Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Menzil Şeyhi Sofi Fevzeddin Kur'an Okumaya Kalkışırsa

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Menzil Şeyhi Sofi Fevzeddin Kur'an Okumaya Kalkışırsa

Daha Besmele çekmesini bilmeyen, Mulk surasinin 2. ayetindeki

وَالْحَيَاةَ (wel hayete) kelimesindeki fetha'lı/üstünlü يَا(ye) harfini يَّا (şeddeli ye) yaparak وَالْحَيَّاةَ (wel hayyate) hatalı okumakta!

8411

Sofi Fevzeddin Bildiğiniz Gibi

8176

Sofi Fevzeddin ve Cinlileri !

8177

Sonuna kadar Cinlileri Dinleyin ! (Subhanallah)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sigarası eksik akhi bunun...... Sizin şeylerinizin bıyıkları sıgaradan sararmış neyi savunuyosun sen... dergahının girişinde ataputun resmi var.....aleviler bile cem evinden ataputun resmini kaldırdılar bizim arka sokaktakiler kaldırmadı

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar felan seyhin bilmem ne hatasi vardir diye arastirma yapacagimiza,ricam odurki kendimize bakalim,kendimizde kusur varmidir önce onu anlayalim
yoksa felan seyh hata yapmis söyle etmis ,söyle tutmus kendisini ve cemaatini baglar

Abdulmuizz Fida

Admin
Arkadaslar felan seyhin bilmem ne hatasi vardir diye arastirma yapacagimiza,ricam odurki kendimize bakalim,kendimizde kusur varmidir önce onu anlayalim
yoksa felan seyh hata yapmis söyle etmis ,söyle tutmus kendisini ve cemaatini baglar

Sıradan bir insan değil ki?
Emri bir maruf nehyi anil munker; asr surasındaki Birbirlerine Hakk'ı tavsiye edenler hukmu gereği, sapık(lık)ları değil de salih olanları önder kabul edin, Falanca meşhur kişinin şu şu İslama aykırı yerleri var deyip masum insanları uyandırmanın bir sakıncası yok.

Ayrıca bizim hatalarımız da var, bunları nasıl düzeltiriz diye zaten araştırma içerisindeyiz. Fakat bizim uyardığımız akide bozukluğudur. Akide bozukluğu olmayan kişilerin ufak tefek hatalarını zaten gündeme almıyoruz.

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu bencilliktir.
Şeyhin hataları cemaatini de peşinden sürükler. Kendi nefsimizi ateşten kurtarmak için çabaladığımız gibi, yanlışta bulunan insanları da uyandırmak ümmet-i muhammed olarak hepimizin görevimizdir, unutmayalım.
Bencillik degildir, cidden önce kendimiz imanimizi kuvvetlendirmemiz gerek.
iman kuvvetli olunca ilimlede hayatimizi düzene sokunca daha iyi olur
Seyhin hatasi cemaati sürükler haklisin ama imanimizi saglamlastirmadan seytanin fitneside bizi sürükler.
Günümüz insanlari hem müslümanim hem demokratim diyor.hem particiyim hem Allaha kulum diyor
Oysa Allah islamdan baska yol aramayin diyor coguda sirk kosarak iman ediyor demokrasi putunun yoluyla
bizler öncelikle demokrasi putunun hastaligini tedavi edelim sira bunlara tarikatlara gelsin.olmazmi.?

Abdulmuizz Fida

Admin
Günümüz insanlari hem müslümanim hem demokratim diyor.hem particiyim hem Allaha kulum diyor
Oysa Allah islamdan baska yol aramayin diyor coguda sirk kosarak iman ediyor demokrasi putunun yoluyla
bizler öncelikle demokrasi putunun hastaligini tedavi edelim sira bunlara tarikatlara gelsin.olmazmi.?

Demokrasiyle mucadele etme diyen kimdir ? Ya da Demokrasiyle mucadele ediyorum diye Dini saptıran sapıklara onay mı vereceğiz...

Dini bozan, şirki anlatan kişinin batıllığını ayet ve hadisle cevap vermek yıllar sürmüyor. Bugün susanlar, yarında susacaklardır.

Görev emri bi'l Ma'ruf nehy'i ani'l Munker gereği, tüm kötülüklere karşı iyiliği emredip kötülükten sakındırmaktır.
Şirkin sapıklığın bir kısmını bırakıp , bir kısmına tavır almanın Kur'an ve sunnete örneği yoktur.

S Çevrimdışı

Salafiyah al-kurdiya

Üye
İslam-TR Üyesi
Wel hayete yerine ,
Wel hayyate ,

Cok ince ayrintiLara giriyorsunuz !
MusLumanlarin bunu biLmesi bsy degistirmiyecek , Teblig icin gerekLi bir bilgide degil onun icin bu konuyu tartismayin inshaAllah , surekli muslumanlarin kendi aranlarinda gereksiz tartismalarda bulunmalari seytani bi hayli sevindirmeli , Bu Yonunuzu degistirmeniz Sizin icin daha Hayirli olur...selam alk

Abdulmuizz Fida

Admin
Wel hayete yerine ,
Wel hayyate ,

Cok ince ayrintiLara giriyorsunuz !
MusLumanlarin bunu biLmesi bsy degistirmiyecek , Teblig icin gerekLi bir bilgide degil onun icin bu konuyu tartismayin inshaAllah , surekli muslumanlarin kendi aranlarinda gereksiz tartismalarda bulunmalari seytani bi hayli sevindirmeli , Bu Yonunuzu degistirmeniz Sizin icin daha Hayirli olur...selam alk

a.selam w.r.
Milyonların peşinden şirke gidip günahlarını tevbe al bir kişinin 2 satır Kur'an okuyamaması basit bir şey değildir. Bu zevat, diğer videosunda, muridlerin gavsın evlatlarına, ailesine köle olmak gerektiğini, onlar yanlış da yapsalar bizi ilgilendirmez tarzında zırvalamaları vardır. Sıradan biri değil bu kişi!
Ayrıca videoyu buraya koyduk, bizim için bu konu bitmiştir. Ta ki savunulana kadar. s.a.

S Çevrimdışı

Salafiyah al-kurdiya

Üye
İslam-TR Üyesi
Afwan Ben sadece Yaziyi , Gordum
Telden girince Vidéo'yu gostermedi paylasim
( Iki satir yazi okuyunca ) Konu acmaya degmez diye dusunerek yorum ekledim
Hakkinizi halal edin alk slm

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Ama cogu sahsiyetler tarikatlarla yogunlasmis bilmem sunu yapmislar diye.
Önce uslubuyla adabiyla tevhid akidesini tam manasiyla anlatilmadigi zaman
sirkler ardi ardina gelir.
Demokrasiyle mücadeleden ziyade onu red etmek gerektini anlatmaliyiz.
adam iyi niyyetle oy versin iyi niyyetle demokrasi yolunu benimsesin böylece islami getireyim desin peygamber methoduna aykiri hareket etsin.
bunu arka planda mi birakalim.
iyi niyyet harami helal yapmaz ve sunuda unutmayalim taghutu sirki tevhidi bilmeyen toplum daha nice sirkler isleme mahkumdur..
Öncelikle tevhid akidesini ve mahiyyetini anlatmak farzi ayindir,,
unutmayalimki zaman imani kurtarma zamanidir imanida ancak tevhid akidesini anlayip anlatarak, sirkten taguttan men ederek kurtarabilir,ve cogu kisininde imanini kurtarmasina biiznillah muaffak oluruz .
Öyle kardesler tanidimki sirki sirf tarikatta görüyor ve diger sirklere aldirmiyor.
Taghutu bilmiyor,imani ne bozar ne bozmaz bilmiyor..
bilmedigi icinde sorumluyuz arastirmiyorsa tembellikten egoistlikten buda kendinin sorunudur ama peygamberi method tebligdir.

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim sen hasta mısın? Hangi yazımdan demokrasiyi, partileri arkaya atalım, önce tarikatçı sapıklarla uğraşalım dediğimi gördün? Sitenin iki sapıklığa karşı tavrı hala sana açık değil mi?
Kendi kendine benim adıma yazıp sonra karşı çıkma! Hangi tarikatçı demokrasiyi partiyi küfrü biliyor ki? Birbirinden ayıralım? Boş konuşma, tasavvuf konusunda bir acın var ise daha ciddi savunmaya geç! ksi taktirde konuyu gereksiz şekilde uzatma.

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hasta felan degilim,burda senin yazdin veya yazmadin diye birseyde ima etmedim.
Bu benim düsüncemdir genel anlamda öyle düsünmemiz gerekir demek istedim.
Tevhid akidesini arka plana atip sadece tarikatlardaki sirklerle mesgul olanlar var.
Yani selefi degil telefi olan var.
Buna dikkat cekmek istedim.Yanlis anlarsaniz bu sizin meselenizdir.
Tasavvufa gelince,tasavvuf ismini kullanip rabita sirki ve seyhleri yüceltmeye bende karsiyim.
tasavvuf deyip bidat ve sirk isleyenlerede karsiyim .ama tasavvufun kendisine karsi degilim.
Siz belki insanlarin sapkinlarini tasavvufa mal edersiniz veya etmessiniz bu sizin meselenizdir beni alakadar etmez ama,ben tasavvufun islamda var olduna inaniyorum belki lafiz olarak yok ama ,uygulanis sekliyle vardir yani hakiki tasavvuf ihlas ve takvadir.imani bozan seyhlerde gayet dikkatli olmaktir.ve Kuran ve sünnet seriat cizgisinde yürümektir..
Birseyin istismar edilmesi o seyin yanlis oldugu anlamina gelmez..
iman basli basina bir teslmiyyet örnegidir.
Teslimiyyeti Allaha ancak sirk kosmadan gösterebiliriz ve sirki insanlara anlatarak tevhid akidesini yayarak gösterebiliriz.
Teslimiyyet sadece Allaha kulluk degil ayni zamanda din kardesini Allahin dininden haberdar ederek batildan men etmektir
Ben bunu derim kardesim,ve kesinlikle kimsenin kalbini kirmam..

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aynı yazımı yeniliyorum :
Sigarası eksik akhi bunun...... Sizin şeylerinizin bıyıkları sıgaradan sararmış neyi savunuyosun sen... dergahının girişinde ataputun resmi var.....aleviler bile cem evinden ataputun resmini kaldırdılar bizim arka sokaktakiler kaldırmadı
--------------------------------------------------------------------
islamla yeni tanıştığım sıralar gidecek cemaat arıyorum birgün bir dergaha götürdü arkadaş...yarım saat oldu olmadı içeri kıravatlı yakasında rozet olan 2 ya da 3 adam girdi 1 satten fazla partisinin propogandasını yaptı vaadlerde bulundu v.s türkiyedeki demokrasinin yaşamasında en büyük payı müslümanlar yiyor bunu unutmayalaım....

Abdulmuizz Fida

Admin
Hala kendi kendine konuşuyorsun. Hem telefilere dedim diyorsun hem de Telefiye yazacağını bana niye yazıyorsun?
Kendi hatalarından dolayı Vaktimizi, nahak yere alıp inatlaştığın için 3 gün sitede yazma hakkın kapatıldı

M Çevrimdışı

Matlubi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kuran anayasadır,Resulullah sünneti ile bize bunu açmaya çalıştı.Allahütala hazretleri isteseydi gümrük vergilerinin dahi kıtlık veya bolluk zamanlarında ne miktarda alınacağını açıklardı.Ama imtihanı rabbanidirki bunun takdiri toplumun aklı selim insanlarının değerlendirmesine bırakılmştır.Burada dikkat edin cenabı Allah bu ve diğer konularda rey'i konunun uzmanlarına bırakmıştır.Taki helale harama dikkat edip toplumun ihtiyaçlarına göre islama uygun çözümler üretsinler ve bu vesile ile imtihan olsunlar.İslamın şartlarıda belli imanın şartlarıda,Resulullah bize öğretti.Geri kalan konular hepsi teferruattır.Tarlanın ekilmesi hasat,mahsulün ilaçlanması,telefon ,elektrik icadı,yaşarken kullandığımız tüm malzemeler,satılmaları imalatları hepsi teferruat.Hz.Resulullah Hz.Ali ye atına iyi bak demiş ama günde kaç kere tımarlıyacağını,yemliyeceğini nasın eyer kullanması,hangi gem'i kullanacağını söylememiştir.Durmadan kaldırımları söküp gerekli gereksiz yeniden yapanlar,bunu kendi cebini doldurmak içinmi yapıyor yoksa ihtiyaçdan sevap içinmi?Bir şeyh efendide çevresindekilere ihlası islamı öğretmek içinmi çalışıyor?İlmü ledün sahibi değilsen kalbini niyyetini bilemessin.İşte kaldırımları yeniden yapanlar gibi kendi sorumlu.
Siz daha anayasa olan kuranı anlamamışsınızki gerisini nasıl anlayasınız.........

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Durmadan kaldırımları söküp gerekli gereksiz yeniden yapanlar,bunu kendi cebini doldurmak içinmi yapıyor yoksa ihtiyaçdan sevap içinmi?Bir şeyh efendide çevresindekilere ihlası islamı öğretmek içinmi çalışıyor?İlmü ledün sahibi değilsen kalbini niyyetini bilemessin.İşte kaldırımları yeniden yapanlar gibi kendi sorumlu.
Siz daha anayasa olan kuranı anlamamışsınızki gerisini nasıl anlayasınız.........

zindik masal anlatma ins .. su yazinda her kelimen cahaletinin ne kadar aci oldugunu gosteriyor ..

birincisi kalbini niyetini bilemezsin diyorsun .. tamam kalbini bilemeyiz lakin yaptiklari ortada velevki iyi niyetli olsun o zaman iyi niyetle zindiklik yapiyorlar bu adamlar ..

ikincisi soyle demissin "İlmü ledün sahibi değilsen kalbini niyyetini bilemessin" yani sunu demeye getirmissin İlmü ledün sahibi isen kalbini niyyetini bilirsin .. ve sana gore bilirleri kesin kalbi, niyeti, hatta her gaybi bilecek ilimde

ucuncusu dinine sovulmesi ( yasam tarzina, inancina, akidene) o kadar agrina gitmiski zirvalamis iftira atmisin "Siz daha anayasa olan kuranı anlamamışsınızki gerisini nasıl anlayasınız" iste buda senin ZAN in .. zaninla bogul .. kimin kurandan anlayip anlamadigi ortada hamdolsun ..

sende akil olsaydi sana senin bize yaklastigin gibi yaklasip su sekilde cevab verebilecegimizi dusunurdun .. madem bu adamin iyi niyetli oldugunu dusunuyorsunda, burdakilerin neden iyi niyetle bu adam hakkinda konustuklarini dusunmuyorsun .. bu zindiklari desifre etmek HATA ISE BIZDE IYI NIYETLE ( millet meddet umuduklari kisileri tanisin diye ) DESIFRE EDIYORUZ, en azindan boyle dusun, sana gelince kepce ile aliyorsun bize gelince cok cimrisin .. ISAALLAH BURAYI ANLAYINDA, zindiklari savunma adina NIYETI IYIIMIS DIYE GELMEYIN ..

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
bu güne kadar hiç bir tasavufçu müridin delillerle uyarılıpda delilelri dikkate alıp doğruyu kabul ettiğini gördünüzmü?

O Çevrimdışı

ozkan27

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuiz başta üzere sitedeki diğer arkadaşlar videoları izledim yazdıklarınızı okudum ve şöyle bir kanaata vardım hepinizin çok farklı fikirleri var buluşmaya çalıştığınız hiç bir noktada yok biriniz despot bir diğeriniz antidemokrat digeriniz kelamcı takılıyor

O Çevrimdışı

ozkan27

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şartlarda bence siz Tasavvufla ,Şeyhle Tarikatla uğraşacağınıza öncelikle Kişiliklerinizi Oturtacak bir yer bulun sonra Hakiki bir ilim sahibi olun ki buraya ne yazdığınızı cümle Alem Anlasın... msn: ___________

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tasavvufla ,Şeyhle Tarikatla uğraşacağınıza öncelikle Kişiliklerinizi Oturtacak bir yer bulun sonra Hakiki bir ilim sahibi olun

saat sabaha karşı 4... özkan harbi sen ne içtin?

sodayla ayranı karıştır bi anda uyanıklık hissi veriyo tavsiye ederim. rahatlatır kafanı toplarsın.:uykulu

Üst Ana Sayfa Alt