler sarf etmişler, kendilerini tebrik ediyorum Ve soruyorsunuz Marovic cennete girer mi? Tabiî ki cennete girer, o girmezde kim girer? ”(Nihat Hatipoglu)


akhi bu söz nihat hatipoğlunamı ait. ?
 

selsebil

Yeni Üye
Üye
mustafa çelebi kimdir bilmem ama yazısının kaydadeğer bişey olmadığı kesin.tamam tasavvufçular apaçık sapık,onların medreselerinde her türlü sapıklığa tanık oluyoruz.buna rağmen gece gündüz mahalle ağzıyla şeyhlerine,müridlerine saymak neye yarar?çok basitleşti bu durum.az buçuk kurana sünnete merak salan her adam başlıyo şeyhle-müridle espri kurmaya.yazıyı paylaşan arkadaşa lafım yok da yazar harbiden sazan.ben bi makaleden daha adaplı cümleler beklerim açıkçası.(bu arada kendimi herşeyde çuvaldız kullanan eleştirmenler gibi hissettim:))
 

DAVA

Yeni Üye
Site Emektarı
Üye
artı altın, artı mücevher (bunları orda napacaksa, süpermarketmi var acaba? tövbe tövbe...) artı ben saymakdan usandım....
ALLAH kime altin mücevher verecegini en iyi billendir.. burdada inanniyorum ki ayetlerle alay gecmemistir.. ama öyle gösteriyor.. keske biraz daha dikkatli olsaydi.,... Ama genel olarak güzel bir paylasimdi...
 

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Üye
ŞEyh uçmaz mürid uçururmuş....

bazı yerler hariç güzel bir eleştri.....
 

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Adab ve Edeb'den yoksun her kişinin İlm'inide , Görüşlerinide almam benimsemem...Velev ki öz babam olsun...
 

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Üye
Yetiş ya Gavz :)

Gavz hiç bir şey yapamıyor müşrikler. Müşrikligin adı Tevesül, ama cehemmin adı daha halen cehennem. Allah lanet etsin bu zindik müşriklere.
 

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Üye
Akhi böyle deme bunlarin her cagirdigi gavs kendileri gibi zindik degil.;-) Örnegin Abdulkadir Geylani..
O bunlardan beridir!
Doğru diyorsun. Aslında. Ama Hz Ebubekir bir müşrike "Al-Lazatin... Yala" demişti Buhari Hadisinde. Al-Lat, AL Uzza ve Al Hubal hepsi ama evliya kişilerde Hz İbrahim'in zamanında.


Abdülkadir Geylani bu müşrikler ile hiç alakası yoktur elbette. Bu müşrikler gebersin inşallah.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt