Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslümanlara Karşı Kafirlere Yardım Edenler Kafir Olmuşlardır !!!

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Muslumanlara Karsi Kafirlere Yardim Edenler Kafir Olmuslardir!!!

Muslamanlara Karsi Kafirlere Yardim Eden Kisinin Kafir Olduguna Dair
KUR'AN'DAN DELILLER

Kur’an’i Kerim’de muslumanlara karsi kafirlere yardim etmenin buyuk kufur oldugunu gosteren cokca delil vardir. Bu delillerden bazilari sunlardir:

Birinci Delil: ALLAH (c.c) soyle buyuruyor:

“Ey iman edenler! Yahudi ve hristiyanlari dostlar edinmeyin! Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlari dost edinirse, suphesiz o da onlardandir. Muhakkak ki ALLAH, zalim bir kavme hidayet etmez.” (Maide: 51)

Bu ayet kafirlere yardim etmenin ve onlara destek olmanin buyuk kufur oldugunu apacik gostermektedir. ALLAH (c.c) bu ayette soyle buyurmaktadir: “Onlar birbirlerinin dostudurlar.”

ALLAH (c.c) ayetin bu bolumunde kafirlerin sadece birbirlerinin dostu olabileceklerini bildirmis ve muslumanlarla dostluk yolunu tamamen kesmistir. Bu ise her kim onlara dostluk gosterirse, o kimsenin onlardan oldugunu gosteriyor.

Ibni Cerir et-Taberi soyle diyor:

“ALLAH (c.c)’in: “Onlar birbirlerinin dostudurlar” (Maide: 51) ayeti, yahudilerin mu’minlere karsi birbirlerini desteklediklerini ve muslumanlara karsi tek bir el gibi olduklarini gosteriyor. Hristiyanlar da boyledir. Kendi dinlerine muhalif olanlara karsi birbirlerinin dostudurlar. ALLAH (c.c), hristiyan veya yahudileri kendisine dost edinen bir kimsenin hristiyan ve yahudilerin dinlerine muhalefet eden mu’minlere karsi geldigini bilsinler diye bu gercegi mu’min kullarina anlatiyor. Iste bu kimse aynen onlar gibi mu’minlere karsi olmustur.
ALLAH (c.c) muminlere soyle buyuruyor:

“Ey mu’minler! Yahudilerin, kendi dinlerine muhalefet edenlere karsi birbirlerini destekledikleri gibi siz de dininize muhalefet edenlere karsi birbirinizi destekleyiniz! Yine yahudi ve hristiyanlarin size dusman olduklari, sizin dininize savas actiklari gibi siz de onlara karsi dusman olunuz! O halde sizden her kim onlari (yahudi ve hristiyanlari) kendisine dost edinirse, iste o kimse mu’minlere savas acmis, onlardan beri olmus ve onlara karsi olan dostlugunu kesmistir.” (Taberi Tefsiri c: 6 s:277)

ALLAH (c.c) ayette soyle buyuruyor:

“Sizden kim onlari dost edinirse, suphesiz o da onlardandir.” (Maide: 51)

Bu ayet: “Sizden her kim onlari dost edinirse aynen onlar gibi kafir olur” manasina gelmektedir.”

Ibni Cerir et-Taberi soyle diyor:

“ALLAH (c.c)’in: “Sizden kim onlari dost edinirse, suphesiz o da onlardandir.” (Maide: 51) ayetinin manasi soyledir:

“Her kim mu’minleri birakip yahudi ve hristiyanlari dost edinirse o kimse onlardan olur. Mu’minlere karsi hristiyan ve yahudilere yardimci ve dost olursa bu kisi artik yahudi ve hristiyanlarin dinlerine ve milletlerine tabi olmustur. Cunku bir kisinin bir kisiye dost olmasi ve ona yardim etmesi; ona, dinine ve icinde bulundugu duruma razi oldugunu gosterir ki boylece ona muhalif olan dine dusman olmustur. Bu kimsenin hukmu bundan boyle dost oldugu kisinin hukmu gibidir.” (Taberi Tefsiri c:6 s: 277)

Seyh Suleyman b. Abdillah al’es-Seyh bu ayetin tefsiri hakkinda soyle diyor:

“ALLAH (c.c), yahudi ve hristiyanlari dost edinmelerini mu’minlere yasaklamis ve mu’minlerden onlari dost edinen kimsenin onlardan sayilacagini bildirmistir. Bu ise; mecusileri, putperestleri ve diger kafirleri dost edinen bir kimsenin hukmunun, dost edindigi kafirlerin hukmu gibi oldugunu ve o kimsenin onlardan sayildigini gostermektedir.” (Ed-Dureru’s-Seniyye c: 8 s: 127)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun ... Çeşitli tevillerle bazı islami kimliğe bürünmüş gerek siyasetçi gerekse de cemaat liderleri hakkında hep hüsnü zan ile bakılması gerektiği düşünenen kardeşlerimizin de okuması lazım

huzur yolu Çevrimdışı

huzur yolu

Üye
İslam-TR Üyesi
ben bunu bilmiodum..yani günah tmm onu tahmin edebiliorum ama kafir olunduğunu bilmiodum..peki Türkiye de israil;Amerika gibi ülkelerin mallarını kullananlar onlara yardım etmiş oluosa onlar da kafir olurlar mı acaba???

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben bunu bilmiodum..yani günah tmm onu tahmin edebiliorum ama kafir olunduğunu bilmiodum..peki Türkiye de israil;Amerika gibi ülkelerin mallarını kullananlar onlara yardım etmiş oluosa onlar da kafir olurlar mı acaba???

kafir olmazlar kardeş yazılan yazı geneledir. Ancak her müslüman aldığı nefesin hesabını verecektir. Ve ezan okunan hemen hemen her yerde insanlara abd ve israil'in müslümanlara nasıl zulm ettiği bilinmektedir onlara en küçük yardım etmek bile olacak iş değildir bunu yapanlar belki kafalarına göre teviller ( başka alacağım yer yok , ben ticaret yapıyorum ) yapabilirler ama dediğim gibi islami davayı az da olsa dertlenmiş biri buna dikkat edecektir.

huzur yolu Çevrimdışı

huzur yolu

Üye
İslam-TR Üyesi
kafir olmazlar kardeş yazılan yazı geneledir. Ancak her müslüman aldığı nefesin hesabını verecektir. Ve ezan okunan hemen hemen her yerde insanlara abd ve israil'in müslümanlara nasıl zulm ettiği bilinmektedir onlara en küçük yardım etmek bile olacak iş değildir bunu yapanlar belki kafalarına göre teviller ( başka alacağım yer yok , ben ticaret yapıyorum ) yapabilirler ama dediğim gibi islami davayı az da olsa dertlenmiş biri buna dikkat edecektir.

Rabbim razı olsun..İnşAllah bigün herkes bilinçlenir..bu tür boykotları yapmak en azından onlar için bişiler yapmaktır..insanın kendisini eli kolu bağlı hissetmemesini sağlıor..tabiki dualarda..

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah razı olsun ... Çeşitli tevillerle bazı islami kimliğe bürünmüş gerek siyasetçi gerekse de cemaat liderleri hakkında hep hüsnü zan ile bakılması gerektiği düşünenen kardeşlerimizin de okuması lazım

evet hakklisiniz..

Paylasim icin Rabbim razi olsun

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ruveyda kardesim Rabbim Razi olsun InsAllah....

Allah im sabr ver cunku temizlenmesi gereken ler okadar cokki su etrafimizda Allah im !

Üst Ana Sayfa Alt