Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mehdi (aleyhisselam)'ın Çıkışının Yakın Olduğunu Gösteren Gerçekleşmiş Alametler.!!!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hz.İsa’nın yeryüzüne döneceğine dair bir ayete rastlamadım....

Hz.İsa'nın Yeryüzüne tekrar gelmesi demek, son din Hristiyanlık ve son peygamber Hz. İsa’dır anlamına gelmektedir..
Dinler arası diyalog bu hedefe ulaşmak üzere planlanmış bir sinsi oyun mudur?…ACABA???

JuNDuLLAH :) )))
Kabir azabı, Mirac, recm, Deccal, Erkeğin ipek ve altın takmasını yarın mı inkar edeceksin?
Bulamadığın Kur'an-ı Kerimi, ashabına yazdıran Rasul, Sirkeci postanesinin memuru mu zannediyorsun?
İstersen bir siteyi gez, araştır iyice menhecimizi tanı sonra içindekileri ortaya koyarsın.

Mehdi, İsa (a.s.) ve Deccal'in Nuzulu Nasıldır?

https://www.islam-tr.org/konu/mehdi-isa-a-s-ve-deccalin-nuzulu-nasildir.32867/

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida .) Biz Peygambere postacı falan demiyoruz, bu benzetme sizlerden geliyor....

Sitede bu konuyu ayrıntılı okudum....Buyrun reelde görüşelim karşılıklı delillerimizle....Başka gelmek isteyen olursa da buyursun gelsin...

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
parsa bANA kimleri hatırlattın biliyor musun? müşrikelerin ,bu kitap eskilerin masallarıdır karşı çıkışlarını ....

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida .) Biz Peygambere postacı falan demiyoruz, bu benzetme sizlerden geliyor....

Sitede bu konuyu ayrıntılı okudum....Buyrun reelde görüşelim karşılıklı delillerimizle....Başka gelmek isteyen olursa da buyursun gelsin...
Abdulmuizz abinin insanlarin gulebilcekleri seyler yazmasi yanliş sizinde buna gulerek cevapmvermeniz cok yanliş

Abdulmuizz Fida

Admin

Bak kardeşim, Peygamberin sahih ve mutevatir hadisleri inkar ederek , Kur'anda bulamadıysam reddederim anlayışı sapıklığın, mealciliğin ve peygamberi postacı görmenin göstergesidir! Sen 6 ay boyunca iyi dayanmışsın burada, hayırdır kendini mi gizledin yoksa denk mi gelemedik?
Bu usulle Diğer inkar ettiklerin de ortaya çıkmış olduğunu biliyorsun değil mi?

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida .) Neden buluşmaya gelmiyorsun? vdeosunu da çeker buraya atarsınız...

Kimseyle falan eğlendiğim de yok..HAŞA...

Abdulmuizz Fida

Admin
Abdulmuizz Fida .) Neden buluşmaya gelmiyorsun? vdeosunu da çeker buraya atarsınız...

Kendin gibi sapıklarla buluşmaktan bana fırsat bulursan gel.
Önce inkar ettiğin nassların kayda alınan videosuna ahirette vereceğin cevaba çalış şimdiden.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi

Biraz once bayan oldugunu soyledin farkli bi konuda . Biliyorsunki senle abdulmuizz abinin oyle bir konusmasi laf olsun torba dolsun diyede dediysende zaten olamayacagini bildigin halde boyle yaparak konudan siyrilmak guzel bisimi ? Acik acik neyi savundugunu burda soyle burda tartis kacamak yapma

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz.İsa’nın yeryüzüne döneceğine dair bir ayete rastlamadım....

Hz.İsa'nın Yeryüzüne tekrar gelmesi demek, son din Hristiyanlık ve son peygamber Hz. İsa’dır anlamına gelmektedir..
Dinler arası diyalog bu hedefe ulaşmak üzere planlanmış bir sinsi oyun mudur?…ACABA???

JuNDuLLAH :) )))
Herkez bildigi ile amel eder :) benim icin gelsede gelmesede farketmez din ALLAH in dini elbette onu koruyup guclendirecektir gelirse cok guclu bir islam kurulmus olur gelmessede rabbimin bilecegi is
Kisi hak yolda olmadigi muddetce buna inansa ne inanmasa ne bu bir muminlere guzel bir guven kaynagidir. Kafirlere korku verir ki hakimiyetleri yikilacaktir.
İsin ozunu kavrayamayan icin bu olay farketmez

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazacak cok sey vardı.neyse

KArdesler bızler o gun az olacagız oylemı oyle gorundugu uzere.

Insaallah bu olayı gormek de yasamakta bızlere nasıp olur.
Olurda ınsaallah Rabbımızın huzuruna en guzel kullarından olarak cıkabılelım.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hadis usulunu bilmeyen , rahat koltuğunda oturup "bu hadis kurana uyar öteki hadis uymaz" diye iddia eden arkadaşa sorum şudur; Bir insanın yalan söylediğini öğrendiğin zaman ona olan itimadınız ne olur?
Şimdi sahabelerden ( ALLAH ( c.c. ) onlardan razı olsun ) gelen namaz ile ilgili hadisleri sahih görüpte; aynı sahabeden gelen mirac ya da isa ( a.s ) nuzulu ile ilgili hadiseyi sahih görmemenin akli delili nedir?
Kalpler rabbimizin elindedir ( tabi şimdi el dedik inşaallah mutezilelik yapılmaz ) dilediği kişinin kalbini islama ısındırır, dilediğini çevirir, çevirilen de kendini doğru yolda sanır.
NOT: bizler ehli sünnetiz; yani peygamberimiz Muhammed ﷺ ( Sallallahualeyhivesellem ) sünnetine uyan kişileriz demek, ehli şia, ehli bidat ya da mutezile değiliz.... o yüzden inancınız gereği yaşamaya devam edin. ALLAH ( c.c. ) basiret versin

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O hadis inkarcısı sapık senin peygamberine biçtiği kılıfla eğleniyor da gülüyor; sana ne oluyor?

Abdulmuizz Fida hocam Bunlar Peygambersiz bir din istiyorlar, Peygamber aleyhisselamı heva ve hevesine göre konuştuğunu sanıyorlar dediğiniz gibi adeta Peygamber aleyhisselamı posta memuru gibi görüyorlar. İşin tehlikeli boyutu ise bu medya sihirbazları en önemli ilahiyat fakültelerinde hocalık yapıyorlar, bayan öğrencileriyle selfie çekiliyorlar, sinekkaydı suratlarıyla kendilerini İmamı Azam ile kıyaslıyorlar! Her dönemin ayrı bir fitnesi oluyor işte...

Ben tartismalari okumadm abi

O zaman bu sana ders olsun canım kardeşim bir daha tartışmaları okumadan yorum yapma :)

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendin gibi sapıklarla buluşmaktan bana fırsat bulursan gel.
Önce inkar ettiğin nassların kayda alınan videosuna ahirette vereceğin cevaba çalış şimdiden.
Hocam simdi yeri gelmisken bir soru sormak istiyorum isa a.s ve mehdi gelecegine inanmamak itikatta bir sorun olurmu??

Bildigim kadariyla ne mehdi nede isa a.s konusunda tevatur dercesine ulasmis bir hadis yok diye biliyorum.

Üst Ana Sayfa Alt