Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muhammed Bedi Mısır'da Cihad Çağrısı Yaptı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hala siyah sancak cikmadi ya. Ona yaniyorum

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben cihad haberine sevinen akhilere sormak istiyorum ihvan ne için cihad ilan etti ALLAH azze ve celle şeriatını hakim kılmak içinmi yoksa tağut(demokrasi) yi geri kazandırmak içinmi?bence hala hiçbir değişiklik yok yada ben takip edemedim...neyazikki bir çok müslümanın kanına girecekler bir çok müslümanı telef ettirecekler ALLAH celle cellahü hepimize akıl fikir ihsan etsin....

Eğer ihvanın direnişi demokrasi için olsaydı,sisiyi harekete geçiren güçler bu katliamı yaparlarmıydı?halk kıyamından ve direnişinden yoksun bir silahlı direnişin başarıya ulaşma şansı azdır,eğer başarıya ulaşmak istiyorsan halkı yani milyonların direnişine ihtiyaç vardır,zalimleri devirmenin en başarılı yolu halkı harekete geçirmektir ve ihvan bunu yapmaya çalışıyor,şayet sadece bir gurub eline silahı alsa ve halk meydanlardan çekilirse o zaman sen sadece askerleri vurusun ve rejimde ölen askerin yerine yenisini askere alacaktır,bu durum hep büyle sürüp gidecektir.islami hareketlerin en temel amacı halkı yanına çekip mücadeleye halkıda katmalıdır,işte adeviyye meydanındaki direnişin ruhu ve amacıda bence budur.
ihvan demokrasiyi savunmak için bu bedelleri vermiyor,yıllardır ihvan çok büyük bedeller verdi,başa gelincede istediklerini yapma zamanı ve fırsatı vermediler,ihvan başarırsa bu model rolün diğer ülkelerede sıçrayacağından korkanlar ihvanın önünü kesmek için her tür vahşeti yapmaktan çekiniyorlar,bence müslümanların ne olursa olsun ihvanın etrafında kenetlenmesi lazım,,hvan başarırsa ve halkın bu direnişi sonuca ulaşırsa,direniş ruhu yayılacaktır inşaALLAH..

SELAMETLE

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bekle daha bugün cihad çağrısı yapıldı. İşin gidişatı değişiyor.
Ben gördüm haberlerde asılmıştı siyah sancak. (1 tane gördüm)

Ciksa da serinlesek.

Belki bu da bir taktiktir. Daha oNce çıkmış olsa en bastan isimleri konacakti.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eylemciler polis arabasını köprüden attı

Ekli dosyayı görüntüle 5597

Mısır’ın başkenti Kahire’de polis aracının köprüden düşme anı saniye saniye amatör kamera tarafından kaydedildi.
Kahire’deki Nasr Şehri yakınlarında kontrolü kaybeden polis aracının 6 Ekim köprüsünden düştüğü ifade ediliyor. Görüntülerde göstericiler yer alırken, bir anda polis aracının yere çakılması görülüyor.

Egypt Protests: Police car police van thrown from bridge.Mısırda polis aracı köprüden aşağı atıldı

Egypt Protests Video 2:police car thrown off bridge 2. Mısırda polis aracı köprüden aşağı atıldı

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar istese ya da istemese de Allah ezelde yazılanı uygulayacak ve inşallah onları ellerinde Allah'ın sancaklarıyla görürsünüz.

Aslında bu durum dışardan ne kadar vahim görünse de belki de Allah'ın onlara rahmet ettiği andır. Hani Allah diyor ya sizin şer bildiklerinizde hayır olabilir. İhvan güzellikle tagutu red edip Allah'ın ipine sım sıkı sarılmadı. Ama işte görüyorsunuz, inşallah Allah onları sapa sağlam ipine sarılmaları için böyle imtihan ediyordur.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

[TD="width: 125, bgcolor: #F0F0F0"] Elmalılı Hamdi Yazır Meali

[TD="width: 500"]İşte onlar, kendilerine kitap, hüküm (hikmet ve hükümranlık) ve peygamberlik verdiğimiz kimselerdir. Bunlar, ona inanmayacak olurlarsa, yerlerine, onu tanımamazlık etmiyecek bir toplum getiririz.

[TD="width: 125, bgcolor: #F0F0F0"] Diyanet İşleri Meali (Yeni)

[TD="width: 500"]Onlar kendilerine kitap, hikmet ve peygamberlik verdiğimiz kimselerdir. Eğer şunlar (inanmayanlar) bunları tanımayıp inkâr ederlerse, biz onları inkâr etmeyecek olan bir kavmi, onlara vekil kılmışızdır.

Enfal89

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
453961.jpg

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler, bir de gerçekten tevhid ehlinin güzelliklerini görün inşallah. Bu saatten sonra her ne olursa olsun oradaki mücadele / mukatile bir cihaddır. Bu, ya bir mazlumun yardımına yetişmek olsun ve yahut demokrasiye karşı çarpışmak olsun. Hiçbirisi bizi ilgilendirmez ancak cihad olması için bu iki maddeden herhangi birisi olursa bunu cihad yapmaya yetecektir inşallah. Görürsünüz inşallah, tevhid ehli, cihad ehli akın akın, birlik birlik oraya akacaktır. Canlarını onların canından üstün, mallarını onların mallarından değerli saymayacaktırlar. Oraya gidern kardeşlerimiz nefislerini onların nefisleri için seve seve feda edecek, mazlumun ellerinden tutacak, ihtiyarların, düşkünlerin yardımına koşacaktırlar. oradaki halk, dalga dalga, fırka fırka cihadla tanışacaktır. VE inşallah en sonunda ihvan tabanında da demokrasiyi savunan kalmayacaktır.

Dikkat edin kardeşlerim, zaten mısırda önceden elkaide tabanı ve fikriyatı sağlam bir şekilde yerleşmişti. Bunun ezici bir çoğunluğu var, öyle küçümsenecek oranda da değil. En iyi örneğini geçen seneki referandumda da görebilirsiniz. Halkın %32'si referanduma / seçime katılmıştı. O zaman elkaide tabanındakiler bu seçime katılmamışlardı. İşte bu seçim sonucundan da oradaki tevhid fikriyatının ne kadar yaygın olduğunu görebilirsiniz.

Mısırdaki ihvan tabanı da şüphesiz ki çok geniştir. Ancak ben bu tabanın sayısal oranını bilmediğim gibi elkaide fikriyatını oluşturan tabandan da çok veya az olduğunu bilemiyorum. Fakat bu iki ayrı grubun bir çatı altında birleşmesi çok çok büyük bir avantajdır. Siz de takdir edersiniz ki bir devletin kurulabilmesi için kültürel ve ilimsel ve de siyasal bilgilerin uzmanlığı çok önemlidir. Bu aradığımız özellikleri ihvan tabanından kısmen karşılayabiliriz. Ayrıca henüz mısırda herhangi bir cihad dalgası son yıllarda olmadığı için oradaki elkaide tabanlı olanların da kendilerini bu alanlarda geliştirmeleri söz konusudur.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta herhangi bir tefrikaya gidilmemesidir. İhvan daha önceleri bazı tavizler vermiş olsa da şuan bedelini ödüyor. Ve çok şükür ki Allah'ın kaderi doğrultusunda Allah'ın ipine sımsıkı sarılmaktan başka çareleri kalmamıştır. Onlar cihad yolunu seçmişlerse biz müslümanlara düşmesi gereken görev onları başlarımız üzerinde en güzel şekilde ağırlamaktır. Bunu yaparken de Allah'ın ğafur ve rahim olduğunu aklımızdan çıkarmamamız lazım gelir. Çünkü tevbe etmiş bir kişiyle Allah arasında hiçkimse yoktur, hele ki bu kişiler cihad gibi en izzetli yolu tercih etmişlerse. Şüphesiz ki bütün bu olanlardan sonra evlerine çekilip sakince oturabilirlerdi ama bunu yapmadılar. Biz müslümana düşmesi gereken görev müslüman kardeşi hakkında hüsnüzanda bulunmaktır.

Şüphesiz ki Allah emrinde galiptir fakat insanlar bilmezler...

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer ihvanın direnişi demokrasi için olsaydı,sisiyi harekete geçiren güçler bu katliamı yaparlarmıydı?halk kıyamından ve direnişinden yoksun bir silahlı direnişin başarıya ulaşma şansı azdır,eğer başarıya ulaşmak istiyorsan halkı yani milyonların direnişine ihtiyaç vardır,zalimleri devirmenin en başarılı yolu halkı harekete geçirmektir ve ihvan bunu yapmaya çalışıyor,şayet sadece bir gurub eline silahı alsa ve halk meydanlardan çekilirse o zaman sen sadece askerleri vurusun ve rejimde ölen askerin yerine yenisini askere alacaktır,bu durum hep büyle sürüp gidecektir.islami hareketlerin en temel amacı halkı yanına çekip mücadeleye halkıda katmalıdır,işte adeviyye meydanındaki direnişin ruhu ve amacıda bence budur.
ihvan demokrasiyi savunmak için bu bedelleri vermiyor,yıllardır ihvan çok büyük bedeller verdi,başa gelincede istediklerini yapma zamanı ve fırsatı vermediler,ihvan başarırsa bu model rolün diğer ülkelerede sıçrayacağından korkanlar ihvanın önünü kesmek için her tür vahşeti yapmaktan çekiniyorlar,bence müslümanların ne olursa olsun ihvanın etrafında kenetlenmesi lazım,,hvan başarırsa ve halkın bu direnişi sonuca ulaşırsa,direniş ruhu yayılacaktır inşaALLAH..

SELAMETLE

kardeşim ozaman taliban neden pakistan askerine saldırıyor pakistan islam cumhuriyeti medreseler açık belki mısırdan 100 adım önde müslümanlığın yaşandığı biryer sana göre demokratın karşısında durmak amerikancılıkmı ?yada amerikan desteklimi olmak?
ikincisi peygamber efendimiz peygamber olmasına rağmen hicret edeceği sırada müşriklerin onu öldürmek için niyetlendiklerini duyup hz. aliyi yatağına yatırıp gizlice hz. ebubekirle hicret etmedimi? yani tedbirini aldı peygamber olmasına rağmen bile bile o evde beklemedi ihvancılar ne yaptı bile bile lades! 48 saat önce uyardılar müdahale olacak diye ihvancılar çoluk çocuk beklediler hadi sen öldün yanındaki öldürülen çocugun hakkını nasıl ödeeyeceksin dinimizin neresinde var tedbirsiz şekilde güya eylem için bu tarz birşey yapmak?
birde ben orda yaşasaydım ELHAMDULİLLAH cihad grupları var en yakındakine katılır emir üzerine malımla canımla cihad ederdim ALLAH azze ve celle nin şeriatı için !

Ş Çevrimdışı

Şuayb bin Salih

Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl ki Suriye'de özgürlük direnişinden Nusret Cephesi ve diğer tevhidi cepheler filizlendiyse ;
Mısır'da da aynısı olacaktır ve inşaAllah Siyah Sancakların dalgalanması yakındır.

Ekli dosyayı görüntüle 5596

Ama önce kendi nefsim için söylüyorum ki; siyah sancaklıların çıkışını buradan izlememiz yeterli olmayacaktır, Kar üzerinde sürünerek de olsa onlara katılmamız lazım.

Rabbim bizleri izzetinden mahrum bırakmasın.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim ozaman taliban neden pakistan askerine saldırıyor pakistan islam cumhuriyeti medreseler açık belki mısırdan 100 adım önde müslümanlığın yaşandığı biryer sana göre demokratın karşısında durmak amerikancılıkmı ?yada amerikan desteklimi olmak?
ikincisi peygamber efendimiz peygamber olmasına rağmen hicret edeceği sırada müşriklerin onu öldürmek için niyetlendiklerini duyup hz. aliyi yatağına yatırıp gizlice hz. ebubekirle hicret etmedimi? yani tedbirini aldı peygamber olmasına rağmen bile bile o evde beklemedi ihvancılar ne yaptı bile bile lades! 48 saat önce uyardılar müdahale olacak diye ihvancılar çoluk çocuk beklediler hadi sen öldün yanındaki öldürülen çocugun hakkını nasıl ödeeyeceksin dinimizin neresinde var tedbirsiz şekilde güya eylem için bu tarz birşey yapmak?
birde ben orda yaşasaydım ELHAMDULİLLAH cihad grupları var en yakındakine katılır emir üzerine malımla canımla cihad ederdim ALLAH azze ve celle nin şeriatı için !

Taliban ilk çıkışından beri,silahla mücadele yöntemini esas almış ve mücadelesine bu şekilde devam etmektedir.Ayrıca pakistan mısırdan önde değil bilakis müslüman mücahidlere yönelik katliam ve vahşetlerinden dolayı mısırı solllamış bir rejimdir,amerika ile ittifaklar kurararak mücahidlerin özerine bombalar yağdırmakta ve şehid etmektedirler.pakistanın ordusu müslümanlara yönelik silahlı güç kullanmakta ve ortağı abd den destek alıp onun hava sahasını kullanmasına rıza gösterip her açıdan imkanları seferber etmektedir.şehid(inş)üsamede bu şekilde şehid edilmedimi?
Efendimizin hicret etmeden önceki durumuna bir bakalım,müslümanlar güç ve kuvvet sahibi olmadan önce ya sabırla direnmişler,yada habeşistana hicret etmişlerdir,efendimizde taife gitmiştir,ayrıca medineye hicret etmeden önceki yıl,akabede müslüman olan medinelilerin mekkeye saldıralım teklifine karşılık ,biz daha bununla emrolunmadık demiştir,yani buna daha şartlar haiz değildir,ne zamanki medineye gidip bir kuvvet olup,bir güç haline geldiler işte o zaman onlara karşı silahlı eylemler başlamıştır.
hareketler fevri ve duygusal davranamaz,şartların olgunlaşmasını bekler ve zemini hazırlayınca harekete geçer,zamansız ve plansız hareketler başarıya ulaşamaz,bir temel olması lazım ve zalimlerin hile,tuzaklarına karşı dirayetli bir kadro olması lazım,şehid şeyh saidin kıyamı neden başarıya ulaşmadı bunu irdelemek lazım.ihvan bekleyerek halk özerinde mazlumiyetini ispatlamış oldu,çünkü halk zülme maruz kaldığına inandı,onun için ihvanı terk etmiyor ve sokaklardan çekilmiyor,şayet halk evlerine çekilirse ne olur dersin,ordu bu sefer tek tek evlere baskın yapıp,onları ya şehid edecek veya tutuklayacaktır,benim bahsettiğim husus bu kıyamlar halksız olmaz,sen 10bin kişilik bir birlik kursan bile eğer halkın desteğini alamazsan yine başarıya ulaşamazsın,sadece mısırdaki karakol vb yerlere saldırsan bile kilit noktalar ve korunaklı ana merkezlere ulaşamadıktan sonra yani beyne ulaşmadıktan sonra asıl istenen başarıya ulaşamazsın.elbetteki müslümanlar galib olmak için değil,lillah için ayağa kalkmalıdır,başarı,zafer ve yenilgi Rabbimin takdirindedir,bedirde 300 iken zafer gelebilir,ama bir bakarsınki huneynlerde 12bin kişi iken bile herkes dağılabiliyor,mesele halis niyeti kaybetmemektir,eğer planlı bir şekilde hareket edilirse başarıya elbette ulaşılacaktır.ihvanın bekleyişi tedbirsizlik değil,sabırla direniş mevzilerini kazımaktır.uhudta düşman ordularının sayısı fazla ve efendimizin niyeti müslümanları medinede savunmak ve çarpışmaktı,ama genç müslümanların isteği farklı olunca dışarıya çıkmıştır ve sonuçta zahiri bir yenilgi ve değerli sahabelerin şehid edişi ile sonuçlandı,biz buna haşa tedbirsizlik diyebilirmiyiz?
Ayrıca ben olsaydım,şüyle yapardım demek doğru değildir,bizler rahatlıktayız ve sadece tribünden izliyoruz,acaba gerçekten öyle yaparmıydık buda meçhuldür?özür dileyerek diyorumki bizim dilimizde denilirki bekara kadın boşamak kolaydır,mısırın o ortamında meydandamı yoksa evdemi oturanlardan olurduk onu Rabbim bilir.
Bazen diyoruzki keşke efendimizin döneminde olsaydık,ama acaba o zaman biz hz Ebu bekirlerdenmi olurduk,yoksa ebu cehillerdenmi olurduk,bilemiyoruz,varsayımlar özerine konuşmak doğru değildir.
sizi tenzih ediyorum,lakin nice insanlar ben olsaydım şüyle yapardım büyle yapardım demiş,ama iş ciddiye binip mücadele kapıya gelince yerlerinde saymışlardır.bunu önce kendi nefsime diyorum,çünkü yarın ne olacağım ve nasıl davranacağımın garantisi yok,birbirimize dua edelim..
Rabbim cümlemizi bu zümreden olanlardan eylemesin ve söylemlerimizi amelimize yansıtanlardan eylesin..

selametle

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban ilk çıkışından beri,silahla mücadele yöntemini esas almış ve mücadelesine bu şekilde devam etmektedir.Ayrıca pakistan mısırdan önde değil bilakis müslüman mücahidlere yönelik katliam ve vahşetlerinden dolayı mısırı solllamış bir rejimdir,amerika ile ittifaklar kurararak mücahidlerin özerine bombalar yağdırmakta ve şehid etmektedirler.pakistanın ordusu müslümanlara yönelik silahlı güç kullanmakta ve ortağı abd den destek alıp onun hava sahasını kullanmasına rıza gösterip her açıdan imkanları seferber etmektedir.şehid(inş)üsamede bu şekilde şehid edilmedimi?
Efendimizin hicret etmeden önceki durumuna bir bakalım,müslümanlar güç ve kuvvet sahibi olmadan önce ya sabırla direnmişler,yada habeşistana hicret etmişlerdir,efendimizde taife gitmiştir,ayrıca medineye hicret etmeden önceki yıl,akabede müslüman olan medinelilerin mekkeye saldıralım teklifine karşılık ,biz daha bununla emrolunmadık demiştir,yani buna daha şartlar haiz değildir,ne zamanki medineye gidip bir kuvvet olup,bir güç haline geldiler işte o zaman onlara karşı silahlı eylemler başlamıştır.
hareketler fevri ve duygusal davranamaz,şartların olgunlaşmasını bekler ve zemini hazırlayınca harekete geçer,zamansız ve plansız hareketler başarıya ulaşamaz,bir temel olması lazım ve zalimlerin hile,tuzaklarına karşı dirayetli bir kadro olması lazım,şehid şeyh saidin kıyamı neden başarıya ulaşmadı bunu irdelemek lazım.ihvan bekleyerek halk özerinde mazlumiyetini ispatlamış oldu,çünkü halk zülme maruz kaldığına inandı,onun için ihvanı terk etmiyor ve sokaklardan çekilmiyor,şayet halk evlerine çekilirse ne olur dersin,ordu bu sefer tek tek evlere baskın yapıp,onları ya şehid edecek veya tutuklayacaktır,benim bahsettiğim husus bu kıyamlar halksız olmaz,sen 10bin kişilik bir birlik kursan bile eğer halkın desteğini alamazsan yine başarıya ulaşamazsın,sadece mısırdaki karakol vb yerlere saldırsan bile kilit noktalar ve korunaklı ana merkezlere ulaşamadıktan sonra yani beyne ulaşmadıktan sonra asıl istenen başarıya ulaşamazsın.elbetteki müslümanlar galib olmak için değil,lillah için ayağa kalkmalıdır,başarı,zafer ve yenilgi Rabbimin takdirindedir,bedirde 300 iken zafer gelebilir,ama bir bakarsınki huneynlerde 12bin kişi iken bile herkes dağılabiliyor,mesele halis niyeti kaybetmemektir,eğer planlı bir şekilde hareket edilirse başarıya elbette ulaşılacaktır.ihvanın bekleyişi tedbirsizlik değil,sabırla direniş mevzilerini kazımaktır.uhudta düşman ordularının sayısı fazla ve efendimizin niyeti müslümanları medinede savunmak ve çarpışmaktı,ama genç müslümanların isteği farklı olunca dışarıya çıkmıştır ve sonuçta zahiri bir yenilgi ve değerli sahabelerin şehid edişi ile sonuçlandı,biz buna haşa tedbirsizlik diyebilirmiyiz?
Ayrıca ben olsaydım,şüyle yapardım demek doğru değildir,bizler rahatlıktayız ve sadece tribünden izliyoruz,acaba gerçekten öyle yaparmıydık buda meçhuldür?özür dileyerek diyorumki bizim dilimizde denilirki bekara kadın boşamak kolaydır,mısırın o ortamında meydandamı yoksa evdemi oturanlardan olurduk onu Rabbim bilir.
Bazen diyoruzki keşke efendimizin döneminde olsaydık,ama acaba o zaman biz hz Ebu bekirlerdenmi olurduk,yoksa ebu cehillerdenmi olurduk,bilemiyoruz,varsayımlar özerine konuşmak doğru değildir.
sizi tenzih ediyorum,lakin nice insanlar ben olsaydım şüyle yapardım büyle yapardım demiş,ama iş ciddiye binip mücadele kapıya gelince yerlerinde saymışlardır.bunu önce kendi nefsime diyorum,çünkü yarın ne olacağım ve nasıl davranacağımın garantisi yok,birbirimize dua edelim..
Rabbim cümlemizi bu zümreden olanlardan eylemesin ve söylemlerimizi amelimize yansıtanlardan eylesin..

selametle

Kardeşim, öncelikle bizim yarın ne yapacağımız belli olmadığı için bugünümüzü çöpe atamayız. Bugün hak neyi gösteriyorsa ona tabi olmalı, onun peşinden koşmalı ve de onu haykırmalıyız.

Sen diyorsun ki ihvan şimdiye kadar meydanlarda silahsız bir şekilde beklerken acziyeti sabit oldu böylece her türlü konumda haklı duruma geçti. Eğer böyle yapmasaydı bu durum lehlerine dönmeyebilirdi. Ben de sana sorarım: Bu Kimin gözünde ve niye? Eğer bizim beklediğimiz kafirlerin yardımıysa bilki onlar müslümanların arkasını kazımaktadırlar. Onlardan yardım beklemek değil bir acziyet bir diğer deyimle zillettir. Müslüman kişi de ne kadar aciz olursa olsun o rabbine karşı acizdir. Kafirlere karşı zelil durumda değildir. Bundan dolayı ben şunu diyorum: Haklı ya da haksızlık konumunu hem kur'an'a göre hem de küresel siyasete göre belirleyecek olsalardı zaten kur'an'ın öylece beklemeyin emrini görürlerdi. Ayrıca gözlerini açıp biraz kafirleri tanısalar kafirlerin hiçbir zaman onlardan yana olduklarını göremezlerdi.

Zaten birisi sana karşı savaşacam dediği zaman da senin de öylece yerinde oturman hiç mi hiç kur'an'a sığmaz Allahu alem. Kaldı ki mısırdaki ihvancılar kendilerini açıkça hedef haline getirdi.

Selametle...

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
‘Demokrasiyi vesile ve din olarak kabul edenlere diyorum ki: ‘Taliban’ı ayıpladınız ve alay ettiniz. Nusret Cephesi, Irak İslam Devleti ile alay ettiniz. Mücahitlerle alay ettiniz. Bir Taliban’a bir de kendinize bakın. Bir Nusret Cephesi ile Irak İslam Devleti’ne bir de kendinize bakın. Irak İslam Devleti’ndeki ve tüm dünyanın aleyhine toplandığı küçücük Nusret Cephesi’ndeki mücahitler hala savaşıyor. Ya da Somali’deki Şebab Hareketi’ne bakın. Kendilerine yardım eden kimse bulunmadığı, tüm dünya aleylerinde toplandığı halde mücahitler hala onurlu, gururlu ve güçlüler. Sizse şeriatınızla izzetli olmayı ve silahlarınızı terkettiniz. Allahu Teala ise şöyle buyurmaktadır: ‘Kafirler, birdenbire üstünüze bir saldırışta bulunmak için sizing silahlarınızdan, eşyanızdan gafil olmanızı isterler.’

Hani es Sibai

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, öncelikle bizim yarın ne yapacağımız belli olmadığı için bugünümüzü çöpe atamayız. Bugün hak neyi gösteriyorsa ona tabi olmalı, onun peşinden koşmalı ve de onu haykırmalıyız.

Sen diyorsun ki ihvan şimdiye kadar meydanlarda silahsız bir şekilde beklerken acziyeti sabit oldu böylece her türlü konumda haklı duruma geçti. Eğer böyle yapmasaydı bu durum lehlerine dönmeyebilirdi. Ben de sana sorarım: Bu Kimin gözünde ve niye? Eğer bizim beklediğimiz kafirlerin yardımıysa bilki onlar müslümanların arkasını kazımaktadırlar. Onlardan yardım beklemek değil bir acziyet bir diğer deyimle zillettir. Müslüman kişi de ne kadar aciz olursa olsun o rabbine karşı acizdir. Kafirlere karşı zelil durumda değildir. Bundan dolayı ben şunu diyorum: Haklı ya da haksızlık konumunu hem kur'an'a göre hem de küresel siyasete göre belirleyecek olsalardı zaten kur'an'ın öylece beklemeyin emrini görürlerdi. Ayrıca gözlerini açıp biraz kafirleri tanısalar kafirlerin hiçbir zaman onlardan yana olduklarını göremezlerdi.

Zaten birisi sana karşı savaşacam dediği zaman da senin de öylece yerinde oturman hiç mi hiç kur'an'a sığmaz Allahu alem. Kaldı ki mısırdaki ihvancılar kendilerini açıkça hedef haline getirdi.

Selametle...

Benim bahsettiğim husus kafirlerin gözünde kendini mazlumlaştırıp onlardan yardım beklemek hususu değildir,ben mısır halkını kastettim,yoksa diğer hususta sizle zaten hemfikirim,.ünkü zalimlerden ve kafir batılılardan,emperyalist güçlerden yardım beklemek elbette zillettir,çünkü onların islam düşmanı olduğu ortada ve nettir,onlardan yardım gelmesi adına acziyet ve pısırıklığa düçar olup,aman ben elime silah almıyayım yoksa beni terörist adlandırırlar buda mücadeleme zarar verir demek en hafif deyimle zilleti kuşanmak ve ALLAHtan ümidi kesip kafirlerden medet ummaktır,benim dediğim husus başka...ihvan eğer mısır halkını yanına almadan hemen mücadeleye girişseydi mücadelenin başlamadan sonlanması muhtemeldi,ama yapılan zülmleri halka anlatıp sabırla beklemesi ve halkında ona inanması ihvan açısından iyi olmuştur ben buna değinmeye çalıştım kardeşim..

selametle

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır'da Hükümet binası işgal edildiYüzlerce Müslüman Kardeşler taraftarı hükümet binasını işgal etti.

15 Ağustos 2013 Perşembe - 15:52

Mısır'da yaşanan katliamın ardından yüzlerce Müslüman Kardeşler taraftarı hükümet binasını işgal etti.

Kahire Giza bölgesinden bazı devlet kurumlarının göstericiler tarafından işgal edildiği iddia edildi.

Mısır'da Hükümet binası işgal edildi | Timetürk Haber

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban'dan Mısır açıklamasıTaliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından yapılan açıklamada, Mursi destekçilerinin meydanlardan zorla çıkarılmasına tepki verilirken darbe karşıtlarından övgüyle söz edildi.

15 Ağustos 2013 Perşembe - 19:13

Mısır'da güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına yönelik müdahalesi sonucu çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Taliban, Mısır'ı kınadı.

Taliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından e-posta yoluyla yapılan açıklamada, Mısır'da yaşanan darbe ve katliam kınandı. Açıklamada, Mursi destekçilerinin meydanlardan zorla çıkarılmasına tepki verilirken darbe karşıtlarından övgüyle söz edildi.

"Çarşamba günü Kahire'nin iki büyük meydanında cunta rejimini kabul etmeyenlere yönelik sert bir müdahale oldu. Bu siviller, ordu tarafından atanan ve meşru olmayan hükümete itaat etmiyorlardı. Bundan dolayı güvenlik güçleri, sabah saatlerinde aralarında kadın ve çocukların da olduğu kalabalığın üzerine ateş açtı. Aldığımız bilgilere göre 2 bin 600'ün üzerinde insan şehit oldu, binlerce kişi de yaralandı. Ayrıca yüzlercesi de tutuklandı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, "Afganistan İslam Emirliği olarak bu katliama sert tepki veriyor ve Mısır ordusundan bu günahsız insanlara silah doğrultmamasını talep ediyoruz" denildi.

Mursi'nin yeniden görevine dönmesi gerektiğini de isteyen Taliban, "Afganistan İslam Emirliği olarak, demokratik yollarla seçilmiş Mursi'nin görevine iade edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Teşkilatı derhal devreye girmeli, ayrıca dünya halkları da bu insanlık dışı uygulama karşısında tepkisiz kalmamalıdır. Sadece tepki vermek de yeterli değil, gösteriler de yapılmalı" ifadelerini kullandı.

Taliban'ın açıklamasında, Mısır'daki durumun bu şekilde devam etmesi halinde tüm bölgenin olumsuz etkileneceğinin altı çizildi.

Kaynak: AA

Taliban'dan Mısır açıklaması | Timetürk Haber

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güncelleme: 13:35, 17 Ağustos 2013 Cumartesi

Selefi gruptan Sisi'ye karşı cihat çağrısı

Gazze'de faaliyet gösteren Jaish el Ummah grubunun lideri Mısırlılara cihat çağrısında bulundu. Ebu Hafs el Makdisi, Mısır'daki Müslümanlarla birlikte çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.

Ekli dosyayı görüntüle 5595

Incanews / HaberGazze'de faaliyet gösteren Jaish el Ummah (Ümmetin Ordusu) grubunun lideri Ebu Hafs el Makdisi, Mısırlılara Mısır ordusuna karşı cihat etmeleri çağrısında bulundu.Geçtiğimiz Aralık ayında Hamas hapishanesinden serbest bırakılan el Makdisi Mısırlılardan "Zalim Sisi"yi devirmelerini ve İslam devleti kurmalarını da istedi. El Makdisi, Sisi'nin korumalarından birinin onu öldürmesini umduğunu belirtti. Longwarjournal'ın haberine göre Jaish el Ummah lideri ayrıca Mısır'da herhangi bir Selefi grup ile işbirliklerinin olmadığını ancak İslami hükümleri uygulamaya hazırlanan her Müslümanla birlikte çalışmaya hazır olduklarını vurguladı.Ayrıca Cihadi Davet el Hak Araştırma Kurumu'ndan Abdullah Muhamed Mahmud da İslami sitelere gönderdiği bir makalede Mısır halkına seslenerek, "Eğer bugün cihat etmezseniz, yarın sadece kendinizi ayıplayın" dedi.

Selefi gruptan Sisi'ye karşı cihat çağrısı | ORTA DOĞU | incanews