Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Mısır'da Darbe Oldu! Son Gelişmeler...

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısırı nasıl anlamak lazım. Meydandakiler hakkında bizi aydınlatacak bilgi çok az. Forumda da pek konuşulmuyor. Mısırı nasıl anlamalıyız

Mısır'da ayaklanma hakkında malesef şu bir gerçek ki; orada İslam'ı ve Mursi'yi savunanlar hep bir ağızdan demokrasi(Çağın Putu) çığlıkları atıyorlar, ayaklanma için şu tavrı almamız İnşaAllah daha hayırlıdır Allahu Alem, orada darbe aslen Mursi'ye ya da İhvan'a karşı değil İslam'a karşı yapılmıştır biz müslümanların tutumu ise şöyle olmalıdır; Demokrasi'yi Mursi'yi İhvan'ı değil de Hak Din İslam'ı savunmalıyız...

Çağın Putu Demokrasi;

Her Mazlum Muvahhid Değildir(Mursi'nin Gerçek Yüzü);

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasiyle Şeriat getirme çabaları bana Şehid(İnşaAllah) Seyyid Kutub'un şu sözünü hatırlatıyor;

Aşağılık(Demokrasi) bir yöntem kullanılarak, şerefli(Şeriat) bir hedefe varılmaz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasiyle Şeriat getirme çabaları bana Şehid(İnşaAllah) Seyyid Kutub'un şu sözünü hatırlatıyor;

Aşağılık(Demokrasi) bir yöntem kullanılarak, şerefli(Şeriat) bir hedefe varılmaz.

Ahki mısırdaki bu davranış bir taktik gibi geliyor.
Demokrasiyi kendi silahıyla vurmak gibi.

TV den izlediğim kadarı ile Mursi demokrasi peşinde olsa bile meydanda İslam şeriatını istiyoruz diye sloganlar atılıyor.
Suriyedeki , filistindeki cihadı destekleyen konuşmalar yapılıyor. Biz Kuranda bize tarif edilen hayatı yaşamak istiyoruz deniyor. Canlı yayınları akşamları izliyorum. En çok rastladığım şey kuranı kerim ve kılınan namazlar.

Bilemiyorum.

Bir tane bayrak görsem meydanda Laİlaheİllallah yazan ... Kafam hiç karışmazdı . Takiyye mi yapıyolar diyosun yani.
Ümmetin aklını başına alması lazım. Aklımızı başımıza almamız lazım

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahki mısırdaki bu davranış bir taktik gibi geliyor.
Demokrasiyi kendi silahıyla vurmak gibi.

TV den izlediğim kadarı ile Mursi demokrasi peşinde olsa bile meydanda İslam şeriatını istiyoruz diye sloganlar atılıyor.
Suriyedeki , filistindeki cihadı destekleyen konuşmalar yapılıyor. Biz Kuranda bize tarif edilen hayatı yaşamak istiyoruz deniyor. Canlı yayınları akşamları izliyorum. En çok rastladığım şey kuranı kerim ve kılınan namazlar.

Bilemiyorum.

Bir tane bayrak görsem meydanda Laİlaheİllallah yazan ... Kafam hiç karışmazdı . Takiyye mi yapıyolar diyosun yani.
Ümmetin aklını başına alması lazım. Aklımızı başımıza almamız lazım

Yok akhi Allah(Sübhaneu ve Teala)'nın dininin yeryüzüne hakim kılınması için demokrasiye ihtiyaç yoktur ve de demokratik sistemle şeriat düşüncesi sadece kuruntudur, halk şeriat istiyor ama demokrasiyle şeriat istiyor ne yazık ki ve de halkın çoğunda Allahu Alem cihad şuuru yok şeriatın temeli tebliğ ve cihad ile olur oysa halk sokakta bağırarak olduğu yerde canlar vererek ellerinde mursi bayrakları mısır bayraklarıyla darbeye karşı çıkmaya çalışıyor...Oysa müslümanın tek bir bayrağı vardır Kelime-i Tevhid sancağıdır...

Geçen gün Zevahiri'de İhvan ve yanlılarını da Demokrasiyi değil Şeriatı savunmaları gerektiğini bildirmişti;

El Kaide’den İhvan’a çağrı: Demokrasiyi desteklemeyin, Şeriatı savunun

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
19:08 (15.08.2013)
Reuters: Mısır yönetimi sokağa çıkma yasağını kaldırdı.

19:17 (15.08.2013)
El Cezire: ABD Mısır'dan olağanüstü hal uygulamasını kaldırmasını istedi.

Doğrumudur ki?

U Çevrimdışı

UmarIbnAbdulAziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum Kardesler...ben sadece bunu anlamak istiyorum simdi bu Mursiyi taghut olmaktan alikoyan ne..ben bunu anlamiyorum ...in shaa ALLAH anlatirsiniz

Bu soruyu yine soruyorum Burda..fitne cikarmak icin degil sadece ögrenmek istiyorum ..belki benim bilmedigim birsey vardir ...
Birakin bana tekfirci falan demeye ben de size muciye vs demiyorum ...sadece ögrnmek ve anlamak istiyorum ...özel mesaj üzere de yazabilirsiniz in shaa ALLAH

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan El Bennanın torunu (HALİT EL BENNA) şehit olmuş inş. Ülke Tv

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
#‎SonDakika‬ :::

Mısır Ordusu mensubu bir askerin Komutanlarına ateş açması sonucu 7 subay hayatını kaybetti ...

Bir başka bölgede Mısır askerinin Polislere açdığı ateşde ise
3 Polis hayatını kaybetti .
Kaynak:Suriye İslami Direniş Haber Ajansı - SİDHA

ben bu ölen polislerin darbeci askerler tarafından öldürüldüğünü okudum. Halka ateş etmek istemeyen polisleri öldürüp suçu ihvana arıyorlarmış. Allahualim

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır Ordu ve Polis Teşkilatı Parçalandı...
Şu Saatlerde Askerler Komutanlarına Ateş açtığı ve
Bazı Karakollarda Polislerin Ayaklandığı Bir kaç haber
ajansı tarafından Kırmızı Bültenle verildi... (AA)

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ihvan hatalıydı ama sonuçta selefilerin yıllardır anlatmaya çalışıp anlatamadığı şeyleri bir ay içinde tüm müslümanlara anlatmış oldular.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

MISIR Buğün kan Ağlıyor 600 ölü

+18
Ha mim La Yunsarun :((

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan lideri hapiste kalp krizi geçirdi
KAHİRE - 31.08.2013 19:04:31

Müslüman Kardeşler'in tutuklanan mürşidi Muhammed Bedii'nin hapishanede kalp krizi geçirdiği belirtildi.

El Ahram gazetesinin haberine göre, güvenlik kaynakları Tora hapishanesinde tutuklu bulunan Bedii'nin kalp krizi geçirdiği bilgisini verdi
Cihan

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan lideri hapiste kalp krizi geçirdi
KAHİRE - 31.08.2013 19:04:31

Müslüman Kardeşler'in tutuklanan mürşidi Muhammed Bedii'nin hapishanede kalp krizi geçirdiği belirtildi.

El Ahram gazetesinin haberine göre, güvenlik kaynakları Tora hapishanesinde tutuklu bulunan Bedii'nin kalp krizi geçirdiği bilgisini verdi
Cihan
aboooo :cihad::cihad::kafaçakma

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Batı destekli Cunta 2 bin 200 Cami kapatacak

2013907085508-b.jpg

Mısır'ın darbeci Generali Sisi, ülkedeki 2 bin 200 camiyi kapatmaya hazırlanıyor. Amaç, cuma namazları sonrası biraraya gelen darbe karşıtı göstericileri yıldırmak. Ülkede gerilimin azalmasının ardından kapalı camilerin açılacağını duyuran cuntaya tepkiler çığ gibi.
2013-09-07
Mısır'ın darbeci Generali Abdulfettah el-Sisi ve ordusu, şimdi de 2200 camiyi kapattırıyor. Mısır Vakıflar Bakanlığı Genel Müdürü Cemal Ali Younis yaptığı açıklamada, Cuma namazından sonra yapılan gösterilere işaret ederek, 2200 caminin kapatılmasına karar verdiklerini ve imamların ise başka görevlere naklediklerini belirtti. Younis, özellikle camilerde toplanan insanların gerilim yaşatmasına ve bu tarz toplanmalara engel olmak için böyle karar aldıklarını, sorunların bitmesi durumunda ise camilerin tekrar faaliyete geçeceğini kaydetti. Mısır Din İşleri Yetkilileri, 'Ordunun daha önce birçok camiyi yakıp yağmaladığını, şimdi ise camilerin çoğunun kapaılarak işlevsiz hale getirildiğini, kalan camilerin yetersiz olduğunu' belirttiler.

vahdethaber

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlar kuran ve sunnet dI$I bo$ bo$ protesto yapILIyorlar, kafirlere kar$I Jihad vakti daha nekadar bu taktikle insanlar oldurulecek?

EBU NİDA Çevrimdışı

EBU NİDA

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ihvan cemaati kimi örnek alıyor nasıl bir metod hedefliyor anlamakta zorlanıyorum. ya ordu her gün insanları katlediyor onlar ise silahsız direnişe çağırıyor.hindistandaki gandi gibi silahsız bir başarı kazanmak istiyorlarsa bu olacak birşey değil.gandi bunu başardı onun için sıkıntı yok hindistanda insanmı yok öldür öldür bitmez.fakat mısırın nufusu belli daha ne kadar bu ölümlere göz yumacak ve insanları meydanlara davet edeceksin.VALLAHi şuan mısırda desteklenmesi gereken bir yer varsa (ki var) oda sinada mücahidlerdir.en azından izzetli bir ölüm, şerefli bir dava, kutsal bir amaç; ŞERİAT.Hemde üzerinde ihtilaf edilmeyen tek yol,tek metod,tek menhec,tek yönetim sistemi.NE DİYE DEMOKRASİ ŞEMSİYESİ ALTINA GİREREK GELMEYECEK OLAN ALLAHIN ŞERİATINI İSTİYORSUNUZ(ki bazıları böyle iddia ediyor).EĞER SAMİMİ İSENİZ DEMOKRASİYİ YANİ KÜFRÜ KENDİNİZE ARAÇ EDİNMEKTEN VAZGEÇİN.SİZLERDE PAYGAMBER (S.A.S) İN TEMİZ,PAK VE ALLAHIN BÖYLE YAPARSANIZ RAZI OLURUM DEDİĞİ YOLU SEÇİN. DÜN DEMOKRASİYİ KENDİLERİNE ARAÇ EDİNENLER VALLAHİ BUGÜN KENDİLERİNE BUNU AMAÇ EDİNMİŞLER. HALBUKİ ONLAR ŞU KÜFÜR SÖZÜNÜ SÖYLEMİŞLERDİ; BİZLER AMACIMIZ OLAN ŞERİATI GETİREBİLMEMİZ İÇİN DEMOKRASİ ARAÇ OLARAK GÖRÜYORUZ.bugün yeryüzünde belkide gelmiş geçmiş en çok demokrasiyi savunan onu öven ve tazim eden kimdir sorusuna vereceğiniz yanıt bellidir.ALLAH bunlara hidayet versin ve basiretlerini açsın.amin

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yoldaki işaretleri okumamış mı mısır?
şaşılacak bir durum !!!

Üst Ana Sayfa Alt