Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Muskamda Yazanı Okuyabilen Var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

bysukunet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın aleyküm. Bu benim çocukluktan kalma muskamdan çıkan şey ne yazıyor merak ediyorum.

WhatsApp Image 2023-09-04 at 17.00.49.jpeg

Tevhid Akidesi Çevrimdışı

Tevhid Akidesi

لا اله الا الله محمد رسول
İslam-TR Üyesi
(1) Ukbe bin Amir el-Cuheni (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e on kişilik bir heyet/topluluk geldi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de dokuzu ile beyatleşti (yani tokalaşrak İslam’a girmelerini kabul etti) ve birinden el çekti! Dediler ki:

Ya Rasulallah! Dokuzu ile beyatleştin bunu neden terk ettin!? Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de şöyle buyurdu:

“Şüphesiz ki, onun üzerinde temime (yani muska/cevşen) var!”

Sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o muskayı/cevşeni eliyle kopardı, onun da beyatını kabul etti ve şöyle buyurdu:

مَنْ عَلَّقَ تَمِيمَةً، فَقَدْ أَشْرَكَ

“Kim, temime (yani muska/cevşen) takarsa, muhakkak ki, Allah’a şirk koşmuştur!”

Ahmed bin Hanbel Müsned 13/19609, Heysemi 5/103, Albânî Silsiletu’l-Ehadisi’s-Sahiha 1/492

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
(1) Ukbe bin Amir el-Cuheni (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e on kişilik bir heyet/topluluk geldi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de dokuzu ile beyatleşti (yani tokalaşrak İslam’a girmelerini kabul etti) ve birinden el çekti! Dediler ki:

Ya Rasulallah! Dokuzu ile beyatleştin bunu neden terk ettin!? Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’de şöyle buyurdu:

“Şüphesiz ki, onun üzerinde temime (yani muska/cevşen) var!”

Sonra Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o muskayı/cevşeni eliyle kopardı, onun da beyatını kabul etti ve şöyle buyurdu:

مَنْ عَلَّقَ تَمِيمَةً، فَقَدْ أَشْرَكَ

“Kim, temime (yani muska/cevşen) takarsa, muhakkak ki, Allah’a şirk koşmuştur!”

Ahmed bin Hanbel Müsned 13/19609, Heysemi 5/103, Albânî Silsiletu’l-Ehadisi’s-Sahiha 1/492
Hükmünü sormuyor.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şekilde cevap vermek çok zor yapılması gereken basit ehil bir rukyeci size rukye yapsın ve bedeninizde cin varsa konuşturmaya çalışsın, eğer bu muskayı taktıysanız ve daha önce hiç rukye yaptırmadıysınız bedeninizde cin musallatı olma ihtimali çok yüksek...
Zaten ne için yapıldığınında pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum tılsımlı bir büyü kağıdı, kesinlikle rukye yaptırın...

B Çevrimdışı

bysukunet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şekilde cevap vermek çok zor yapılması gereken basit ehil bir rukyeci size rukye yapsın ve bedeninizde cin varsa konuşturmaya çalışsın, eğer bu muskayı taktıysanız ve daha önce hiç rukye yaptırmadıysınız bedeninizde cin musallatı olma ihtimali çok yüksek...
Zaten ne için yapıldığınında pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum tılsımlı bir büyü kağıdı, kesinlikle rukye yaptırın...

Ne yazdığını söyleyebilirmisiniz ?

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Selamın aleyküm. Bu benim çocukluktan kalma muskamdan çıkan şey ne yazıyor merak ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 31081
Arapça yazılanları bilmiyorum ama sol kâğıtta pentagram sembolü belli oluyor. Pentagram büyülerde korunmayı ve belayı def etmeyi temsil eder, yalnız düz şekilde çizildiğinde. Burada ise yan (ters) çizilmiş ki bu satanizmde ve kötü amaçlı büyülerde kullanılır (büyü zaten şirk ama yapılma amacından bahsediyorum). ALLAH'u Âlem. Tabii bunlar bilinçli şekilde yapıldıysa geçerli, rastgele de çizilmiş olabilir. Yani muskayı hazırlayan kişi profesyonel mi onu öğrenmeniz gerekir.

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin

Ekli dosyayı görüntüle 31081
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim
Resim ve yazı kalitesi çok kötü, görebilmek için büyütüyorum yazı iyice bozuluyor. Daha yakın ve gerekirse parça parça resim çek , çekerken de kağıdı düzelt, buruşuk durmasın anlaşılmıyor. Ama şunu bil ki o yıldız şeklinde olması kuvvetle ihtimal ki tılsım (sihir) olduğuna işarettir. Zaten etrafındaki tek harf ve rakamlar kod'dur ve görevli şeytanlara davetiyedir!
Uzun tılsım kağıdı da çok cahilce ve kalem düşmanı tarafından yazılmış karalama bazı arabca kelime ve harflerdir.
Bunların hepsi cehennem için abonmandır!

B Çevrimdışı

bysukunet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hepinize tek tek teşekkür ederim. Büyüdür v.s bu tip şeylere inancım yok fakat insanoğlu işte merak ediyor.Değerli vaktinizi aldığım için tekrar çok teşekkür ediyorum.

Abdulmuizz Fida

Admin
Hepinize tek tek teşekkür ederim. Büyüdür v.s bu tip şeylere inancım yok fakat insanoğlu işte merak ediyor.Değerli vaktinizi aldığım için tekrar çok teşekkür ediyorum.
İslamın selamını vererek İslam'da olan fakat inkâr ettiğin büyülü muskayı soruyorsun.
Büyüye inanmıyorsun ama büyüden, sihirden, korusun diye şirki boynunda gezdiriyorsun!
İman (tevhid) ve akıl büyük çok büyük nîmet

B Çevrimdışı

bysukunet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
edebsizlik yapmayasın
İslamın selamını vererek İslam'da olan fakat inkâr ettiğin büyülü muskayı soruyorsun.
Büyüye inanmıyorsun ama büyüden, sihirden, korusun diye şirki boynunda gezdiriyorsun!
İman (tevhid) ve akıl büyük çok büyük nîmet

Yukarıda ne yazmışım çocukluktan kalma ? Çocukken taktığınız şeyleri siz değil büyükleriniz yapar aklınız ermeye başladığı zamanda bunları sorgularsınız. Büyüye de inanmak zorunda değilim ayrıca uslube bak sitede yönetici birde. Herkesin aklı kendine yeter sen kendi aklına bak.

Abdulmuizz Fida

Admin
Yukarıda ne yazmışım çocukluktan kalma ? Çocukken taktığınız şeyleri siz değil büyükleriniz yapar aklınız ermeye başladığı zamanda bunları sorgularsınız. Büyüye de inanmak zorunda değilim ayrıca uslube bak sitede yönetici birde. Herkesin aklı kendine yeter sen kendi aklına bak.
Edebli konuş sapkın

"Onlar, Suleyman'ın saltanatı aleyhinde şeytanların uydurduğu yalanlara uydular. Oysa Suleyman hiçbir zaman kâfir olmadı. Lâkin şeytanlar
kâfir oldular. Çünkü onlar, insanlara büyü yapmayı ve Bâbil'de Hârut ile Mârut isimli iki meleğe indirilen bilgileri öğretiyorlardı." (Bakara 102)

Ebû Hurayra (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Rasûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Kim (sihir maksadıyla) bir düğüm vurur sonra da onu üflerse sihir yapmış olur. Kim sihir yaparsa şirke düşer. Kim bir şey asarsa, o astığı şeye havale edilir."

[Nesâî, Tahrîm 19, (7, 112)]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt