Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman ve İslami Duruş!!!

İ Çevrimdışı

İmamuddin İbn Mucahi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
En Başta Faul İle Başlamışsın Bu Nedenle Okuma Gereği Duymadım. Demişsin ki:

1. Müslümanlar İslâm'ı bilmiyor; ilimden uzaklar; ilimden, yani mutlak hakikat olan İlâhî vahiyden uzak, Kur'an'dan kopuk yaşadıkları için, Allah'ın Kitap'ından, birinci elden dini öğrenmiyorlar.

İslamı Bilmeyen Müslüman Olamaz. Kırmızı Kart....

İ Çevrimdışı

İmamuddin İbn Mucahi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahmet kalkan hata yapmıştır nokta. hem de dinin aslında nokta. dinin aslında cehaleti mazeret görüyormuş gibi yazıalrı var nokta. kendisi hüccet değil benim için nokta. körü körüne taklit kötüdür nokta.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hanefii ulemasi hatta diyor ki; Kur'an'in ulasmasi ve ilim elde etme imkani olmasi bile gerekmez. Kevnii ayetler ile Allah SWT'yi taniyip tevhid etmesi gerekir.

İbn Abdullah akhi Ebu Hanife (r.a) bu sözü Hz.İbrahim (a.s) 'ın kıssasını anlatıyor ki aklı selim olan herkes ALLAH (c.c) varlığına iman eder ben bunu anlıyorum bu sözden

yanlışmıyım acaba ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ayrıca şunu eklemek istiyorum türkiyede oy kullanma yaşı 18 galiba ALLAHu alem

18 yaşına kadar islamın 5 şartını yerine getiren bir genç şirke bulaşmadığı müddetçe hükmü nedir ?

Üst Ana Sayfa Alt