Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mehdiyi Gördüm !

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Mehdiyi Gördüm -Makale-

ibo1md13q9J49Y.jpg

Ya Allah, Bismillah.

Bundan yaklasik 3 4 sene onceydi.. Daha yeni baslamistim herseye. ‘Devrim’ ozamanlar yeni dogmustu. Neo’nun ilk isinlari algilamasina benzer bir durum. Her sey farkli farkli gozukmeye basliyordu… Her seyin bir oyun oldugunu farketmistim. Immortal Technique adinda bir Perulu Rap sanatcisi’nin ‘Cause of Death’ sarkisini arabada son ses dinlerken (bass saclarimi oynatiyordu) tek kelimesi hayatimi degistirdi; “illuminati”. “You think illuminati is just a f***ing conpiracy theory?” – “illuminatinin sadece bir biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip komplo teorisi oldugunumu saniyorsun?” Illuminati.

Eve gittikten sonra, elimi yuzumu yikamadan hemen pc basina gecip google amcaya sormustum, ne dir bu illuminati?

Gunler gecmeye basladi, arkadaslarin su adami hasta eden yorumlari vardirya, “dunyayi kurtarmak sanami kaldi” diye… Tam isabet oldu. Bu seferde dunyayi kimin kurtaracagini arastirmaya baslamistim. Lan hakkatten kim kurtaracak bu dunyayi, bize kaldiysa hapi yuttu insanlik. Agzimiz les gibi sigara kokuyor, hayir gelmiyecek bir kizin pesinde kosuyoruz, zorla Kur’an’i hatim ettirdiler ayda yilda bir acip okuyoruz, gunde 5 kere abdest alan biride degiliz, ne yapacagiz?

Ne buyuksun Ya Rab.. Bir kelime isittik, hayatimiz degisti… Oysa zaten bu kelimeleri defalarca soyledin bize, biz aldirmadik, affet Ya Rab, Affet…

Sadede gelelim. Sonunda dunyayi kurtarmak ‘Mehdi’ adinda Peygamber torununa ve Hazreti Isa’ya kaldigini ogrendik, rahatladik. Yok arkadas, onlarin ne zaman gelecegi belli degil, biri diyor geldi gitti, biri diyor gelecek yuzyil, birileride ben Mehdi’yim diyor… En iyisi ‘Mehdi’ ben olayim, olmaya calisayim. Herkes oturup onu beklerse, ooooooo… Onlar gelene kadar ne sen kalirsin ne ben, nede Islam. Iste Devrim’in dogusu..

Savasmaya basladik.. Ilk zamanlar kemalist beyinlerle, inci zuppeleri ile.. Yavas yavas isleri buyuttuk, anladimki gelen her diktatorunde rejiminde tek bir amaci var… Buyuk hokkabaza dunyayi hazirlamak. Deco aga.
Daha buyuk dusmanlar edindik kendimize.. Musluman buyuk dusunur dedik, buyuk hedefler belirledik. Ve bir gun…

- Toplanmis ordumuz, fiziksel olarak savasiyoruz.. Elimde kalashnikovv, kafirleri gordugumuz yerde tariyoruz… Onlarin sayisi bizden kat kat fazlaydi. Cekildim saklandim bir kenara… Sarjor’u degistiriyordum. Etrafimda duvarlar. Kirmizi yazilarla yazilmis bir kelime vardi. Sanki kan ile yazilmisti. ‘K’ ile basliyordu ama bir turlu o kelimenin ne oldugunu hatirliyamiyorum. Sarjoru taktik Allahu Akbar, taramaya devam, derken… Birden bire buyuk bir patlama sesi geldi arkamizdan.. Sonra gokyuzu birden bire renk degistirdi.. Her taraf Beyaz/Pembe bir isiga gomuldu, gozlerimizi kapatmistik nurdan…

“ALLAHU AKBAR, ALLAHU AKBAR, ALLAHU AKBAR!”

Herkes aniden bu gelen sese cevirdi kafasini ve cevirir cevirmez, butun ordu sevinmeye basladi ve Tekbir, Allahu Akbar, Tekbir, Allahu Akbar, Tekbir Allahu Akbar!
Orta yaslarinda, orta boylu bir adam. Elinde bir kilic, havaya kaldirilmis. Ve gogun rengini degistiren o kilictan gelen isikti.. Yuzunu goremedim, ama o Mehdiydi… -
Sonra uyandim.

Vesselam.

[Devrim Gümüş]

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah. Arkadaşlar benim bildiyim Mehdi normal insan gibi doğarak gelicek dünyaya. Gökten zuhur edecek olan İsa (aleyhisselam). Tüm hadislerde bu böyle geçmektedir. Mehdi sadece normal bir insan ve ordu kumandanı olacak İnşaAllah. Rüyada gördüklerini okuyunca tüylerim diken diken oldu Vallahi. İnşaAllah bizler Mehdinin gelişi için zemini hazırlayan o mübarek kullar oluruz. Ve Mehdiyi bekleme konusunda da ilk söylediklerin daha güzeldi bence. Yani oturup beklemektense her birimiz amellerimizi düzelterek Allah yolunda cihat etmeliyiz, kim blir belki Mehdi tanıdığımız biri olacak....

Üst Ana Sayfa Alt