Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namaz Kılan Asker...

Z Çevrimdışı

z@rip

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir asker,namaz kilan (en zor sartlarda bile terk etmeyen) diger askere
sordu:

Arkadas kacinci asirda yasiyoruz ? Nicin kendini zahmete sokup her
gün 5defa namaz kiliyorsun.

Namaz kilan asker, tam o sirada uzaktan görünen tegmeni gösterdi:

-Su insan; nicin yanindan gecerken toplaniyor, selam veriyor ve bütün emirlerine itaat ediyorsun. "yat" dese yatiyor, "kalk"dese
kalkiyorsun? O da senin gibi iki ayagi, iki eli ve bir basi olan bir insan
degil mi?'

Diger asker cevap verdi:

-"Evet! O da benim gibi bir insan ama rütbesi var,omuzun da yildizi
var"

Namaz kilan askerin cevabi müthisti:

'-Ey arkadas! Sen omuzun da bir tane yildizi var diye senin gibi bir insana itaat ediyorsun da ben, yerdeki kumlar adedince yildizlari olan ve hepsini tespih tanesi gibi kudret eliyle ceviren Rabbime nicin itaat etmeyeyim? Nicin namaz kilip emrini yerine getirmeyeyim?

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya kardesim :helalsana :helalsana :helalsana kardesim Allah Razi olsun

burda birseyi paylasmak istedim cunku bayagi etkilenmistim , akrabalardan biri askere gitmisti 5 sene oldu zannedersem ve geri gelmis, o ayni sene biz de tr deydik ve iste biraz sohbet derken nasil oralar askerlik ve konu namaz a geldi ve duydugumda sok oldum : aynen anlatiyorum hangi namaz vakti bilmiiyorum ama genc askerlerden biri namazini eda ediyor ve bu esnada komutan iceri geliyor ve bu kardesimizi goruyor tam ruku halinde ve oyle bir tekme atiyorki bu kardesimiz karsida direk kalorifere ucuyor kafasi tabii hasar gormus ve ALLAH tan ki tabi kanamasi oluyor ama asil onemli konu bu insanlar ne canavarmi kendilerini ne saniyor kendileri kendi sahsiyetlerini hangi mertebede goruyorlar anlamak mumkun degil .

Z Çevrimdışı

z@rip

Üye
İslam-TR Üyesi
bi oyun açsam 100 kişi o oyuna gelir bi konu açıyorzu ilami okuyan 10 kişi yorum 1..
abbim ıslah etsin hepimizi..
Allah razı olsun sizden dehazal hocam..

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim Rabbim sizlerden razi olsun yalniz siz caninizi hic uzmeyin okuyanlar zaten okuyor ve zaman zaman insan birsey yazamadan oyle kaliyor gercekten okunuyor cunku burasi bir kutuphane ve en onemli bilgileri tasiyor bize de dua etmek ve amel etmek dusuyor InsAllah

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Eline sağlık kardeş.. de sankim bu konunun bölümü bura deil bence :huhuuhuu napsam kii..

ysbf Çevrimdışı

ysbf

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
EN KISA SÜRE İÇİNDE OLSA TAĞUTA ASKERLİK KUFRDUR (KAFİRLİKTİR) BİR İNSAN ORADA ÖLÜRSE VAY HALİNE

islamabagli Çevrimdışı

islamabagli

Üye
İslam-TR Üyesi
allah razi olsun kardes
benim tanidigim birisi askerde namaz kilarken diger askerlere aynisini söylemis ve o da demiski: sizler omuzunda bir yada iki yada üc yildiz olan birinin karsisinda put gibi duruyorsunuz fakat kafanizi kaldirip yukaridaki sayisini bile bilemedigimiz o kadar yildizlarin sahibi karsisinda hicbirsey yapmiyorsunuz demis.
allahin selami,bereketi ve rahmeti, allaha ve ahiret gününe inananlarin üzerine olsun.

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
çok güzel bir konu rabbim ecrinizi versin okudum aslında yorum yazmayacaktım fakat alttaki yazınızı okuyunca yazmadan geçmek istemedim..aslında konunuz tabiiki dikkat çekici fakat ...genellikle okuyup konudan ayrılıyoruz... Rabbim okuduğumuzu hakkıyla anlamak ve amel etmek nasib etsin ...

Üst Ana Sayfa Alt