Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Mısır'da Darbe Oldu! Son Gelişmeler...

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kıptiler Müslümanları kovdu
402481.jpg

Mısır’da ordunun darbe yaparak Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin yerine geçici olarak Kıpti olan Anayasa Mahkemesi Başkanı Adil Mansur’un atandığını açıklamasının ardından Hıristiyanlar güç buldu.
04/07/2013 - 15:36
Mısır’da geçici cumhurbaşkanı olarak bir Kıpti’nin başa getirilmesi kararının ardından Hıristiyanlar iyice güç buldu. Kıpti papazlardan biri seslendiği kalabalık gruba Mısır’ın asıl dininin Müslümanlık değil Hıristiyanlık olduğunu söyledi.
Rahip: ‘Mısır’ın asıl dini Hıristiyanlıktır. Sizi evimizde kabul ettik misafir ettiysek bunu akrabamız olduğunuz için yaptık. Ama bize karşı terbiyenizi bozacaksanız gidin buradan. Biz gitmeyeceğiz. Bizden bir milyon gitse geride otuz milyon kalır’ dedi.

Kaynak:Kıptiler Müslümanları kovdu - SutunHaber.Com

İşte demokrasi!!!!

İşte demokrasiyle islamın geleceğini bekleyenler!!!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan'dan Flaş Açıklama
Müslüman Kardeşler Örgütü'nün Üst düzey yetkilisi Eşref Abdülgaffar birkaç dakika önce önemli açıklamalarda bulundu.
04 Temmuz 2013 / 21:56

Bir Televziyon programına telefonla bağlanan Eşref Abdülgaffar Mısır'da ki müslümanların son durumunu aktardı.

Eşref Abdülgaffar, "Mısır'da darbe karşıtları birçok meydanda eylemlerini sürdürüyor, Mısır halkı, asla darbeyi tanımadığını Muhammed Mursi'nin dışında hiçkimsenin meşruiyetini kabul etmediklerini" açıkladı.

Eşref Abdülgaffar Bundan sonraki adımın ne olacağı sorusuna " Mısır halkı meydandan asla ayrılmayacak kimse evine dönmüyor, caddeleri terketmeyeceğiz, Dünyanın her tarafından bize destek geliyor, bizler Muhammed Mursi'yi layık olduğu gerçek makamına geri getirmedikçe sokaktan evlerimize girmeyeceğiz" cevabını verdi.

İhvan'dan Flaş Aklama | .::Tevhid Haber::.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Misirda sular durulmayacak gibi.
Sanki kasitli olarak musluman cografyalarda eszamanli baskilarla muslumanlarin birlik olmasinin onune set cekilmik isteniyor. Heryerde muslumanlara karsi silahli /silahsiz zulum had safhaya tirmandi. Zafer yinede islamin olacak. Onlar da bunu goruyorlar. Panikledi tum dunya. Kufur tek millet oldu. Bunu goremeyen bir zavalli turkiye kaldi

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ihvan gençlik kolları başkanı da aynı minvalde konustu. her yerde toplanıldığını söyledi. hatta bi duyumda genelkurmay 2. başkanının desteğini müslüman kardeşlere çevirdiğini söyledi.

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İhvan'dan Flaş Açıklama
Müslüman Kardeşler Örgütü'nün Üst düzey yetkilisi Eşref Abdülgaffar birkaç dakika önce önemli açıklamalarda bulundu.
04 Temmuz 2013 / 21:56

Bir Televziyon programına telefonla bağlanan Eşref Abdülgaffar Mısır'da ki müslümanların son durumunu aktardı.

Eşref Abdülgaffar, "Mısır'da darbe karşıtları birçok meydanda eylemlerini sürdürüyor, Mısır halkı, asla darbeyi tanımadığını Muhammed Mursi'nin dışında hiçkimsenin meşruiyetini kabul etmediklerini" açıkladı.

Eşref Abdülgaffar Bundan sonraki adımın ne olacağı sorusuna " Mısır halkı meydandan asla ayrılmayacak kimse evine dönmüyor, caddeleri terketmeyeceğiz, Dünyanın her tarafından bize destek geliyor, bizler Muhammed Mursi'yi layık olduğu gerçek makamına geri getirmedikçe sokaktan evlerimize girmeyeceğiz" cevabını verdi.

İhvan'dan Flaş Aklama | .::Tevhid Haber::.
Bunlarda akkilanmicak heralde. Mursi falan önemli degil. Mursi gelirse hangi Sisteme biat edicek onu söylesinler ki bizde onlara dua edilir mi bilelim.
Ben sahsen, Demokrasiyi savunan ve onun icin savasanlar icin insallah hic bi zaman dua etmicem. Bu olaylardan sonra bile, hala Demokrasiyi red ediyoruz, Seriat istiyoruz diyemiyorlarsa, ne zaman diyecekler?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 6402

rabbim mısırdaki müslümanlari korusun kardeşler mesele ne mursi nede ihvan mesele islam tahrir meydaki insanlar islam karşiti sologan atanlar ayni bir zamanlar cumhuriyet mitiğingi ğibi ogün hatirlayin mesele akp miydi yok hep bir agıztan islam karşiti solagan atiyorladu yani mesele ne akp nede ihvan tertleri islam

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Onun için mi hamas yönetimi neredeyse Mısır'a taşındı

ne icin tasindigini bilmiyorum da, suna bi göz at:
Egypt floods Gaza tunnels to cut Palestinian lifeline | Reuters

ikhwan, biz kimseyi tekfir etme merklisi degiliz, tam tersi, ümmetin cogalmasi icin cabaliyoruz insallah.
Ciksin Mursi, ben Demokrasiye, Tagutlara karisiyim desin, bi daha ona laf ne söyleriz, nede söylettiririz.
Ama Demokrasiyi destekleyen, kabel eden bi adam icin, onun icin savasan bi adamin yaninda, bi Müslumandan beklenilemez.

A Çevrimdışı

AbuAssadullah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
rabbim mısırdaki müslümanlari korusun kardeşler mesele ne mursi nede ihvan mesele islam tahrir meydaki insanlar islam karşiti sologan atanlar ayni bir zamanlar cumhuriyet mitiğingi ğibi ogün hatirlayin mesele akp miydi yok hep bir agıztan islam karşiti solagan atiyorladu yani mesele ne akp nede ihvan tertleri islam
dogru, tahrir de olsun, taksimde olsun, hep Musluman Dusmanlari insanlar. Evet Musluman Karsiti insanlarda, Kafirler Islama saldiriyorsa, biz Musluman ne yapmasi gerekiyor? Bunu Yaparsak, Mursinin/ Erdoganin Polisleri bizi ne yapar? Anladin mi ne demek istedigimi?
Mursi/ Erdogan ciksin, Taghutu red etsin, biz islami istiyoruz desin, peslerinden gitmeyen onlara destek olmayan Müsluman kalmaz insallah.
Ama hem Kafir Taghut sistemini savunacaklar, hem Muslumana karsi isler cevirecekler ve bunden tevbe etmeden benden destek mestek beklemesinlar.
Ha bu kafirlere karsi savasanlar Muslumanlari desteklermiyim? Tabii ki. Ama bi sartla Muslumanlar la illaha ila Allah Bayragi altinda savasirlarsa! yok AkP/ Mursi Bayragi altinda, demokrati icin Savasanlara kardesim diyemem ben.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki ahiler bir şey soracam.

Eyvallah, demokrasi küfürdür. Yani buradaki herkes demokrasiye soğuk bir gözle bakıyor, orada da sorun yok. Fakat faillere gelince her demokraside rol alan tekfir edilmez diyen var, edilir diyen var. Ben şahsen ne oy kullanma taraftarıyım, ne de veren insanları takdir edenler taraftarıyım. Fakat ben oy veren insanları tekfir etmiyorum. Bu konuda ebu basir tartusi gibi bir alimi kendime örnek alıyorum.

Hani geçenlerde tekfir meselesi suriyede baş göstermişti ya. İşte orada tartusi gençleri metanete davet etmişti. Tamam, her oy vereni tekfir etmek hatalıdır. Çünkü onlar demokraside rol alanlar gibi şirke bulaşmamıştır diyordu.

Yani bundan meclislerde aktif rol alanı tekfir ettiği anlaşılıyordu. Ben kimseyi açık bir şekilde tekfir etmiyorum. Çünkü ilmim yetersiz. Ama tekfir bir ilim meselesi. Şartı var şurtu var. Fakat ben tartusinin görüşüne yakının ve onu o görüşünden destekliyorum.

Neyse şimdi benim görüşümü de bir kenara bırakın. Şunu soracağım: Varsayalım ki elkaide ile Mursi arasında gizli bir anlaşma olsun. Bu anlaşmaya göre yapılacak olan demokratik düzen de yine şirk olur mu?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dogru, tahrir de olsun, taksimde olsun, hep Musluman Dusmanlari insanlar. Evet Musluman Karsiti insanlarda, Kafirler Islama saldiriyorsa, biz Musluman ne yapmasi gerekiyor? Bunu Yaparsak, Mursinin/ Erdoganin Polisleri bizi ne yapar? Anladin mi ne demek istedigimi?
Mursi/ Erdogan ciksin, Taghutu red etsin, biz islami istiyoruz desin, peslerinden gitmeyen onlara destek olmayan Müsluman kalmaz insallah.
Ama hem Kafir Taghut sistemini savunacaklar, hem Muslumana karsi isler cevirecekler ve bunden tevbe etmeden benden destek mestek beklemesinlar.
Ha bu kafirlere karsi savasanlar Muslumanlari desteklermiyim? Tabii ki. Ama bi sartla Muslumanlar la illaha ila Allah Bayragi altinda savasirlarsa! yok AkP/ Mursi Bayragi altinda, demokrati icin Savasanlara kardesim diyemem ben.
ahi sen beni hemen bir kalıba soktun helal olsun sankı ben mursi akp yandaşiyim bırak bu ağizları biraz sonra beni tekfir edesin beklerim benim yazdiğimi oku yazımdan mana çıkarma dua etik şuçlu olduk
rabbim mısırdaki muslumanlara yardim etsin

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir peygamberin, ashabının ve tabiininin metodu değil sadece o kadarını söyleyeyim. Bugün birileri tekfir etme meraklısı olduğu kadar davet meraklısı değil. Ama gerçekler tam tersini söylüyor İslam tekfir dini değildir, davet dinidir. Peygamber, ashab ve selef davet mantığıyla islami bu kadar kısa sürede bu kadar geniş coğrafyalara yaydı. Ama bugün akide mühendisleri insanların kablerini yarıp iman keşfi yapma meraklısı olmuş, böyle yapan şahsiyatların en ilginç yolu ümmetin maslahatı için bir çivi bile çakmamış olmalarıdır. Daha darul harp, darul istila (müslümanların mahkum, müstevli kafirlerin (kanunlarının&ordularının&medyalarının) hakim olduğu toprak parçaları ve darul islam fıkıhlarını bilmeyenler, kalkmış akide avcılığına soyunmuşlar.

Dünden bugüne tekfir olayı, Abdurrezzak Samarrai'nin kitabından ibretlik bir kesit:

Kahirenin "Medinetülmühendisin" semtinde sohbet ettiğim gençlere dediğimi burada zikrediyorum,

Gençlere dedim ki:

Sizler Hz. Muhammed (sav)'in getirdiği Allah'ın şeriatına mı uyuyorsunuz, yoksa Yunanlı kafir Aristonun mantığına mı? Bu sözün üzerine gençler, tedirgin oldular ve: Allah'a sığınırız, bu ne biçim söz? Dediler.

O vakit ben de: Öyleyse bana cevap veriniz.. Yanımıza bir yahudi, bir hristiyan veya bir müşrik genç girse, ve: Aklım İslam'a ve onun getirdiklerine yattı,ben müslüman olmak istiyorum, ne yapayım dese, ne cevap veririz?

Gençlerden bazısı, ona şehadet kelimesini telkin ederiz, dedi. Ben'de:

Bunu söylese ve şehadet getirse, o sırada gence bir kalb nöbeti gelse oturduğu yerde ölse, hükmü nedir? diye sordum.

Dediler ki: O müslümandır. Bende onlara: Fakat siz tuzu keşfetmemiştiniz, onun tuz mu yoksa şeker mi olduğunu öğrenmemiştiniz? Dedim. Bu sefer gençler: Şehadet getirmekle İslam'a girdi. Dediler.

Bende bu iyi. Fakat siz onu denemediniz. Bakalım şehadetin manasını anlıyor mu, anlamıyor mu? O, İslam'a ait hiçbir hükmü yerine getirmedi.. dedim.

Gençler: Biz ona mühlet verir, toplumun fertleri gibi olacak mı, onların hükmünü alacak mı? diye bakarız. Veya ayrıcalık gösterir ve gerçekten müslüman olur, dediler. Ben, bu kadar bana yeter, dedim.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
251 "EHL-İ KIBLE'NİN" TEKFİRİ CÂİZ DEĞİLDİR: Resûl-i Ekrem (sav)'in: "Kim bizim kıldığımız namazı kılarsa, bizim kıblemize yönelirse, kestiğimizi yerse işte Allah ve Resûlünün zimmetinde bulunan müslüman budur. Allah'ın zimmetini bozmayın"(buhari) hadis-i şerifini esas alan Ehl-i Sünnet'in müctehid imamları: "Kıble ehlinin tekfîri câiz değildir" hükmünde ittifak etmiştir. Hanefî fûkahasından Molla Hüsrev: "Ehl-i ehva kelâm kitaplarında zikredildiğine göre inançları Ehl-i sünnet'in inançlarına uymayan ehl-i kıbledir. Bunların şahitlikleri kabul edilir."hükmünü zikreder. Alauddin El Haskafî "Bid'at ehlinin imâmeti'ni" izah ederken: "Bid'at: Peygamber (sav)'den malûm ve meşhur olan şeyin aksini itikad etmektir. Fakat bu bir inad sebebiyle değil, bir nevî şüphe iledir. Bizim kıblemize dönenlerden hiçbiri bid'at sebebiyle tekfir edilemez" hükmünü kaydeder. İbn-i Abidin bu metni şerhederken: "Bizim kıblemize dönenlerden hiçbiri şüphe ile kurulan bid'atten dolayı tekfir edilemez. Ama zarurat-ı dîniyye hususunda muhâlefet edenin küfrüne hilâf yoktur" diyerek, konuya açıklık getirir. Sonuç olarak; inanılması zarurî olan hususları inkâr etmediği müddetçe, ehl-i kıble tekfir edilmez. (Fakih Yusuf Kerimoğlu, Emanet Ehliyet)

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ihvan demokrasinin müslümanlar için hiçbir fayda ifade etmediğini acıda olsa anladı sanırım.Mursi kendi atadığı adamlar tarafından indirildi...İnandıkları demokrasi bile onları kurtaramadı.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Güncelleme: 13:24, 04 Temmuz 2013 Perşembe

haber_detay.asp

Es Sibai Mısır ordusuna seslendi!
Makrizi Tarihi Araştırmalar Merkezi Müdürü ve Mısır Sünni Hareket Genel Sekreteri Dr. Hani Es Sibai Mısır’daki son gelişmelere ilişkin bir yazı kaleme aldı. Es Sibai ‘Ey Mısır Ordusunun subayları ve askerleri' başlıklı bu yazısında orduda görev yapan subaylara seslendi. İşte Es Sibai’nin o yazısı

Incanews / Defne Bayrak Ey subaylar! Ümmet soruyor: Siz kendisiyle mi yoksa İslam düşmanlarıyla mısınız?!Ümmet soruyor: Siz halkı ve inancını mı yoksa hain Sisi ve adamlarını mı koruyorsunuz?Ey subaylar! İtaatinizin sadece Allah için olduğunu zatlarınız ve amellerinizle Rabbinize gösterin. Nefisleriniz ve amellerinizle Rabbinize, ‘yaratıcıya isyanda mahluka itaat olmayacağını’ gösterin.Ey subaylar dininize, ümmetinize yardım edin. Eski rejimin kalıntılarının tarafını tutan ve İslam düşmanlarıyla ittifak yapan komutanlarınızın gerçeğini ortaya çıkarın.Ey subaylar!Sizlere güvenilir bir nasihatçi olarak bunu söylüyorum: Eğer dininize döner, İslam düşmanlarından beri olduğunuzu ortaya koyarsanız ümmet, Müslüman Mısır halkının tamamı sizi kucaklayacak ve omuzlarında taşıyacaktır. Tarihin en parlak sayfalarında anılacaksınız. Arka arkaya gelecek nesiller sizin dininize ve ümmetinize verdiğiniz desteğin büyük destanını anlatacak.Ey subaylar! Komutanlarınız, halkın evlatlarından göstericilere karşı koymada sizi ön saflara koyuyor. Üst düzeyli komutanlarınız olan subaylar ise arka saflarda güven içinde duruyor. Sizler, tagut Sisi ve inkılap komutanlarının gitmesi ve yargılanmasını isteyen göstericiler topluluklarının kafasına vurulan çekiçsiniz. Size gelince ey askerler! Siz zalim Mübarek ve çökmüş rejimini savunmak için üst düzeyli komutanlarınızın kullandığı mızrak ucusunuz.Ey askerler!Komutanlarınız ümmetin gözlerini sizlerle oyuyor. Sizlerle kuruyu ve yaşı yakıyor. Acaba komutanlarınıza ve büyüklerinize itaat ederek emirlerine isyan ettiğiniz Allahu Subhanehu ve Teala’ya ne diyeceksiniz?Ey askerler! Allah tağutunuzdan önce gelene, onun örneğine ve kendisine itaat edenlere bakın ne yaptı? İsterseniz Allahu Teala’nın şu kavlini okuyun: ‘Andolsun, Musa'yı da ayetlerimizle ve apaçık bir belgeyle gönderdik. Firavun'a ve adamlarına. Onlar Firavun'un buyruğuna uydular. Firavun'un buyruğu ise doğruya yöneltici değildi. Kıyamet günü kavmine öncülük ederek onları ateşe götürür. Vardıkları yer ne kadar da fena bir yerdir!’ (Hud Suresi, 96-97-98).Ey subaylar! Ey askerler!Ordudaki komutanlarınıza itaat ettiğinizi mazeret ve bahane olarak getirmeniz Rabbinizin karşısında bir özür olamayacak. ‘Biz emirleri yerine getiriyoruz’, ‘biz emir kuluyuz’ demeniz bir bahane değil. Bahaneniz yok. Sizler suçlarınızdan ve ümmete saldırınızdan sorumlusunuz. ‘Doğrusu Firavun, Haman ve askerleri yanılgı içindeydiler.’ (Kasas Suresi, 8).Ey subaylar ve askerler! ‘Biz tarafsız durduk, göstericileri öldürmedik’ demeniz de sizin için bir mazeret değil. Ne yazık ki haydutlar sizin gözleriniz önünde barışçıl göstericileri öldürdü.Subaylar ve askerler olarak hepiniz bilin ki herhangi bir milletin tarihinde böylesi kritik durumlarda tarafsızlık diye bir şey olamaz. Sizin ümmete katılmanız ve İslam düşmanı Sisi’den beraat etmeniz gerekir. Sizler sadece Allah’ın kullarısınız. O memurun kulları değilsiniz.Ey subaylar ve askerler!Bilin ki Firavun’un destekçilerinden bir kavim sizden önce geldi ve Allahu Teala onların mazeretlerini kabul etmedi ve sonları tağutlarıyla birlikte haşrolunmaktı.‘Böylelikle, onları o yerden sürüp sarsıntıya uğratmayı istedi, biz de onu ve beraberindekileri hep birlikte boğuverdik.’ (İsra Suresi, 103), ‘Biz de onu ve askerlerini yakalayıp denize attık. Zalimlerin sonlarının nasıl olduğuna bir bak.’ (Kasas Suresi, 40). Yine Allahu Teala yüce kitabında şöyle buyuruyor: ‘Musa'da da (ibret vardır). Hani onu apaçık bir belgeyle Firavun'a göndermiştik. Ama o ordusuyla birlikte yüz çevirdi ve: '(Bu Musa) büyücü veya delidir' dedi. Biz de onu ve askerlerini yakalayıp denize attık ki o (bu sırada kendi kendini) kınamaktaydı.’ (Zariyat Suresi, 38-39-40).Ey subaylar ve ey askerler!Eğer dininize döner ve şeriatınıza yardım ederseniz yakalaması şiddetli, ülkenin yönetiminde istediğini yapan Rabbiniz sizi iktidar sahibi kılar. Bu, Allah’ın yeryüzünde güçlü kılınıp nüfuz sahibi oldurulanlar için yoludur. Yüce kitabında da yazılıdır: ‘Onlar, kendilerine yeryüzünde iktidar verirsek namazı kılar, zekatı verir, iyiliği emreder ve kötülükten sakındırırlar. İşlerin sonu Allah'ındır.’ (Hacc Suresi, 41).

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah s.v.t mısırdaki muslumanları korusun onları hem laik demokrat kafir orduya ve onun yandaşlarına hemde Allah'a ortak koşan muvahidlerin düşmanı demokrat mursi ve yandaşlarına karşı korusun.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Şerefsiz darbeciler
05 Temmuz 2013 Cuma 00:01

Muhammed Mursî kendi cellâtlarını önceden hazırladı.
Muhammed Mursî’ye darbe yapan şerefsizi yine Mursî atamıştı. Geçici devlet başkanı olarak atanan Kâfiri Anayasa Mahkemesi Başkanı yapan da Mursî idi. Müslüman olmayan biri yüksek yargının başına geçmişti. Buna rağmen alçaklara yaranamadı. Oysa Müslümanlara vekil olarak Allah yeterdi. Usul de detay da İslâmî olmalıydı. Usûlü detaya feda etmemeliydi.
Mısırlılara sorsanız Türkiye gâvur, Mısır İslâmî bir yönetime sahip idi. Şimdi hakikat ortaya çıktı. Mısır’a bir Kâfir emir oldu. Ona itaat etmek haramdır. Buna ne diyecekler acaba!
Mısır başkanı seçilen Adlî Mansur adlı Müşrik, yemin ederken İncil’e basarak mı yemin etti acaba! Başbakan Erdoğan laikliği Mısırlılara tebliğ ettiğinde Mısırlılar kızmıştı. Laik oldukları hâlde bunu kabul etmemişlerdi. Şimdiki durumda Mısır Türkiye’den daha katı laik hâle geldi.
Amerika’dan gelen yıllık 1,5 milyar dolarlık yardım ile tank ve tüfek alan, ABD beslemesi ordunun yaptığı darbe ancak ABD adına olur. İşin doğrusu darbeyi ABD yapmıştır. Çünkü Mısır ordusunu oluşturan paranın sahibi ABD’dir. Sisi adlı ABD beslemesinden başka ne beklenirdi ki…
Bir kere daha anlaşıldı ki demokrasi ile İslamî sistem gelmez. Bu ancak Müslümanları oyalayan bir tuzaktır.
Mısır’ın laikçi Müşrikleri Mursî’yi devirdi. İsrail büyük haz aldı. ABD hedefine ulaştı. Haçlılar diplomatik dil kullanarak için için sevindiler. Türkiye’deki laikçiler de sevindiler. Sıranın Türkiye’ye geleceğini ümit ederek beklemeye başladılar. ABD’den yeşil ışık yanmasını beklemekteler.
Şunu her zaman söylüyorum. Bir şeyin orijinali fasonundan, sahtesinden her zaman iyidir.
Gâvur olarak bildiğimiz Avrupa ve ABD’liler de yerli sahtelerinden daha ehvendir. Zira yerli Müşrikler fasondur, sahtedir, Çin malıdır.
Bir şeyin aslı ile uğraşmak daha kolaydır. Yerli sahteleri münafık olduğundan onların tuzakları daha şiddetlidir. Mürtedler, Müslümanlar için birinci tehdittir. Bunu unutmamak gerekir. Mürtedler kâfirlerden daha tehlikelidir.
Siz ne kadar onlara şirin görünseniz de onlar size için için kin duyacaklar. Şirin görünür gibi yaparak sizi kandıracaklar. Fırsat kollayacaklar.
Siz ne kadar onların batıl sistemlerini kabul etseniz de onlar sizi asla kabul etmeyecekler.
Siz onların dinine girmedikçe gâvurlarla ittifak sağlayamazsınız. Siz onların batıl inançlarını tasdik etmedikçe onların kalpleri asla Müslümanlara yumuşamayacaktır.
M.Durdu

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
251 "EHL-İ KIBLE'NİN" TEKFİRİ CÂİZ DEĞİLDİR: Resûl-i Ekrem (sav)'in: "Kim bizim kıldığımız namazı kılarsa, bizim kıblemize yönelirse, kestiğimizi yerse işte Allah ve Resûlünün zimmetinde bulunan müslüman budur. Allah'ın zimmetini bozmayın"(buhari) hadis-i şerifini esas alan Ehl-i Sünnet'in müctehid imamları: "Kıble ehlinin tekfîri câiz değildir" hükmünde ittifak etmiştir. Hanefî fûkahasından Molla Hüsrev: "Ehl-i ehva kelâm kitaplarında zikredildiğine göre inançları Ehl-i sünnet'in inançlarına uymayan ehl-i kıbledir. Bunların şahitlikleri kabul edilir."hükmünü zikreder. Alauddin El Haskafî "Bid'at ehlinin imâmeti'ni" izah ederken: "Bid'at: Peygamber (sav)'den malûm ve meşhur olan şeyin aksini itikad etmektir. Fakat bu bir inad sebebiyle değil, bir nevî şüphe iledir. Bizim kıblemize dönenlerden hiçbiri bid'at sebebiyle tekfir edilemez" hükmünü kaydeder. İbn-i Abidin bu metni şerhederken: "Bizim kıblemize dönenlerden hiçbiri şüphe ile kurulan bid'atten dolayı tekfir edilemez. Ama zarurat-ı dîniyye hususunda muhâlefet edenin küfrüne hilâf yoktur" diyerek, konuya açıklık getirir. Sonuç olarak; inanılması zarurî olan hususları inkâr etmediği müddetçe, ehl-i kıble tekfir edilmez. (Fakih Yusuf Kerimoğlu, Emanet Ehliyet)

Kendine reddiye veriyorsun, adam açıkça diyor : " zarurat-ı dîniyye hususunda muhâlefet edenin küfrüne hilâf yoktur"

Zarureti diniyye nedir? Bunu bir araştır, zarureyi diniyye hususunda muhalefet eden kafirdir diyor.

Zarureti diniyye, kişinin bilmesi gerek, tevatüren bilinen şeylerdir.

Bunların ilki LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RASULULLAH'tır. Buna muhalefet eden kafir olur.

Kadere iman, isanın nuzulü vs gibi bir çok hususta zarureti diniyyedendir. Bunların herbirine muhalefet eden kafir olur.

Şirk işleyerek (oy vererek) buna muhalefet eden kafir olur. Ama sen heralde yazdığını okuyamamışsın ya da anlayamamışsın ki copy/paste yaparken şaşırmışsın.

Yani oy veren, demokrasiye giren adam zaten zarureti diniyyeye muhalefet ediyor, şirk işleyerek. Sen ise kendine reddiye veriyorsun, bide komik komik zırvalıyorsun. Yazdıklarını koyarken iyi oku.

Ve son olarak yukarıda bir hikaye zikretmişsin, ona da cevabı imam beğaviden verelim : "Kafir puperest ya da Allah’ın birliğini ikrar etmeyen bir müşrik ise Lailaheillallah dediği zaman İslamına hükmedilir. Sonra İslam’ın tüm hükümlerini kabul etme sonra da İslam dinine muhalif olan bütün dinlerden beri olmaya zorlanır. "

Bugün putperest olanlar kelimei tevhidi söylediği halde islamın hükümlerini kabul etmeye zorlanıyorsa, KENDİNİ İSLAMA MAL EDİPTE ŞİRK KOŞTUĞUNU BiLDİĞİN KİMSENİN NASIL AĞZINDAN ÇIKAN SÖZ İLE İSLAMINA HÜKMEDERSİN? Şirkini terketmeden nasıl tevhidi yalanlamasına rağmen islamına hükmedersin?

D Çevrimdışı

Daşdemir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ihvan demokrasinin müslümanlar için hiçbir fayda ifade etmediğini acıda olsa anladı sanırım.Mursi kendi atadığı adamlar tarafından indirildi...İnandıkları demokrasi bile onları kurtaramadı.

Müslümanlar uyanık olmalı, demokrat ihvanın küfrün şirkinden beri olduk, bu sefer tarafımız mübarek tarzı adamların yanında olmamalı.

Hakeza gezi parkı olaylarındada asıl düşmanlık AKP'den ziyade AKP'de zerresi olan islami şeylere düşmanlıktı. Ki herkes biliyor ki AKP'nin ne islamla ne de şeriatla bir alakası yok.

Ama kafirlerin İslam'ın zerresine bile tahammülleri yok. Müslümanlar uyanık olmalı.

Allah müslümanların hayrına vesile olacak durumlar yaratsın. Amin

Üst Ana Sayfa Alt