Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Mevdudi Bu Sözü Hangi Kitabında Söylüyor?

Hacı Abi Çevrimdışı

Hacı Abi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer birinin evi savaş alanıysa,uzak bir yere cihada katılmaya gitmesi manasızdır.İlk çarpışmalar evin kendi içinde başlamalıdır.

-Mevdudi-
Bilen kardeşlerimden rıca ediyorum mevdudi bu sözü hangi kitabında söylüyor?

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer birinin evi savaş alanıysa,uzak bir yere cihada katılmaya gitmesi manasızdır.İlk çarpışmalar evin kendi içinde başlamalıdır.

-Mevdudi-
Bilen kardeşlerimden rıca ediyorum mevdudi bu sözü hangi kitabında söylüyor?
Konu içeriğine bakılırsa, sanırım İslamda Cihad adlı kitabından diye tahmin ediyorum...

Hacı Abi Çevrimdışı

Hacı Abi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH swt razı olsun.cihad karşıtlarının dilinde olan bir söz.bu kitabı alıp iyice okumak gerekiyor.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Mevdudiye isnad edilen bir söz duydum aceba bilgisi olan var mı?? " Kadın/erkek karışık merasimlere ( düğün mesela) kapıdan tebrik edilip dönmek şartıyla gidilebilir" demiş diyenler var??? Aslı var mıdır bu sözün?? Ben hiç rastlamadım böyle bir sözüne o yüzden soruyorum...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tebrik edilecek halt işliyorlarsa, içeri de girsinler !

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Mevdudi'nin MESELELER VE ÇÖZÜMLERİ adlı kitabını okuyan var mı kardeşler ??? Bu yukarda bahsettiğim düğünle ilgili mesele orda yazıyormuş?? Bilgisi olan yardım ederse sevinirim...