Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mehdi (aleyhisselam)'ın Çıkışının Yakın Olduğunu Gösteren Gerçekleşmiş Alametler.!!!

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi once sunu konusalim nuzulu isa as inandin mi ?Delil istedin imamlarda delil burda...

İsa (a.s.)'ın tekrar dünyaya gelişi ve Deccalin ortaya çıkışı hakkında İmam-ı Azam Ebu Hanife, Fıkh-ı Ekber adlı eserinde şunları bildirmektedir:
Deccal'in, Yecuc ve Mec'uc'un çıkması , Güneşin batıdan doğması, İsa (a.s.)'ın Gökten inmasi ve diğer kıyamet alametleri sahih haberlerde aktarıldığı üzere , haktır , olacaktır.
(Ebu Hanife , Numan B. Sabit (150/767), Fıkh-ı Ekber, Çeviren: H. Basri Çantay, Ankara, 1982)

Eger kabul etmediysen mehdi as hic girmeyelim

Girmeyelim akhi burda kalsin aslinda yazdigimida pisman oldum ,ama kastim sudur ornegin sakalin sunnet olmasi yuze jiletin vurmasi haram olmasi gibi yada erkeklere altin ve ipegin haram olusu gibi guclu bir delil bir sabitlik yok.

Keza mevdudinin fetvalar kitabinda mehdi kismini oku yani cok farkli bilmiyorum zaten yukarda da belirtilmis ilk kaynaklarda yok diyor bilmiyorum.
Cok ilim sahibi olmadigim icinde kati bir seyde konusmak istemiyorum ,ama kalbim bu konuda rahat degil

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o kadar bilgim yok buradaki :"ölmeden önce" isa a.s. ölmeden önce midir yoksa kitap ehli ölmeden önce midir.
Kitap Ehli'nden hiç kimse yok ki, ölmeden önce Ona imân edecek olmasın..»
ayrıca "meğerse mehdi gelmeyecekmiş denmesi mehdinin geliş alametidir" anlamındaki sözler sahih hadis midir ?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Girmeyelim akhi burda kalsin aslinda yazdigimida pisman oldum ,ama kastim sudur ornegin sakalin sunnet olmasi yuze jiletin vurmasi haram olmasi gibi yada erkeklere altin ve ipegin haram olusu gibi guclu bir delil bir sabitlik yok.

Keza mevdudinin fetvalar kitabinda mehdi kismini oku yani cok farkli bilmiyorum zaten yukarda da belirtilmis ilk kaynaklarda yok diyor bilmiyorum.
Cok ilim sahibi olmadigim icinde kati bir seyde konusmak istemiyorum ,ama kalbim bu konuda rahat degil
Akhi bence genel bi arastirma yap...hadis isnad saglamsa hatta mutevatir derecesini gelmisse yok saymak hadis usulunce cok sikintili...

Allah swt yardimcin olsun kardesim.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi bence genel bi arastirma yap...hadis isnad saglamsa hatta mutevatir derecesini gelmisse yok saymak hadis usulunce cok sikintili...

Allah swt yardimcin olsun kardesim.
Allah razi olsun kardesim ama zamaninda bu dersleri islerken ilmine guvendigim bir hocam isa .as ilgili hadislerin saglam olmadigini soylemisti ama tevatur derecsine ulasmissa inkar kufre sokar onun icin biraz daha arastirmam gerek

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Musab99 gardaş biz bu dini mevdudi den öğrenmedik.
İmam Ahmed in müsned inde olmak üzere birçok hadis kitabında Mehdi ve isa aleyhisselam ile ilgili birçok sahih hadis vardır.

Ehli sünnet vel cemaat inancı bir kurtarıcı gelsin de bizi kurtarsın demez . lakin sahih hadisleri alır bağrına basar ve sonuna kadar iman eder. Çünkü onu allah azze ve celle nin elçisi söylemiştir.

Böyle konular açılınca aslında seviniyorum. her karşı çıkışın her bilmemenin altında bir araştırma isteği duyuluyor. Bu cevaplar ve konu sayesinde de sahih sünnet arastirilacaktir diye umuyorum.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
images-7.jpg
Allah razi olsun kardesim ama zamaninda bu dersleri islerken ilmine guvendigim bir hocam isa .as ilgili hadislerin saglam olmadigini soylemisti ama tevatur derecsine ulasmissa inkar kufre sokar onun icin biraz daha arastirmam gerek
Tavsiyemdir akhi sana.isa as konusu burda ayrintili geciyor

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Vallahi asıl ben pişman oldum konuyu açtığıma eL_Muhacir abide uyarmıştı konuyu ilk açtığımda sıkıntı oluyor diye. Ama kalbleri en iyi Allah Azze ve Celle bilr ben bulunduğumuz durumun aslında daha önceden bizlere bildirildiği ve tüm bu yaşananların da Mehdi (a.s)'ın gelişiyle beraber asıl büyük savaşın başlayacağı gerçeğini unutmamamız ve (ben Mehdi (a.s)'ın geleceğine iman ediyorum) Mehdi (a.s) geldiğinde hala oturuyor olmayalım diye uyarı mahiyetinde paylaştım yazıyı.Ve bana göre de gelecek buna delillerde yukardaki yazıda Hasen isnad'lı hadislerle bize bildirilmiştir.Fakat yine yazıda belirtildiği gibi Mehdi (a.s)'ın gelişi müslümanların refahı değil En büyük savaşların başlayacağı bir zaman olacak ve buna hazırlıklı olmalıyız diye paylaştım.İnşaAllah fitneye sebep olmamışımdır.Allah kalbimi biliyor ama eğer fitneye yol açıyorsa kaldırılabilir yazı.Yani birde şöyle bir gerçeklik var yazıda da zaten Mehdi (a.s)'ın gelip tüm müslümanları kurtaracağı gibi bir hikaye anlatmıyor kimse aksine en büyük savaşın o zaman başlayacağını bildiriyor bize bunuda göz önünde bulunduralım.Bildiğim kadarıyla hristiyanların kitaplarında anlatılan ise bir kurtarıcının gelip tüm hristiyanları kurtaracağı gibi bir hikayedir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu acan kardesım jazakallahu hayr.

Oncelıkle ahır zamanda olacaklar dıye rıvayet edılenlerın bır kısmı gerceklestı
Hatta gerceklesenler bır ıkı kez daha gerceklestı dıkkat edılırse.
Tarıh rasulallah tan sonra muslumanların kanları ıle boyandı hep
Ama herkezın dılınde mehdı yada ısa aleyhısselamın gelecegı umutları vardı.
Bakın yapılan hatayı soyleyeyım.
Ve bırcok kardesım de bu konu uzerıne konusurken hep sunu soyler oturup ta bu ıs olmaz.
VE bırseylerı de bırılerıne baglamakta yanlıstır.
Cunku Bız bırlık olursak ve ALLAH ın nızamını ıstersek ancak basarılı olabılır bunu da buraya ılk uye oldugum tarıhten berı soyluyorum.
Birlik yoksa zafer baska senelere...

şimdi Bizim bu mehdı ınancına agırlık verıp bekledıgımızı kafirler bızden daha fazla bılıyorlar.Ve bunu kullandılar.
Malum bır grup var bılıyorsunuz ummete yararından cok zararının dokundugu bır grup. Bu grub bu sekılde kendınde bır ozguven buldu ve kafalarına estıgı gıbı yola cıktılar sonucunu hepımız gorduk.malum
Yanı ıs sıyah sancagı cekıp bırını halıfe ılan edıp ardından bılgısız cahılce adım atmak degıldır.
Aynı sekılde bu ıs yıne tagutı yolu ızleyıp de ben haktan yana dıyenlede aynı durumdur.

Bu hadısler kafirlere korku muslumanlara da bak ıslam aramızda yenıden hakım kılınacak guvenını verıp calısmaya odaklanmadır.
Evet mehdı ve ısa geldı dıyelım sımdı ne olacak.
Su anda cıksa ınsanların yuzune tukurup sız ne yaptınız dedıgınde utanmayacak mılyon adam tanıyoruz.
Gelebılır de gelmeyebılırde bız denk gelebılırız de gelmeyebılırızde.En dogrusunu bılen ALLAH a hamdolsun.O bilir biz bilemeyiz.
Bize dusen her daım hakkın yanında olup hakkın safında dımdık durmakdır.O kımse geldıgınde de haktan yana olanların gucune guc katmasıdır.
Ashab yola ılk cıktıgında zayıf ıdıler.Ama acılar onları guclendırdı.Yenılgıler onları yıkmadı ancak saflarını temızledi.
Onlarda bırsey vardı oda her zorlugu herseye karsı ALLAH a tam teslım olmus bır kalp.
İşde savasta kafırle bızım aramızdakı en buyuk farklardan bırı budur.
Cunku bız zaferın yenılgının sehadetın yada yaralanmanın ALLAH tan geldıgını bılır ASla durmadan en ılerı sevıyede saldırır dururuz.

Yanı bızden ıstenılen her daım hakkın yanında olmamızdır. O gelsın veya gelmesın Duranlar dımdık kuffara karsı duracak yıne
Duramayanlar gene duramayacak yanı bu boyledır.
ISlam hepımızın kardesler.Bız dımdık durup ılerledıgımız muddetce ALLAH her daım bıze yardım edecektır.
ALLAH ın dınıne yardım ettıgımız muddetce bızde ondan her daım yardım gorecegız.
ALLAH ın vaadı haktır.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun Abiciğim hoşgeldin tekrar aramıza Vallahi seni ve yazılarını çok özlemiştim Aklımdaki akhi(Üye) konusunda da belirttim yokluğun çok belli oluyor.İyisindir İnşaAllah abi. Zaten abi benim paylaşmamdaki amaçta Müslümanların geçmişte ve şuan yaşadıklarını bizlere zaten Mehdi Aleyhisselamın çıkışının alametleri olarak bildirilmiş bunu görüp umudumuzu ve direncimizi yitirmeyip herşeyin Allah'tan olduğuna iman edip her daim kıyam'da olmamız ve Küffara karşı savaşmamızdı.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Gayet acik konusacam ben mehdi diye birisinin gelecegine inanmiyorum, keza hz Isa.a.s da gelecegine inanmiyorum

Bu konu da yanlız değilsin....hZ..iSA gelmeyecek...Mehdi Mesih kuran DIR....( MEHDİ yol gösterici demek) Kuranın ilk sayfasın da Kuranın MEHDİ olduğu yazar....

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:)

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Hz.İsa’nın yeryüzüne döneceğine dair bir ayete rastlamadım....

Hz.İsa'nın Yeryüzüne tekrar gelmesi demek, son din Hristiyanlık ve son peygamber Hz. İsa’dır anlamına gelmektedir..
Dinler arası diyalog bu hedefe ulaşmak üzere planlanmış bir sinsi oyun mudur?…ACABA???

JuNDuLLAH :) )))

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
hZ.iSA'nın Ahirette Allah ile birlikte bir konuşma pasajı var.Maide 116 ve 117 de.....

Maide 116 ve 117 ayetlerinden ne anliyoruz?

Demek ki Hz.Isa, hiristiyanlarin onu Tanri / Tanrinin oglu olarak benimsediklerini bilmiyor. Öldügü icin bunlardan haberi yok. Hesap günü gerceklesecek olan konusmadan bunu görüyoruz.

Peki Isa as. 2.kez gelecek olsa, geldikten sonra hiristiyanlarin onu Tanri / Tanrinin oglu olarak benimsediklerine sahit olacak mi? EVET!

O halde Hz.Isa neden hesap günü Allah'a bunlardan haberim yok diyecek? Yalancimidir Hz.Isa? HAYIR!

Bilmiyor, cünkü gelmeyecek!!

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Xena nında gözünden birsey kaçmıyor haa.
Bakmış kuran i Kerim'de bulamamış.

Yeni molla mız geldi. Mısırınızı cipsinizi alın islam Tr yi izleyin.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Xena nında gözünden birsey kaçmıyor haa.
Bakmış kuran i Kerim'de bulamamış.

Yeni molla mız geldi. Mısırınızı cipsinizi alın islam Tr yi izleyin.

Dileyen İMAN etsin, Dileyen İNKAR....

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
hZ.iSA'nın Ahirette Allah ile birlikte bir konuşma pasajı var.Maide 116 ve 117 de.....

Maide 116 ve 117 ayetlerinden ne anliyoruz?

Demek ki Hz.Isa, hiristiyanlarin onu Tanri / Tanrinin oglu olarak benimsediklerini bilmiyor. Öldügü icin bunlardan haberi yok. Hesap günü gerceklesecek olan konusmadan bunu görüyoruz.

Peki Isa as. 2.kez gelecek olsa, geldikten sonra hiristiyanlarin onu Tanri / Tanrinin oglu olarak benimsediklerine sahit olacak mi? EVET!

O halde Hz.Isa neden hesap günü Allah'a bunlardan haberim yok diyecek? Yalancimidir Hz.Isa? HAYIR!

Bilmiyor, cünkü gelmeyecek!!
Kardesim ingilizce kullanmak yerine Allah yazsan daha guzel olmazmi inseallah

Üst Ana Sayfa Alt