Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muhammed bin Abdulvahhab kitaplari

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
güncellenmeli ? ayrıca sesli ve görüntülü görsellerle desteklenmeli!

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
güncellenmeli ? ayrıca sesli ve görüntülü görsellerle desteklenmeli!

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocam bir ricam olucak bana özel mesajla haber verirsenız .. çünkü yazılan mesajı göremiye biliyorum . birsürü sayfa var. mesajda gelmiyor. hocam . ben abdulvehhabin yaşadığı dönem odönemin siyasi durumu kimö olduğu itikadı anası babası yediği içtiği vs öğrenmek istiyorum . söylenenlerin iftira oldunu veya gerçek oldunu bilemediğimden konuşamıyorum . iyimi kötümü bunu öğrenmek için yansız bir kitap arıyorum . hocalar anlatmış belli adam selefiliğie düşman o adam abdulvehhabı ovecek değilya .

bana güzel bir kitap biliyorsanız adını veya elektronik varsa onu fark etmez .

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şeyh muhammed bin abdülvehhab'ın akidesi hakkında bir kaynak önerebilirim.Kendisi tarafından bir başka kişiye yazılmış bir mektup var orada akidesini tam anlamıyla anlatmış.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu sana eklediğim linkteki mektubu kitapçık halinde basıp satıyorlar yada bedava da olabilir emin değilim öyle hatırlıyorum

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hepsi bu değilmi hani burda bir ön izlemesi filan kyupda ücretli satıda daha ço içerik yoktur değilmi. hepsi bu kitapın galiba.

allah razı osun.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet çok kuvvetli ihtimal hepsi budur.Yani kitapçık halinde verdikleri eserin tamamı budur.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında şeyh abdülvehhab'ın bu mektubunu tasavvufçuların sitelerine yaysak çok etkili olabilirdi.Tasavvufçular pekçok iftira atıyorlar şeyh'e.Cevap niteliğinde olurdu.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
onlara bişey solemenin faydası yok onlarda bu putperestlık tarzı sadece şeyhe bağımlı allahın resulun dini yerine hocaların dinini yaşadıkları sürece bi fayydası olmaz önce bu bozuk metodlarını düzeltmeleri lazım.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
onlardaki milliyetcilik benzeri bir karşıt görüşlülük . islami olarak yanlış oldunu söyliyemiyorlar çünkü zaten nereeyse hepsi okumamış. abdul vehhabın kim oldunu bile bilmiyolar.

ataxxxxk dersen onu okumaya gerek yok metodundan belli zaten.

ama abduylvehhabı bır oku bakalım gerçekten anlatıldığı gibimi

Üst Ana Sayfa Alt