Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mursi’den Şimon Peres’e şok içerikli mektup

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayeti naklettiğinde bari bir tefsirine baksaydında boş yere romantik laflarınla güzel dinimizi kirletmeye devam etmeseydin. Cehennemliklerden sorumlu değilsin den kasıt, cehenneme gidenler için üzülme, onların kafir olmasından dolayı sana bir sorumluluk, itham ve yük yoktur demektir.
Bence daha fazla romantik yorumlarınla, İslam ulemasının 1400 senedir ittifak ettiği şeyleri karşı çıkma. O yüzden romantizmini arkadaşlarına sakla. Dini konularda, hele ki tekfir,dostluk ve düşmanlık gibi konularda bilmiyorsan, sus. Romantizmin yeri, böyle konular değil.
emin ol tekfir ettiğin insanların sayısınca okumuşdur ben o ayetin tefsirini.bu kadar lüzumsuzken kırıcı çirkin konuşmuyum diyorum ama maşallah senin hiç öyle çekindiğin yok.ben çekiliyorum şimdi meydan senin gibi alimlerin o inanılmaz ciddiyet sahibi yorumlarına kalsın.

A Çevrimdışı

Abdullah ed-Dımeşki

Üyeliği İptal Edildi
Banned
emin ol tekfir ettiğin insanların sayısınca okumuşdur ben o ayetin tefsirini.bu kadar lüzumsuzken kırıcı çirkin konuşmuyum diyorum ama maşallah senin hiç öyle çekindiğin yok.ben çekiliyorum şimdi meydan senin gibi alimlerin o inanılmaz ciddiyet sahibi yorumlarına kalsın.

Tefsirini okuduğun halde bu ayetide ortaya bu şekilde ortaya sürdüysen, Allah'ın ayetlerini bilerek başka mana ile kullanman daha kötüdür. Allah bizi böyle kimselerden korusun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu kilitlendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...