Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mustafa İslamoğlu’nun Şia İle İşbirliği ve Irak Ziyareti !

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa İslamoğlu’nun Şia İle İşbirliği ve Irak Ziyareti !
Mustafa islamoğlu Irak’ta Sünni Düşmanı Şii Sistani ‘nin adamlarıyla ziyaret yapması o kadar manidar ki; sohbetlerinde Şiiliği aşılaması , İran şia’sından Ehli beyt mektebi diye bahsedildiği zaman ben de ehli sünnetim diye takiyyesine asla kanmamıştı Ümmeti Muhammed. Şimdi ise Şii oluşunun altına hem imza atmış oldu ..
Hemde Tam bir Ehli Sünnet düşmanı olan beyanlarında Açıkca bunu ifade eden, ABD ‘nin Irakı işgalinde Şia’ya Onlarla savaşmayın fetvası veren SİSTANİ ‘nin Türkiye vekilleriylede bu ziyareti yapması onun Türkiye içinde Şii yayılmacılığı için kullanılan bir maşa konumunda olduğunu bir kez daha ıspat etmiş oldu..
mustafa-islamo%C4%9Flu-Irak.jpgTürkiyede yayın yapan ALULBEYT sitesi
haber Linki : ALULBEYT

Birlikte ziyaret yaptığı kişi , Rahmi Onurşan Şii Sistaninin Türkiye vekili …

63051_706646806028962_154339405_n.png

SİSTANİ.ORG SİTESİ ve
Şİİ SİSTANİNİN ABD YE SİLAH SIKILMAZ FETVASI !
sistanicihadfetva2.gif
1.5 milyonun üstünde Iraklının öldüğü, 5 milyon çocuğun yetim kaldığı, 1 milyondan fazla kadının dul bırakıldığı, milyonlarca insanın göç ettiği, altyapısı ve şehirlerinin yıkıma uğradığı Irak işgaline karşı yapılan meşru direnişe en büyük darbeyi Şii din adamlarının başında gelen merci makamındaki Ayetullah Uzma el Hac Seyyid Ali Sistani vurmuştur.
TÜRKÇE İLK DEFA YAYIMLANAN BU ŞOK EDİCİ tarihi belge Sistani ve benzeri Şii otoritelerin Irak işgaline ve özellikle son günlerde Amerikan işgal yönetimiyle imzalanacak “Güvenlik Anlaşmasına” karşıymış gibi yapılan asılsız,uydurma haberleri, propagandaları ve sloganları tamamen yalanlamaktadır.Amerika’nın Irak topraklarını işgali tıpkı bu belgede görüldüğü gibi Şii din adamlarının direnişin yapılmamasına dair fetva yayımlamaları, devleti ele geçirmek için Irak İslam Yüksek Konseyi, Dava Partisi ve Sadr Grubu gibi Şii oluşumların ittifak etmesi ve en önemlisi İran Devleti’nin verdiği zımni destek sayesinde olmuştur.
Tarih: 25 Safer 1427 Hicri
Konu: İşgalcilere karşı cihad hakkında
İsim: Ahmed el Hac Hanta
Konu: İşgalcilere karşı cihadın meşruiyeti hakkında Elektronik mektup
Soru: Amerikan işgalcilerine karşı Allah yolunda cihad etmek üzerimize vacip midir? Sizin değerli mesajınızda Cihadla ilgili bir fetva bulmaya çalıştım; ancak bulamadım. Bizlere faydalı olunuz, Allah (cc) karşılığını versin.
Sistani’nin Cevabı: Bismihi Teala,
Gaib zamanda Cihad’ın hududu yoktur, savunmanin birkac asamasi olup onları aşmak caiz değildir! İşte bu fetva nedeniyle milyonlarca Şii körü körüne itaat ettikleri bir bozuk zihniyet neticesinde Irak’ın işgaline ve parçalanmasına, akabinde seçimler ile devlet nimetlerinden faydalanma yoluna gittiler! Elbette Cevad Halisi gibi vatansever ve işgal karşıtı çok az sayıda Şii alim bunların dışında yer alarak mücadele yolunu seçti…
iran-sistani2.jpg

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa islamoglu denen zindik .. boyuna posuna bakmadan TALIBAN muslumanlarina laf ediyor .. vallahi kim mucahidlere laf ediyorsa MUNAFIKTIR ..

bu aklini ilah edinmis seytandan ALLAH swt ummeti korusun .. kalbinizde bu sapiga karsi hic bir suphe olmasin ins ..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ya ben bu adamın söylediği bir çok şeyin çok doğru olduğunu biliyorum şimdi onu dinlemeyelim mi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5 tonluk bir su deposuna 1 damla idrar düşse ordan su içermisin.???

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir cok seyi dogrudur ama bir cok seyi dogru olan bir cok sapik vardir .. ben demedim her konusmasi yalan ama inanin ben onun ses tonuna bile dayanamiyorum sebebi sapik omasi

ha iskender evrenesoglu, ha adnan oktar, ha mustafa islamoglu, ha cubbeli, ha yasar nuri ozturk fark etmez ..

ben cubbelinin hakimiyet ile alakali bir cok konusmasini severek dinlemisimdir ama adam isim sifatta sapik..

yasar nuri sofilerle ugrasir bu konuda bir cok yerde isabet etmistir ama hukumde sapik

islam ogluda bu isten gecinen biri ama utanmadan Allahin kelimesi yucelsin diye savasan mucahidlere laf ediyor .. aklima seyyid kutup geliyor hani diyorduya muftiye sen lailahe illah ile rizkini buluyor onunla geciniyorsun biz ise bu kelime ugruna asiliyoruz .. sen kim bana kelimeyi tevhidi ikrar ettirmek kim ..

bende diyorumki islamoglu sen kim mucahidlere laf etmek kim .. ki onun tek marazi mucahitlere laf etmek degildir dini o kus akliyla anlar ..

sen de ya mustafa islamoglunu tanimiyorsun, ya islami tanimiyorsun ki sana soylediklerinin bir cogu dogru gelmis ..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
güzel bir benzetme allah razı olsun benim anlamadığım bu kadar islama hizmet edenler neden böyle saptırılar anlayamıyorum bile bile gerçeği tahrip etmek buna denilimiyor mu?

İblis neden ve nasıl şeytan oldu . Sen duymadınmı?. O meleklere öğreten değilmiydi.? Sen Kurandan ve islamdan ne anlıyorsun.
Israrın sadece kimliğini ve itikadını ortaya çıkarıyor. Bu sitede senin görüşlerin kabül görmediği halde hala bişeyler anlatıp duruyorsun. Senin amacın öğrenmek değil . Fitne fesat. Ama boşa kürek çekiyorsun

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İblis neden ve nasıl şeytan oldu . Sen duymadınmı?. O meleklere öğreten değilmiydi.? Sen Kurandan ve islamdan ne anlıyorsun.
Israrın sadece kimliğini ve itikadını ortaya çıkarıyor. Bu sitede senin görüşlerin kabül görmediği halde hala bişeyler anlatıp duruyorsun. Senin amacın öğrenmek değil . Fitne fesat. Ama boşa kürek çekiyorsun
eğer böyle bir amacım olsaydı ben delimiyim bu kadar zaman harcayıp pc başında oturayım veya seninle sohbet edeyim fitne ve fesatlıktan Allaha sığınırım valahi sen günahımı aldın ama böyle devam etmeni istiyorum

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Akhi @hunermend'in üstüne o kadar çok gitme. Çünkü insanın içindeki putları kırması o kadar kolay bir şey değil. En azından benim için öyleydi. Benim tevhidi kapıyı aralamama vesile olan bir akrabam ilk defa peygamberden şefaat ve mezarlarda kurban kesme olaylarından bahsedince bunları kabullenenemiştim. Ancak zamanla hakkı gördük okuduk ve iman ettik.

Bu arada bu iftarda sofici akrabalarımla dua ederken sultan ahmete gitmeyi tartışıyorduk. Ben duada tevessül olayını red ettiğimm zaman amcamın oğlu bana sen caferisin dedi. :d

Halbuki ne alakası vardı. Caferiler, şialar kabenin taşlarına bile taparken ben allahtan başka birisinden istemeyin diyordum. Yani tam tersini öğütlüyordum. Şekil a'da gördüğünüz gibi insanların hoşuna gitmediği birşey söylediğiniz zaman size hakkında en ufak bir fikri olmayan mezhebler hakkında yakıştırmalarda bulunuyorlar. Bu, onların içerisindeki taassubun dışa vurumudur. Kim bilir belki ben de doğruyla tanışmasaydım öyle diyecektim. Bizi doğru yola ulaştıran Allah'a hamd olsun.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi @hunermend'in üstüne o kadar çok gitme. Çünkü insanın içindeki putları kırması o kadar kolay bir şey değil. En azından benim için öyleydi. Benim tevhidi kapıyı aralamama vesile olan bir akrabam ilk defa peygamberden şefaat ve mezarlarda kurban kesme olaylarından bahsedince bunları kabullenenemiştim. Ancak zamanla hakkı gördük okuduk ve iman ettik.

Bu arada bu iftarda sofici akrabalarımla dua ederken sultan ahmete gitmeyi tartışıyorduk. Ben duada tevessül olayını red ettiğimm zaman amcamın oğlu bana sen caferisin dedi. :d

Halbuki ne alakası vardı. Caferiler, şialar kabenin taşlarına bile taparken ben allahtan başka birisinden istemeyin diyordum. Yani tam tersini öğütlüyordum. Şekil a'da gördüğünüz gibi insanların hoşuna gitmediği birşey söylediğiniz zaman size hakkında en ufak bir fikri olmayan mezhebler hakkında yakıştırmalarda bulunuyorlar. Bu, onların içerisindeki taassubun dışa vurumudur. Kim bilir belki ben de doğruyla tanışmasaydım öyle diyecektim. Bizi doğru yola ulaştıran Allah'a hamd olsun.

Haklı olabilirsin ahki. Öğrenmek istemek farklı şey, tartışmak farklı şey. İkisinin arasındaki farkı da gayet iyi biliyorum. mrak etme.
Bir de sadece yazı ile iletişim olunca niyetler yanlış anlaşılabilir.onun da farkındayım. Ayrıca ben üzerine gitmiyorum. Frenlemeye çalışıyorum sadece.
Yinede ben kendime dikkat ederim . :D

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklı olabilirsin ahki. Öğrenmek istemek farklı şey, tartışmak farklı şey. İkisinin arasındaki farkı da gayet iyi biliyorum. mrak etme.
Bir de sadece yazı ile iletişim olunca niyetler yanlış anlaşılabilir.onun da farkındayım. Ayrıca ben üzerine gitmiyorum. Frenlemeye çalışıyorum sadece.
Yinede ben kendime dikkat ederim . :D

Allah sana hayır nasib etsin ahi.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned

içindeki puttan kasıt nedir bilmiyorum ama ben zaten herşeyi doğru bildiğimi düşünseydim bu tür sitelerde ne işim olabilirdi bende bazıları gibi kendi sitemi kurar doğrularımı insanlara anlatırdım ben gerçeği ararken tüm teredütlerimi ortadan kaldırmak isityorum yılardır güvendiğimiz insanlara biat ettiklerimize şimdi farklı şeyler atfediliyor bunu hemen kabul edelim mi? bu mudur islami anlayışınız ben bu sitede bir kaç kişiye yazılarından ötürü güvenilmesinde bir sakınca görmediğimi düşünüyorum farkındayız adlı kardeşimiz kendi düşüncesine ters bir soru gördüğünde hemen bizi dinden çıkmış gösteriyor kimi beni fitneci gösteriyor kimi apocu pkk cıher türlü yakıştırmayı alıyorum ama bunlar benim gerçeği aramam engel olmaz aykırı sorular aklıma takıldıkça ve bende cevaplarını buldukça gerçek islamiyeti inşallah bulacağız Allah hepimizi ıslat etsin inşallah

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
içindeki puttan kasıt nedir bilmiyorum ama ben zaten herşeyi doğru bildiğimi düşünseydim bu tür sitelerde ne işim olabilirdi bende bazıları gibi kendi sitemi kurar doğrularımı insanlara anlatırdım ben gerçeği ararken tüm teredütlerimi ortadan kaldırmak isityorum yılardır güvendiğimiz insanlara biat ettiklerimize şimdi farklı şeyler atfediliyor bunu hemen kabul edelim mi? bu mudur islami anlayışınız ben bu sitede bir kaç kişiye yazılarından ötürü güvenilmesinde bir sakınca görmediğimi düşünüyorum farkındayız adlı kardeşimiz kendi düşüncesine ters bir soru gördüğünde hemen bizi dinden çıkmış gösteriyor kimi beni fitneci gösteriyor kimi apocu pkk cıher türlü yakıştırmayı alıyorum ama bunlar benim gerçeği aramam engel olmaz aykırı sorular aklıma takıldıkça ve bende cevaplarını buldukça gerçek islamiyeti inşallah bulacağız Allah hepimizi ıslat etsin inşallah

Kardeş sen hakkı aramaya devam et inşAllah... farkındayı nickli kardeşimiz biraz hızlı:) hızlı anlaşılıp hızlı algılanılmasını istiyor ki buda kardeşimizin samimiyetinden kaynaklanıyor:)

Üst Ana Sayfa Alt