Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mursi’den Somali işgalcilerine tam destek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mısır Cumhurbaşkanı BM’de düzenlenen mini Somali Zirvesi’nde Somali’yi işgal eden Afrika Birliği Güçleri’ne tam destek verdi. Mursi, Mısır’ın Somali güçlerini eğitmeye de hazır olduğunu söyledi.

Küresel Haber / Haber Merkezi / Özel Haber

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, iki gün önce Birleşmiş Milletler Sekreterlik Binası’nda Somali için düzenlenen mini zirvede bir yandan Somali’de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerini överken diğer yandan da Şebab Hareketi’ne karşı Somali, ordusunu, Somali güvenlik ve sahil koruma güçlerini eğitmeye hazır olduklarını ifade etti. Mursi şöyle dedi: ‘Bu gelişmeler tam övgü ve takdiri hak etmektedir. Zira Somali’deki kardeşler sakin ve hilesiz bir şekilde cumhurbaşkanlığı seçimleri gerçekleştirmeyi başardılar. Buna ek olarak Somali anayasasını formüle edip hazırladıkları gibi yeni parlamento başkanı ve üyelerini de seçtiler.

Bu gelişmeler Somali’de yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Somali’de istikrar, güvenlik ve kalkınmanın gerçekleşmesi için harcanacak çabalar karşısında çeşitli zorlukların ortaya çıkacağı bir aşama. Bu zorlukların başında da Somali hükümetinin Somalili vatandaşlara, günlük hayatlarına, temel hizmetlere ve kontrolü ‘radikal cemaatlerin’ elinden almaya yönelik vaatlerini yerine getirebilmesi gelmektedir.’

Mısır’ın Somali’yi her konuda desteklemeye hazır olduğunu vurgulayan Mursi ‘Mısır, Somali ordusunu, güvenlik ve sahil koruma güçlerini eğitme sürecine katılmaya hazırdır. Bu hususta ilgili uluslararası kesimlerle işbirliği yapma fikrini de memnuniyetle karşılamaktadır.’

Mursi AMISOM güçlerinin Somali’deki operasyonlarını da överek şöyle ekledi: ‘Mısır, Somali’deki Afrika Birliği Güçleri’nin ve bu güçlere ortak tüm Afrika ülkelerinin Somali’deki çabalarını ve fedakarlıklarını da büyük takdirle karşılamaktadır.’

Böylece Somali’nin işgaline ve kontrolün İslam Şeriatı’nın uygulanmasını isteyen grupların elinden alınmasına açık bir şekilde destek vermiş olan Mısır Cumhurbaşkanı Mursi ayrıca Mısır’ın, AMISOM heyeti ve askerlerinin BM şemsiyesi altında çalışması gerektiği yönünde kanaate sahip olduğunu vurguladı. Zira böylece daha geniş katılımın sağlanacağına ve Somali’yle ilgilenen uluslararası mekanizmanın bir parçası haline gelebileceğine işaret etti.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bunlar ne pişkin iki yüzlü kimseler sübhanALLAH

Safını iyice belli etmesi iyi oldu

A Çevrimdışı

Abu Jafar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Onun Kafir ve Taghut oldugu coktandir beliydi.

Al-'Allamah Ahmad bin 'Umar al-Hazimi (حفظه الله) söyle yaziyor:

خاطرة ..
أسمع وأقرأ عن فرح واستبشار الكثير بفوز الإخوان ووصولهم إلى سدة الحكم ..
وعند البحث عن سر هذا الفرح ..
تجد الجواب : تطبيق الشريعة .. وأل هنا للعهد والمعهود هو شريعة الله تعالى ..
ولا أدري هل الناس سُلبت عقولها أو خضم التغيرات قد غطى على تفكيرها ..
سئل مرسي : هل ستطبق الشريعة ؟
فقال : أيُّ شريعة ! الشريعة مباديء قليلة وهي موجودة في الدستور المصري !!
وسئل عن الحدود ومُثل له بحد السرقة ..
فأجاب: هذه ليست من الشريعة هذه أحكام فقهية !!
ناهيك عن موقفه من النصارى إلخ
فأي شريعة يفرح بها هؤلاء ؟
فما هو الحال في مصر إلا أن سقط طاغوت فحل محله طاغوت آخر ..
ولا أدري أي الطاغوتين أكثر ضررا ؟!! والله المستعان
أعز الله الإسلام وأهله ..

Ben cok insanlarin Ikhwan'nin yenmesinin ve hükümet kürsüsünü varabildigi üzeri sevindigini duyuyorum ve okiyorum, ve bu gizem sevincinin arkasini sorursam, sölye cevap alirim: "Seri'at'in yerlesmesi." [...] Ben bilmiyorum, Insanlarin akli mi calindi veyahut bukadar cok degisim'den dolayi aklillari mi örttüldü. Mursi'ye soruldu: "Sen Seri'ati'mi yerlestireceksin?" O cevaplardi: "Hangi Seri'at?! Seri'at az prinzipli bir düzen ve o da Misirin anayasainda icinde saglasmasi var. Ve daha Hadd-Cesalari üzeri sorulmustu ve ögrnek olarak hirziziligin hadd-cesasi'ni anilmisti, ona da su sekilde cevap vermisti: "Onlar [Hadd-Cesalari] Seri'at'a ayit degildirler, onlar Fiqh'in kuralari'dir." Ve ilave olarak onun hiristiyanlara karsi tutumu vs. Hangi Seri'at üzeri seviniyorlar bu insanlar? Buna göre Misir'da, bir Taghut yikildi onun yerine baska Taghut'tan karsilasti. Ve devamla, bilmiyorum hangi bu iki Tughutayn (Taghut'lardan) hangisi daha zararli oldugnu?! Ve Allah yardim dilenilecek olan. Allah Islam'i ve Müsliman'lari taktir etsin."

Ve baska bir yerde de diyor:

"Ikisi (yani: Shafiq ve Mursi) hakki redd eden Mürted'ler (arab. kāfirāni murtaddān). Onlari kabul etmek caiz degildir, ama onlara karsi Mürted Hadd-Cesasini uygulamak wajib'tir."

Ve baska konusmalari da vardir birkac sorulara karsi cevap vermesinden dolayi.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHU AKBAR KAFİR YİNE KENDİSİNİ TEŞHİR ETTİ.RABBİM SOMALİDAKİ KARDEŞLERİME YARDIM ETSİN.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
küresel haber'in özellikle muhammed murşiyi hedef alan haberler yapmasını çok manidar buluyorum.Soru işaretlerinin ardı arkası kesilmiyor.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
küresel haber'in özellikle muhammed murşiyi hedef alan haberler yapmasını çok manidar buluyorum.Soru işaretlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Her şey ortada iken bu adamı korumaya çalışmanızı anlamıyoruz.İyi tarafları varsa islamiyet yönünden yazın da bilelim ve ikna olalım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar, bu şekilde tartışmanın kimseye yarar getireceği yok.

Bırakalım Mursi hakkında alimlerimiz konuşsun, bizler acele ile yorum yapmayalım.

Malesef eklenen haberleri, konuları sadece konu kapsamında yorumlayıp eleştirmeyi henüz öğrenemedik. Hemen o kafir di, şu müşrikdi diyoruz. Kimseyi savunduğum yok ama sanırım bir alışkanlık tüm konulara buna benzer yorumlar yansıyabiliyor.

Lütfen alimlerimizin kesin tekfir etmediği, kesin kes şirkini ümmete duyurmadığı kişiler hakkında sitede yanıt yazarken tekfirle alakalı kısımlara dalmayalım.

Konu daha fazla kargaşa çıkmaması için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt