Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Menzil Şeyhi Sofi Fevzeddin Kur'an Okumaya Kalkışırsa

O Çevrimdışı

ozkan27

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yav arkadaşlar hala anlamadım neden hala şeyh ile tarikatla onla bunla ugraşıyorsunuz çözemedim valla benim şu soruma cevap verin ben bunları ögrenmek istiyorum nefsini bilen rabbini bilir sırrı ilahi kelimesi nedir ne anlatmaya çalışıyor...varsa babayiğit açıklasınm vallahi bilmiyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Musa a.s. ile Hızır ın kıssasını unutma.hiçbirşer göründüğü gibi olmayabilir.

şükürler olsun ki ehli sünnet alimleri tarih boyunca bundan kat kat daha kuvvetli nice argümanı, nice akıl oyunlarını yerle bir etti.

adamın biri domuz etiyle rakı sefası yaparken yahut kendi kızıyla zina ederken basılır ondan sonra da "hüsnü zan yok mu yahu" diye sitem eden sersemler olur elbet.
şeyh zina ederse haram yerse hırsızlık yaparsa "vardır elbet bir bildiği" değil mi :kafaçakma

hinduizmde bu çeşit sapıkça rezil bi mantık olabilir ama islam hukukunda böyle bi mantığa yer yok.

Ravzagülü Çevrimdışı

Ravzagülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
şükürler olsun ki ehli sünnet alimleri tarih boyunca bundan kat kat daha kuvvetli nice argümanı, nice akıl oyunlarını yerle bir etti.
hinduizmde bu çeşit sapıkça rezil bi mantık olabilir ama islam hukukunda böyle bi mantığa yer yok.
Hangi ehli sümmet alimleriymiş merak ettim.Allah ın haram ettiği herşey herkes için geçerlidir.sanki Gavs verdiğin örnek günahları işlemişte ben ona kılıf buluyorum.iftira atma bence.hastanede gördüğü düzensizlikleri veya eksiklikleri bahane edip Gavs a saldırmış.
Bende Hızır a.s. kıssasıyla belki bir açıklaması vardır dedim.Sofilerin her yaptığı işten Gavs ı mı mesul tutalım.Bugün dünya müslümanlarının durumu ortada.şimdi bizlerin hatalarından yola çıkarak İslam dininde kusur arayabilirmiyiz?Hayır.İslan dini ve onun peygamberi en güzel örnek.ama bizler yanlış anlıyorsak veya yanlış yapıyorsak bunda islamın suçu yoktur.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
TARİKATÇILARIN YAPTIĞI EN MEŞHUR ŞİRK

Allah (c.c) razı olsun, ne kadar güzel ve net bir anlatım maşallah subhanallah. Keşke daha önce görseymişim bu videoyu, tek başına bile yeterli.

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın adıyla

"De ki: “Hak geldi, batıl yok oldu. Şüphesiz batıl, yok olmaya mahkûmdur.” " İsra 81

Rabbim anlayanlardan, hak yola uyanlardan eylesin.. Amin..

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi bilmeyen cahil sofilere elbetteki laf anlatmak zorlanırsınız.Çünkü onlar bilmezler şeyhleri bilir!..Onlar ona kul olmak zorundalar,köle olmakla mükellefler...Tabi ki parası çok olacak,arabası en üst model olacak,sofilere model olmayacak...Çünkü onlar çorba içip mesut olacaklar,şeyh çorba içer mi hiç?

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Hristiyanlar ve Tarikatlerin Günah çıkarma

Özelde Menzil, Tarikat/Tasavvuftaki Aracı Şirki

Aracı şirksever

TARİKATÇILARIN YAPTIĞI EN MEŞHUR ŞİRK

MENZİL DERGAHI ŞİRKE DAVET EDİYOR

Tasavvuf Yolunda Allah Dostu Aldatmacası

Caiz ve Şirk olan Vesile

Menzil Tarikatı , Semerkant Şirk Tv
https://www.islam-tr.org/tasavvuf-nedir/39226-menzil-tarikati-semerkant-sirk-tv.html

Diyorum ya kime laf anlatmaya çalışıyoruz...Onlar bilemezler,kendileri cahil cüheladır,kördürler,sağırdırlar ve dilsizdirler...

Ravzagülü Çevrimdışı

Ravzagülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabıta tanımlarından başlıcaları şunlardır :
Bunu da şu söze dayandırmaktadırlar :
“Hz Ebubekr radıyALLAHu anh kaza-i hacet (tuvalet) için Efendimiz sallALLAHu aleyhi ve sellemden hali bir yer bulamadığından, bu durumu Efendimiz’e şikayet etti. Efendimiz de ona ruhsat verdi” yani Hz. Ebubekir tuvalette, ihtiyacını karşılarken bile Muhammed sallALLAHu aleyhi ve sellemi hayal ediyordu.

Tabi bu durum ne derece delilleri olur ayrı bir konu çünkü çok sevdiği kişinin hayali insanın gözünün önünden gitmez. Şair, sevgilisi için “Gündüz hayalimde, gece düşümde” diyor. Bu gayet normaldir.
Hz. Ebubekir, hz Muhammed sallALLAHu aleyhi ve sellemi çok sevdiği için tuvalette bile aklından çıkaramadığını ifade etmektedir. Tarif edilen rabıtayla bunun bir ilgisi yoktur . Sebebi ise Rabıta sırasında şeyhin ruhaniyetinin müridin yanına geldiğini iddia etmektedirler. Şeyhin ruhaniyeti müridin yanına nereden geliyor ki mürit ondan yardım istesin?
Hz. Ebubekir (r.a.) efendimiz , tuvalette iken bile Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizi ister istemez aklına hayaline geldiğini , bunda da bir sorumluluk olup olmadığını sorduğunda Rasulullah (s.a.v) efendimiz bunun fıtri bir şey olduğunu , önüne geçilemeyeceğini , bir vebali olmadığını bildirmiştir.

HALİ kelimesi Boş, ıssız, tenha anlamındadır sözlükte.
Burada açıklandığı gibi hayale getirme,hatırlama değildir.Bu zorlama bir yorumdur.
Zaten insanın aklına her ortamda,helada,banyoda,namazda bile türlü şeyler gelir.Bunun önüne geçemezsin.
Sırf aklıma ,hatırıma sen geliyorsun tuvalet ihtiyacımı gidermekte çekiniyorum dememiştir.
Efendimiz sallALLAHu aleyhi ve sellemden hali bir yer bulamadığından
yakınmaktadır burada.Yani Efendimizin s.a.v. ruhaniyeti,ervahı veya görüntüsü hep onunla olduğu için
kaza-i hacet yapacak boş.ıssız,tenha yer bulamamaktadır.hayasından dolayı onun görürkende bu ihtiyacını gidermekte zorlanmaktadır.Bu durumdan bizar olmuştur.En sonunda durumu Efendimize şikayet etmiştir.
O da kendisine ruhsat vermiştir.Yoksa sadece düşünmek olsa insan düşünmeden yapamaz ki.
İşte bu durum sofilerde de oluyor.sürekli rabıta edenler bu noktaya gelebiliyorlar.Yani şeyhinin ervahını,
ruhaniyetini yanında görebiliyor.Bu insan artık hal ve hareketlerine nasıl dikkat eder düşünün.
Olur mu canım diyenlere cevaben;İmam-ı Rabbani hz.lerinin sözüyle cevap verelim.
''Kör görmezse bunda güneşin günahı ne''
Sen göremiyorsan görenler var demek ki.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

bi turku vardi mor fistanin moruna diye onun gibi bise buda heralde :)

Abdulmuizz Fida

Admin
Hz. Peygamber Miraca çıktığı gecenin sabahında bunu mekkelilere anlattı.İnsanlar nasıl olur diye inanmadılar.bir gece de mescid-i aksaya oradan göklere yükselmesi imkansız gördüler.İşte bunu hemen hz. ebu Bekr e haber verip ''senin arkadaşın şöyle şöyle diyor.şimdi ne diyeceksin hadi bakalım dediler.''Hz ebu Bekir Sıddık da '' bu sözleri O mu söyledi '' dedi.onlar tasdik edince O söylediyse doğrudur deyip sıddık olduğunu bir kez daha gösterdi.
bende şimdi diyorum ki nakş-i bendi Saadatları bunları demişse doğrudur.

"Onlar, Allah'dan başka bilginlerini ve rahiplerini de kendilerine Rab edindiler, Meryem oğlu Mesih'i de. Oysa onlar bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardı. Allah'dan başka hiçbir ilah yoktur. O, muşriklerin ortak koştuğu şeylerden de munezzehtir." (Tevbe 31)

Gavs, sizi kibrit kutusunda cennete götürecek

Abdulmuizz Fida

Admin
Ravzagülü;259320' Alıntı:
HALİ kelimesi Boş, ıssız, tenha anlamındadır sözlükte.
Burada açıklandığı gibi hayale getirme,hatırlama değildir.Bu zorlama bir yorumdur.
Zaten insanın aklına her ortamda,helada,banyoda,namazda bile türlü şeyler gelir.Bunun önüne geçemezsin.
Sırf aklıma ,hatırıma sen geliyorsun tuvalet ihtiyacımı gidermekte çekiniyorum dememiştir.
Efendimiz sallALLAHu aleyhi ve sellemden hali bir yer bulamadığından
yakınmaktadır burada.Yani Efendimizin s.a.v. ruhaniyeti,ervahı veya görüntüsü hep onunla olduğu için
kaza-i hacet yapacak boş.ıssız,tenha yer bulamamaktadır.hayasından dolayı onun görürkende bu ihtiyacını gidermekte zorlanmaktadır.Bu durumdan bizar olmuştur.En sonunda durumu Efendimize şikayet etmiştir.
O da kendisine ruhsat vermiştir.Yoksa sadece düşünmek olsa insan düşünmeden yapamaz ki.
İşte bu durum sofilerde de oluyor.sürekli rabıta edenler bu noktaya gelebiliyorlar.Yani şeyhinin ervahını,
ruhaniyetini yanında görebiliyor.Bu insan artık hal ve hareketlerine nasıl dikkat eder düşünün.
Olur mu canım diyenlere cevaben;İmam-ı Rabbani hz.lerinin sözüyle cevap verelim.
''Kör görmezse bunda güneşin günahı ne''
Sen göremiyorsan görenler var demek ki.
ŞEYH EFENDİ
Doğru. Bak, bu işi biz uydurmadık. Halidi Bağdâdî Hazretleri, Risalei Halidiye’sinde şöyle buyurur:
“Rabıtanın en üstün derecesi, iki gözün arasında olan hayal hazinesi ile mürşidin ruhaniyetinin yüzüne hatta iki gözünün arasına bakmaktır. Zira orası feyiz kaynağıdır. Ondan sonra mürşide karşı kendini alçaltarak, son derece tevazu ile yalvarmak ve onu Mevlâ ile kendi arana vesile kılmak üzere, mürşidin ruhaniyetinin hayal hazinesine girip oradan kalbine ve derinliklerine ya vaş yavaş indiğini düşünüp, senin de peşinden yavaş yavaş oraya aktığını ve indiğini hayal ederek, şeyhini, kendi nefsinden geçinceye kadar hayal gözünden kaybetmemektir”. [Ruhu'lFurkân,c. II, s. 79.]

BAYINDIR
Aman Allahım! Söyler misiniz bana, bunu neye dayandırıyorsunuz?

ŞEYH EFENDİ
Bunun delili vardır.
Hz. Ebu Bekir radıyallahu anh kazai hacet [ Tuvalet ihtiyacını gidermek] için Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemden hali bir yer bulamadığından, bu durumu Efendimize şikayet etti. Efendimiz de ona ruhsat verdi. [Ruhu'lFurkan, c.II, s.76.]

BAYINDIR
Yani Hz. Ebu Bekir, tuvalette, Allah'ın Elçisi'nin ruhâniyetiyle beraber, suretini kalp gözünün önüne getirerek hayal edip kalbiyle ondan yardım mı istiyordu?

MÜRİT Hayır, öyle değil. Yani Hz. Ebu Bekir tuvalette, ihtiyacını karşılarken bile Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemi hayal ediyordu.

BAYINDIR
Çok sevdiği kişinin hayali insanın gözünün önünden gitmez. Şair, sevgilisi için “Gündüz hayalimde, gece düşümde” diyor. Bu gayet normaldir. Hz. Ebu Bekir, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemi çok sevdiği için tuvalette bile aklından çıkaramadığını ifade etmektedir. Sizin tarif ettiğiniz rabıtayla bunun ne ilgisi var? Siz rabıta sırasında şeyhin ruhaniyetinin müri din yanına geldiğini iddia ediyorsunuz. Şeyhin ruhaniyeti müridin yanına nereden geliyor ki mürit ondan yardım istesin?

ŞEYH EFENDİ
Ruhaniyetin gözüktüğünün delili vardır. Yusuf suresinde şöyle buyruluyor:
"(Yusuf aleyhisselâm kasıtsız olarak, elinden gelmeyerek) ona (Züleyha'ya) meyletti. Rabbisinin burhanını (delilini) görmeseydi, (o meyline göre hareket edebilirdi). (Yusuf 12/24)
Bu âyetin tefsirinde ekseri müfessirler, Allah dostlarının tasarruf ve imdadını (gücünü ve yardımını) açıklamışlardır. Müfessirlerden Keşşaf, doğruluktan ayrıldığı ve Mutezile mezhebinin
[Mutezile, bir kelâm mezhebidir. Vasıl b. Ata ve taraftarları kurmuştur. İnsanın kendi fiillerinin yaratıcısı olduğunu, Allah'ın bu konuda kimseye karışmadığını savunurlar. Birçok konuda farklı görüşleri vardır.]
görüşüyle vasıflandığı halde Yakub aleyhisselâmın ruhaniyyetinin, şaşkınlığından parmaklarını ısırmış olduğu halde Yusuf aleyhisselâma gözükerek “O kadından sakın.” dediğini açıklamıştır.” [120 Ruhu'lFurkan, c. II, s. 65,66.]

BAYINDIR
Siz herhalde Keşşâf Tefsiri'ni hiç okumadınız.
Yoksa bunu asla söylemezdiniz.
Yusuf suresinin 24. âyetinde Züleyha'nın Yusuf aleyhisselâm ile birleşmek için yaptıkları anlatılırken şöyle buyruluyor:

“And olsun ki, kadın ona meyletti.
Eğer Rabbinin bürhanını görmeseydi o da kadına meyledecekti...”

Keşşaf Tefsiri, âyette geçen bürhan kelimesinin ne anlama geldiğini açıkladıktan sonra şöyle devam ediyor:

“.... Ayette geçen bürhan şu şekillerde de açıklanmıştır:

Yusuf aleyhisselâm bir ses duydu,
“Aman kadına yaklaşma!” diye, ama aldırmadı.

İkinci kez duydu, demini bozmadı.

Üçüncü kez duydu, beriye çekildi ama Hz. Yakub aleyhisselâmı parmaklarını ısırmış halde görünceye kadar bir şeyden etkilenmedi... “

Keşşaf’ta bu görüş sahipleri için aynen şu ifadeler yer alıyor:

Bu ve bunun gibi şeyler hurafeci zorbaların tutundukları şeylerdir. Allah Teâlâ’ya ve peygamberlerine iftira bunların dini olmuştur...
[Mahmut b. Ömer ezZemâhşerî,el Keşşâf,c. I, s. 467,el Matbaat'uş Şarkiyye.]

Biraz düşünülse bunun Yusuf suresindeki başka âyetlere de aykırı olduğu görülür.
Bir âyette şöyle buyruluyor:
“(Yakub) Onlardan yüz çevirdi. Vah Yusuf’um vah!” dedi. Üzüntüden iki gözüne de ak düştü. Kederi içine gömülüydü.“ (Yusuf 12/84)

Akıl sahiblerine ....

ebu ishak Çevrimdışı

ebu ishak

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
subhan Allah , Rabbim butun muslumanlari bu sofilerden korusun;ibn el jevzinin telbis iblis kitabini okusun .daha kolayca anlarsiniz bunlairin tam sapik olduklarini insa Allah

Üst Ana Sayfa Alt