Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mursi: Her Mazlum Muvahhid Değildir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pekı mursının Bızım anayasamız kurandır dedıgını ve darbe oldugunu kızının sehıt oldugunu kendınınde ıdam mahkumu oldugunu ğordünüz haldemı..?? Tekfır edıyorsunz
Kurban oldugum mewlam kafırlere bıle merhamet edıp mühlett verıyor belkı döner dıye sızede merhamette yok

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pekı mursının Bızım anayasamız kurandır dedıgını ve darbe oldugunu kızının sehıt oldugunu kendınınde ıdam mahkumu oldugunu ğordünüz haldemı..?? Tekfır edıyorsunz
Kurban oldugum mewlam kafırlere bıle merhamet edıp mühlett verıyor belkı döner dıye sızede merhamette yok

Olayı dramatikleştirdin. Hristiyanlarla aynı itikaddayız demesi sıkıntılı, eden eder etmeyen etmez. Misal bn etmiyorum. Allah esaretden kurtarsın. Bn genel soruyorum Allah'ın dini dışında hükümlerle bir beldede hükmetmek onu insanlığa tafsiye etmek. Laikliği tafsiye etmek genel olarak sordum kişilere indirgemeyin. Yani bu durumlara büyük küfür olarak bakan haricimidir?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah in indirdigiyle hukmetmeyenler kim olursa olsun ne olursa olsun cehennemde yanacaktir.Bu onlara yeter yakinda insaallah rabbin istedigi ve rasulallah in olusturdugu gibi bir devlet Zuhuru icin temeller atiliyor o zamana kadar susun. Ve bi iznillah icinizdekilere cevap verecek bir sistem icin canini verenler muslumanim elhamdulillah deyip oturanlardan fazladir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani su tartisma heleki su zamanda kimin ne oldugu bile karismisken:)
Cevabi net olarak bulunamayacak bir tartisma onun icin biz rasulallah in yolunu takip edip imanimizi guclendirelim insaallah bunu anlatmaya calisiyorum suraya uye oldugumdan bu yana kardesler allah hakki icin bildikleriniz bu konuda kalsin sizde

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırdır bizim ne aşırılığımızı gördünüz de haricilik veya tekfircilikle yargılıyorsunuz? Neden bizleri sofilerin ağzıyla eleştiriyorsunuz?
Mürted Tağut Necis Kafir Mursiyi tekfir ediyoruz, çünkü Allah'ın hükümleriyle hükmetmedi ve diliyle de Allah'ın hükümlerini inkar etti. Amel ile de ne olduğunu belli etti.

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2012/08/120812_egypt_sinai.shtml

Bu necis tağutu tekfir ettiğimiz için bize harici tekfirci diyenler ne hikmetse seçim zamanında oy vermek şirktir diye ortalıkta geziniyor.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bu kişilerde bulduğum en büyük tutarsızlık, tevhidden nasibi olmayan kişiler tekfir edilince zırvalayıp vahdet sloganı attıkları halde, bunu söyleyen kardeşlerine tekfirci, harici, aşırı, tekfir listen var mı gibi sözler söyleyip onları dışlamaları. Hani diyorsunuz ya, niye tekfir ediyorsun, hatasını söyle. Ben de size söylüyorum: Neden tebdi ediyorsunuz? Hatamızı söyleyin. Bazı psikopatların tekfir listesi hazırladığı gibi onlar da tebdi listesi hazırkayacaklar haberleri yok. (Lafım İslam TR'ye değil mesajın başında bahsettiklerimedir. İkinci çoğul kullanmam yanlış anlaşılmasın.)

O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu Mursi'den cübbeli'ye nasıl getirdin?
Mursi'nin muhamekesini yaptın mı tekfir ediyorsun ?Ben Mursiyi tekfir etmedim sen ettin.Senin bakış açından bakalım,hadi Mursi kafir çıkmadı korkmuyor musun şahısların tekfiriyle ilgili hadisten ?Adamın çeşitli konuşmaları var sordun mu kendine şunu neden dedin,bir mazeretin mi vardı diye ?Bunu derken ne kastettin vs. diye sordun mu?Adam konuşmalarında ancak şeriat,ancak şeriat diyor.Anayasaya şeriat tam anlamıyla hakim olmadan bırakmayacağız diyor.Emin misin belki fikri değişti ?Emin misin bazı şeyleri tavizden yaptı sonra vazgeçti ?Emin misin demokrasi derken teville dedi yani şeriatı hakim kılmak için yani kastettiği demokrasi belki sadece seçimle başa gelmek olarak kastetti sordun mu(hem şeriat hem demokrasi dediğine göre ben böyle anladım) ?,emin misin bazı işlerinde cehalet özrü var mı yok mu ?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim tekfir konusunda aşırıya kaçılmamalı ama mursi konusunda insanların üzerine gidilmemeli sonuçta tagut düzenine istirak etmis. Bu konu bir insanın bilmeyip şirk söz soylemesi degildirki tekfir edince o bilmiyordu diyesin veyahut tevil kufru degil ki mazeret olsun. Tagut konusu ayrı mevzudur. Allahu alem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt