Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Menzile Bağlı Sofilerle Ortak Kurbana Girilir mi?

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Menzile bağlı sofilerle ortak kurbana girilir mi ? Ailem menzile bağlı küçükken derdim hep işe başlayınca beraber gireriz kurbana diye :/

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben tek keserim nede olsa kasaplık var eski mesleğim oda olmadı kendi derneğimdeki ahilerle ama ne yazıkki vejeteryanım....

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
girilmez diyen akhiler sebeblerinide zikredinde ilmimiz artsın

şimdi menzil tarikatından biri bunu tekfir olarak anlasa hatamı yapmış olur

Ahi bırak "Gurban"larla kurban ortaklığına girmeyi, ben oy kullananlarla bile girmiyorum.

şahsi olarak kurbanını istediğinle kesersin fakat oy kullananları tekfir etmiyorsan bu cümlen yanlış

insanların kafasındaki selefi çizgisi yeni yeni düzelmeye başlamışken söylemlerimize dikkat edelim inşAllah. kaş yapmak uğruna göz çıkarmak maslahat değildir.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben tek keserim nede olsa kasaplık var eski mesleğim oda olmadı kendi derneğimdeki ahilerle ama ne yazıkki vejeteryanım....

Allah sana merhamet etsin. sofilerle kurban kesmen caiz değilken vejeteryanlığa fetvayı hangi alimden aldın

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen hangi kafayla okuyorsun..... et sevmediğimi ima ettim orda

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben tek keserim :ssrtcbya: kestiğim hayvanı yerim..dediğimde sen ne anlıyorsun .....ota fetvayı nerden çıkardın sen peki

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ortada bukadar yanlış anlaşılmaya müsait bir konu varken Abdulmuizz Fida hocam konuşana kadar susmak en iyisidir

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:snzdglsn:

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ah ahhh ben diyorum size pırasa yemeği yapacam size hafif kıymalı havuçlu limonlu etten daha güzel

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
az ama lezzet versin diye şahsen sevgimi katarım ben o yemeğe genede güzel olur

Üst Ana Sayfa Alt