Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Müziksiz ve Avret Gözükmeyen Diziler Önerir misiniz?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hanbelî mezhebinin hükümlerine göre avret gözükmeyen ve müzik olmayan bilhassa arapça diziler yahut filmler önerir misiniz? Ya da avret yahut müzik varsa bunların sansürlendiği sürümleri olan alternatifleri önerir misiniz?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hanbelî mezhebinin hükümlerine göre avret gözükmeyen ve müzik olmayan bilhassa arapça diziler yahut filmler önerir misiniz? Ya da avret yahut müzik varsa bunların sansürlendiği sürümleri olan alternatifleri önerir misiniz?
Avret gözükmeyen ve müziksiz bildiğim Ahmed b. Hanbel(rh)filmi var ama bazı sahne geçişlerinde müzik vardı galiba Allahu alem.
Ömer(ra)ve Çağrı gibi filmlerde müziksiz halleri var diye biliyorum ama bazı sahnelerde müşrikleri göstermek için başı açık kadınlar var diye biliyorum.

belki burdaki filmlerden beğenebileceğiniz olabilir.

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yönlendirdiğiniz sayfaya baktım. Rastgele videolarda gezinirken 47. Gönderi olan "Şeyhu'l İslam İbn Teymiyye" videosuna baktığımda videonun girişinde müzik olduğunu fark ettim. @Abdulmuizz Fida müzikle ilgili hükümler olmasına rağmen niçin müzik içeren bir video koydunuz bu gönderinize?

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Müziksiz film dizi bulmak zordur ama bide dizilerde filmlerde kadının haram yerleri bile gösterirler olmayan tabiki vardir ama bulmak zordur belgesellerde olmayabilir ama oda işte belgesellere göre değişir kimisi müzik ekleyebilir özellikle YouTube'dan eğer bahsedersen müziksiz orada bulmak daha zor oluyor ama haram yerleri sen atlayabilirsin ama kadının haram yerlerini nasil atlayacaksin o zor mesela kadının yüzü ayakları görünür daha çok yüzü görünür