Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Niye Banlıyoruz ?

• Konbuyu başlatan metinyigit
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
Selamu Aleykum

Başlık sizleri içeriye çekmeye Yeterli olmuştur Allah'ın İzniyle

islam tr'de yönetim ve yetki sahibi olan kardeşler

forum gezinirken bir çok yerde görüşünüze karşı olanları banlıyorsunuz kaldıki banlanan bu kişilerin geneli sorguladıgı için tabii içlerinde aşırı tekfircilerde var ama banlan kişilerin şuana kadar görmedim hakaret ve küfür ettiklerini Gercegi kafirle hitam edenler var ( aslen böyle diyen neye inanmış ona göre neden kafir dedigini açıklamazı gerekli insanlar kolay şekilde bir birine mühür basması gerçekten korkutucu )

şöyle bir önerim var sizler ne dersiniz forumda Tartışma bölümü açılsa ve bu türlü düşüncede olan kişilerle tartışma bölümünde küfür ve hakaret içerikli küfür olmadan savunan kişi neyi savundunu anlatmasına müsade etsekte onun savundugu aslında yanlış bir düşünce asıl arkasındaki tehlikeye dikkatini çeksek nasıl olur

tabi bu kolay bir olay deyil dert anlatmak. Banlamak kolay ama anlatmak zor bizler müslümanız yanlış yollara düşenlere el uzatmalıyız anlatmalıyız bizler anlatmazsak onlar düşündüklerin gerçek ve dogru yolda olduklarını sanlederler

dedim gimi bizler müslümanız nufus kaybı bize sarar verir yanlış yolda samimi ilerleyenleri o yanlış yol olduguna ikna etmeliyiz

Bizler Anlatmalıyız Takdir Allah c.c 'ndır

Son düzenleme:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendimi garip hissettim. Hala kimse beni banlamadi da.
Yazdiklariniz adil değil.
Yonetimi ya da forumu savundugumdan değil.
Gördüğüm kadriyla banlamalarin cogu fikirden dolayo degil, usluptan dolayi oluyor. ISID konusu istisna. Istisna olmasi da ISID ismi ortaya cikinca hemen olmadi. Oyle olsa ben de banlanmistim. Uzunca sure iside husnu zan edenlerdendim. Iyiki de istisna oldu.

Soru soran, ogrenmek tartismak isteyen uslubunu seviyesini korudukca kimse banlanmiyor. Burasi kendi fikrini reklam etme yeri degil. Boyle yapanlar israr edince banlaniyor.
Forumda bi seviye korunuyorsa bu yaptirimin dogru uygulanmasinin katkisi büyük

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş; tekfircinin bize kafir damgası vurması, bu damgayı vurup ırzımızı kendine helal görmesi en kötü söz ve hakaretlerden beter değil midir ???? Öyle ki, bu vakitten sonra yüzüme karsı kafir oldugumu iddia edecek olanın direk burnunu kafa atıp kırarım diye tahmin ediyorum ;)

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendimi garip hissettim. Hala kimse beni banlamadi da.
Yazdiklariniz adil değil.
Yonetimi ya da forumu savundugumdan değil.
Gördüğüm kadriyla banlamalarin cogu fikirden dolayo degil, usluptan dolayi oluyor. ISID konusu istisna. Istisna olmasi da ISID ismi ortaya cikinca hemen olmadi. Oyle olsa ben de banlanmistim. Uzunca sure iside husnu zan edenlerdendim. Iyiki de istisna oldu.

Soru soran, ogrenmek tartismak isteyen uslubunu seviyesini korudukca kimse banlanmiyor. Burasi kendi fikrini reklam etme yeri degil. Boyle yapanlar israr edince banlaniyor.
Forumda bi seviye korunuyorsa bu yaptirimin dogru uygulanmasinin katkisi büyük
+1000

Bizim canimizi ve malimizi boşver namusumuzu helal gören adamlarla polyannacilik oynayacak durumumuz yok... Belki ağır olacak ama bana kafir diyen adama yumuşak davranmam bence deyyusluktur

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden Banlanıyorsunuz?

Ne oluyor insanlara sorusunu sormak gayet doğal bir soru.!

Buraya gelen İŞİD sempatizanları veya İŞİD'ci olduğunu idda eden insanların Burada Alimleri ve Müslümanları tekfir etmeleri Gerçekten insanları sinirlendiren bir davranış.! Bundan dolayıda bu insanlar banlanıyor.!

İŞİD'in yapmış olduğu veya onlara nisbet edilen ameller ise insanları öfkelendirdiği için İŞİD'le alakalı bir yorum yapılınca olaylar çok farklı boyutlara geliyor ve İŞİD adını ağzına alan insan daha ne dediği anlaşılmadan bazen yadırganabiliniyor.!

Geçenlerde de yazdım bununla alakalı bir mesele insanlar malesefki dinlemeyi ve olayların ne aşamada olduğunu bilmiyor.!

Şimdi Buraya birisi gelse ve deseki kardeşim İŞİD hak bir cemaattir. ve Tekfircilikle alakası yoktur dese.! Üst kısımdaki yetkililerin bu konularla alakalı beyanatları var hatta tekfirci olup ve tekfirde aşırıya gitmiş emir konumunda kadı konumunda bir çok insanı infaz ettikleri ve haps ettikleri biliniyor. Hatta Eymen Ez-Zevahiriyi tekfir eden Kadılarını İnfaz ettiklerini geçenlerde duyurmuşlardı.!

Yani haberleri ve olayları takip eden ve İŞİD'i Hak gören bir kimse tekfirciliğe bulaşmamış dilini müslümanlara uzatmıyorsa (tekfir noktasında) şu konuda kızıp eleştiri yapıyorsa; siz neden devlete biat etmiyorsunuz neden islam devletini kabul etmiyorsunuz gibi serzenişlerde bulunuyorsa.! Bu gibi bir kimseye kendi penceresinden baktığından dolayı sadece kızabilir ama dışlayamayız.!

Yani benim İŞİD'le alakalı çok farklı düşüncelerim var Ben Bu Yapının İyi insanlar olmadıklarını ve İSLAMA ZARAR verdiklerini düşünüyorum ve ben bu konuda kendimce eminim.! Beni birisi gelir bu konuda aydınlatır ben ozaman fikirlerimden dönerim.!

Ama Ben diğer arkadaşlar gibi düşünmüyorum.!

Burada düşünmüyorumdan kastımı açıklayacağım.!

Şimdi düşünün Bir Hoca RTE'nin Kafir olmadığını ve Müslüman olmadığını gün içerisinde değişkenlik gösterebileceğinden dolayı Bu iki ismide aldığını ifade ediyor. Bu Cemaate tabii olduğunu idda eden insanların Bagdadi gibi MÜSLÜMAN olduğu bilinen Küfrü bilinmeyen bir adam Hakkında da aynı tutumu sergilemeleri acaba gerekmezmi.?

Bu Konuda RTE müslümanları öldürmüyor diyorsanız; RTE kaçtane muvahhid mucahid alimi direkt olarak ABD'ye değil ÜRDÜN üzerinden veya başka ülkeler üzerinden ABD'ye nasıl sattığını biliyoruz.! Ayrıca ABD askerleri için dua eden ve üzülen bir ŞAHSİYETSİZDEN bahsediyoruz. Bu adamın Gün içerisinde bir defa islama bir defa küfre isabet etmesinden dolayı hakkında susulması elzem bir konu oluyorda BAGDADİ'nin acaba hakkında neden konuşuluyor hemde ispat olmadan.!

Bu konuda Bu cemaatlerin Çıkıp Bagdadinin sapkınlıklarını ortaya koymaları gerekmezmi.? Bunu yapmadıkları için kuru laf olarak eleştirmelerini ben şahsım adına makul karşılamıyorum.!

Başka bir Hoca RTE'nin Desteklenmesinin vacip olduğunu söylüyor Desteklemeyenlere Bugz ediyor ve onları sapkın görüyor Bu konuda batıl görüyor.! Ve ortak paylaşılacak bir zemin bırakmıyor. Buna Ragmen Bu adamı (Hocayı) destekleyenler daha sevimli oluyor fakat bagdadiyi savunan (tekfire bulaşmadan) tüü kaka pislik harici oluyor.!

Diğer taraftan Hem Zevahiriye kendisini nisbet eden Hem El Kaideye kendisini nisbet eden türkiye El KAİDECİLİK oynayan bebe şebeler Bagdadiye etmedikleri hakaret suçlamadıkları suç kalmıyor.! Ama Zevahiri ve Cüvlani Bagdadiye rahimehullah diyor. Cüvlani ondan daha faziletlisini görmedim diyor.

İşte Bu örnekleri sırasıyla uzatıp gidebiliriz.

Benim buradaki üzerinden durduğum konu şudur kardeşler. Bir Cemaate tabiyseniz intisabınız varsa Cemaatinizin Usulleri ve Emirleri doğrultusunda hareket edin. Kafanızdan işler yapmayın.!

Senin Cemaatinin rahimehullah dediği adama sen Allah lanet etsin diyemezssin.! Kafir diyemezssin.! Senin Cemaatinin lideri bunu söylerse sende söyleyebilirsin.!

Senin Cemaatin Tayyib Erdoğan Gibi Bir Müşrik Hakkında Susuyorsa Sende Bu USUL gereği Bagdadi hakkında susacaksın seviyeli eleştiriler yapacaksın. Kimseyi saflara bölmeyeceksin.

Adaletli olacaksın.

Biliyorum Yazımdan rahatsız olanlar olacak ben sizlere Hakkı söylüyorum kimseye iftira atmıyorum kimseyi karalamıyorum kimsenin gizli gündemini deşifre etmiyorum. Malum ve Maruf olanları burada bir kez daha açıklıyorum.!

İçimizde bir çok laftan anlayamacak insan olması hasebi ile ve fitnenin önüne geçmek için İŞİDCİ olmadığımı bir kez daha belirteyim.!

Wesselam....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mesela Tekfirciler ; bu forumda kaç kardeşin ayağını kaydırdı biliyormusun kardeşim müsaade edelimde zehirlerini kussunlar

Birise çıksa ateistler için bölüm açalım gelsinler münazara edelim dese kaç kişinin imanı artar veya şeytanın vesveselerine kaç kardeş maruz kalırda imanı Zedelenmeye başlar

Welhasıl bu forum deneme tahtası değil Kendimi bildim bileli tekfircilerden nefret ederim islah olanı hdisleri anlayanını görmedim olsada nadirdir

Ayrıca bu yonetimi ilgilendiren bir konu ise buraya değilde iletişime yazmalıydın buraya yazmakla insanların kafasına bu yonetim astığı astık kestiği kestik insnlar imajı koymaktasın mesela bu yanlışına sbrediyoruz sen bunu düşünsen daha iyi olmazmıydı kardeşim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt