Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Müslümanların Yaşayabileceği Ülkeler Hangileridir?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
O bölge vloglarının hepsinde var abi,herhangi birisine baksan yeter,ben halifelik ilan ediliğinden beri çok takip ediyordum,aynı yerler gösteriliyor genelde zaten.
Halifenin şirk koştuğuna veya şirke ruhsat verdiğine delilini istiyorum.

Tecrübeliysen Hangi link ise hemen eklersin

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halifenin şirk koştuğuna veya şirke ruhsat verdiğine delilini istiyorum.

Tecrübeliysen Hangi link ise hemen eklersin

Ağzımdan halifenin şirk koşması ile alakalı bişey çıkmadı,ama şunların başında nöbet tutanların yaptığı doğru mudur abi bir söyler misin ?

Ve üstelik kapalı yerlerin falan olduğu günün sabahı,buraların dolup taştığı oluyordur. Şehrin göbeğinde nedir abi bu kabirler ? Başlarında diz çöken insanlar ? Neden mücahitler koruyor buraları ?

Başka vlogların ve konuşmaların görüntülerini de bulursam paylaşayım inşaallah.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şiilerin ayininde neden mücahitler korumayı sağlıyor burada ?

Tekrar belirtmek isterim,benim kafamdaki soru işaretleri buna müsade edenlerle ve altına imza atanlarlardır,yoksa genelinin ihlasına hepimiz şahidiz elbette.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ağzımdan halifenin şirk koşması ile alakalı bişey çıkmadı,ama şunların başında nöbet tutanların yaptığı doğru mudur abi bir söyler misin ?

Ve üstelik kapalı yerlerin falan olduğu günün sabahı,buraların dolup taştığı oluyordur. Şehrin göbeğinde nedir abi bu kabirler ? Başlarında diz çöken insanlar ? Neden mücahitler koruyor buraları ?

Başka vlogların ve konuşmaların görüntülerini de bulursam paylaşayım inşaallah.
Dediğin o kadar saçma birşeyki şehrin göbeğinde nedir bu kabirler ne yapacaklar ölüleri uzayamı yollayacaklar. Ayrıca şiileride koruyacaklar hangi dine mensup kişi varsa canını,malını korumakla yükümlüdürler Medine İslam Devletinde gayrimüslimlere nasıl davranıldığını oku.Senin gibi zihniyetler olursa insanlar şeriatı yanlış anlar.Şeriat hakim olduğu yerdeki sadece müslümanları değil gayrimüslimlerinde haklarını korur.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dediğin o kadar saçma birşeyki şehrin göbeğinde nedir bu kabirler ne yapacaklar ölüleri uzayamı yollayacaklar. Ayrıca şiileride koruyacaklar hangi dine mensup kişi varsa canını,malını korumakla yükümlüdürler Medine İslam Devletinde gayrimüslimlere nasıl davranıldığını oku.Senin gibi zihniyetler olursa insanlar şeriatı yanlış anlar.Şeriat hakim olduğu yerdeki sadece müslümanları değil gayrimüslimlerinde haklarını korur.

Kabirden kastım şu saray gibi olanlardı,türbeciliğe değinmek istemiştim üzgünüm eksik kullandım (y)

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam Devletinde gayrimüslimlere nasıl davranıldığını oku.Senin gibi zihniyetler olursa insanlar şeriatı yanlış anlar.Şeriat hakim olduğu yerdeki sadece müslümanları değil gayrimüslimlerinde haklarını korur.

Zimmîlik Ehl-i kitabı kapsamaz mı ? Yetiş falan filancıları nasıl koruyor şeriat ?

Elveravelbera Çevrimdışı

Elveravelbera

السلام عليكم
İslam-TR Üyesi
Dostum o türkçe konuşan adam her gördüğü sakallıyı taliban sanıyor

şiilerin ayini ise eski tarihli gibi.
oralara gidip görüp incelemeden internetten araştırmakla olmuyor.
Birde yumuşak bir geçiş dönemi sanki.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhim geçiş dönemi olabilir ancak benim anlamadığım şimdi başka ülkede ölen zâtlardan medet umulduğu zaman bu suç oluyor ise bu İslam emirliğinde yaşandığı zaman bunu dile getirmemeli miyiz ? Bunlar sadece ufak tefek bir kaç örnek,benim isabet etmek istediğim husus bazen haberlerde,medyada yahut verilen fetvalarda Afganistan ile alakalı ciddi sofilik esintilerine şahitlik etmem (türbeler,vahhabilik ,sekülerist devletlere kardeş denmesi vb) bu kısıtlı şahıslarla alakalı bir durum herkesi kapsayacak şekilde söylemiyorum,derdimi anlatabilmişimdir inşaallah yanlışım varsa Allah affetsin cehaletimizi,bu da son sözüm olsun görüşleriniz için de Allah razı olsun fikir alışverişi oldu (y)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evvela sıkıntı gördüğün
Afganistan islam emirliğinde kabirlere tapınma vardı ....
diyerek iktidarı muşriklikle suçladın. daha sonraki mesaj(lar)ında Afganistan'daki şirki işleyen halka işaret ediyorsun.
Senden link istemem ilk mesajındaki şirki Afgan emirliğine nisbet etmenden dolayıdır. Yoksa Afganistan'da halkların türleri ve bunlardaki inançlar ve amellerindeki sıkıntılar az çok malumumuzdur. Bunun yanında Afgan emirliğinin bizzat kendisinde de daha bir yıllık yönetimde olmaları ve daha hadleri dahi tatbik edemeyecek durumda oldukları, bundan sonra yavaş yavaş hadleri tatbik edebilecek olma seviyesine gelebildikleri yine malumumuzdur. Hatta daha sıkıntılı olan ise ülkedeki gayr-ı muslimlerin veya sapkınların türbelerini çeşitli fetvaların tevil veya yanlış yorumlanarak imar edebilecek durumlarıdır ki inşeAllah bu tür hatalardan zaman içerisinde dönerler diye umut ediyoruz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Akhim geçiş dönemi olabilir ancak benim anlamadığım şimdi başka ülkede ölen zâtlardan medet umulduğu zaman bu suç oluyor ise bu İslam emirliğinde yaşandığı zaman bunu dile getirmemeli miyiz ? Bunlar sadece ufak tefek bir kaç örnek,benim isabet etmek istediğim husus bazen haberlerde,medyada yahut verilen fetvalarda Afganistan ile alakalı ciddi sofilik esintilerine şahitlik etmem (türbeler,vahhabilik ,sekülerist devletlere kardeş denmesi vb) bu kısıtlı şahıslarla alakalı bir durum herkesi kapsayacak şekilde söylemiyorum,derdimi anlatabilmişimdir inşaallah yanlışım varsa Allah affetsin cehaletimizi,bu da son sözüm olsun görüşleriniz için de Allah razı olsun fikir alışverişi oldu (y)

Müslümanlık dairesi içinde olmayan diğer dinler ile, müslümanlığın içinde büyüyen batıl inanışlara karşı muamele tabi farklıdır, farklı olmalıdır. @Abdulmuizz Fida abimizin dediği gibi, inşaAllah o da zamanla düzene girer.

Bu arada videolara tam bakamadım ama benim gördüğüm görüntülere kıyasla gayet iyi durumda imiş bazı bölgeler. Tümden daha da iyi olmaları duası ile )

Üst Ana Sayfa Alt