Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nusret Cephesi Emiri Golani'nin El Kaide Ile Birleşme Hakkındaki Konuşmasının Türkçesi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
NUSRET CEPHESİ GENEL SORUMLUSU EBU MUHAMMED EL-CEVLANİ'NİN KONUŞMASI

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
hamd ALLAHA salat ve selam rasulunun ashabının ve ona dost olanların üzerine olsun

ey müslümanlar,cihadi hareketlerin komutanları,silahlı grupların komutanları nusret cephesi mücahidleri esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

ALLAH teala şöyle buyurdu;Elif, Lam, Mim. İnsanlar ne sanıyorlar, inandık dediler diye denemeye tabi tutulmadan bırakılacaklar, öyle mi?
Doğrusu, biz onlardan öncekileri denedik. Allah, doğru olanları elbette ortaya çıkaracaktır. Elbette yalancıları da ortaya çıkaracaktır.

ALLAH onu korusun şeyh ebi bekr el-bağdadi'ye nisbet edilen bir konuşma dönmüş şeyhe nisbet edilen konuşmada nusret cephesinin ırak islam devletine bağlılığı zikredilmiş ırak islam devleti ve nusret cephesi isimleri ilga edilerek ırak ve şam islam devleti adı altında değitirildiği ilan edilmiştir

bu sebeple insanları bilgilendiriyoruz ki nusret cephesi komutanları,şura meclisi ve nusret cephesi genel sorumlusu fakir kul bu ilanı yalnızca basından duymuşlardır
eğer nisbet edilen bu konuşma gerçekse biz istişare ve muşavere yapmadık

bizim ırak cihadının başından suriye devrimi başlayana kadar ırak cihadına eşlik ettiğimizle ilgili evraklar ortaya çıktı bununla beraber biz ırak cihadın uğradığı ağır evreleri tefsilatlarıyla bildik ordan kazandığımız tecrübelerden şam topraklarında müminlerin kalplerini ferahlatan nusret cephesini kurduk

ALLAH teala biliyorki biz ıraktaki kardeşlerimizden çok büyük hayır cömertlik keremden başka bir şey görmedik onların erdemleri saymakla bitmez,bunların hepsi yaşadığımız sürece boynumuzun üzerinde borç olarak devam edecektir

islam bayrağının ırak tporaklarında dalgalanmasını görmeden önce oradan çıkmak istemedim fakat şamdaki olayların hızı bu istekle aramıza girdi

orada sayılamayacak kadar çok salih insanın dostluğu ile onurlandım onların çoğu bizden ayrıldı (şehid oldu) bu kişiler önümde zikredildiğinde yalnızca ALLAH kabul etsin diyorum ALLAHın kelimesini ilan etmek için ırak islam devleti sancağı altında toplanan ve sözlerini yerine getiren (şehid olan) şam veya başka beldelerden ırak cihadına katılan onlarca hatta yüzlerce muhacirde bunların arasında

daha sonra ALLAH teala beni şam halkına hakkını tam olarak veren bu büyük şeyhle şeyh bağdadiyle tanışmamla onurlandırdı kendisine arzettiğimiz şamdaki mazlum ehlimize yardım projemizi kabu etti uğradıkları çok zor günlere rağmen ırak islam devletinin malının yarısını böldü bu fakir kulada güvenini göstererek yetkilendirdi azlığa rağmen bazı kardeşleri yanımıza verdi daha sonra ALLAH azze ve celle bu kardeşleri bereketlendirdi çeşitli zorluklardan sonra ALLAH celle nin lutfuyla nusret cephesi sancağı şam topraklarında mümnlerin ve mazlumların kalplerinde dalgalanmaya başladı ümmetin savaşını dengeleyen çetin numara ve bütün dünyadaki müslümanların umut durağı oldu

biz en başta ALLAHIN toraklarına onun hükmünü getirmek daha sonra şeriatı tahkim etmesi yolunu neşretmesi için ümmeti uyandırmak için kurulduğumuzu ilan etmiştik kendisinde sabır ettiğimiz bir işide ilan etmede acele davranmak istemedik
devletin şeriati tahkim etmede niza ve husumetleri dağıtmada müslümanların arasına emniyeti getirmede ve gereksinimlerini temin etmedeki görevleri ona biraz ihmal karışmasına rağmen özgürleştirilmiş bölgelerde tüm hızıyla devam ediyor

şamdaki islam devleti savaşta ve kıtalde bize ortak olan mücahid guruplar ehli sünnetin itibarlı şeyhleri muhacir kardeşlerimizden hiçbir esasi tarafı uzaklaştırmadan herkesin kolları üzerinde kurulacaktır

ben ALLAH onu korusun şeyh el-bağdadinin aşağıdan en yükseğe çıkma davetine cevap veriyorum ve diyorumki bu nusret cephesi evlatları ve genel sorumlularından bir biattır bunu ALLAH onu korusun şeyh eymen ez-zevahiri içinde tekrarlıyoruz biz hicrette ve cihadda zorlukta ve kolaylıkta ve kendisinde apaçık bir küfür görmediğimiz sürece bir meseleyi ehli ile niza etmeyeceğimizde biat ediyoruz

ırak islam devletinin sancağıyla onu taşıyanlar onun altında kanlarını sarfedip fedakarlık edenlerle övünmemize rağmen nusret cephesi sancağı olduğu gibi kalacak ve değişmeyecektir

şam daki ehlimizi mutmain ederizki cepheden dininizi ırzlarınızı kanlarınızı savunmada diğer savaşçı gruplarla olan güzel davranışlarında gördükleriniz bildiğiniz gibi kalacak ve biat ilanı siyasetimizde hiçbir şeyi değiştirmeyecektir

ALLAHIM kelimemizi hak ve huda üzere birleştir amin amin velhamdulillahirabbilalemin
nusret cephesi genel sorumlusu müslümanların hizmetçisi ebu muhammed el-cevlani

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birleşme haberine Sevinmiştik ;

Bu Açıklama Beni Tatmin Etmedi Allah Hayra Erdirsin

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oratada birleşilecek bir durum yok Nusret'in emiri güzel bir cevab vermiş. Allah onu korusun.

Birleşmediklerine çok sevindim. Elhamdulillah.

Bu Kafirler Suriyede Nusret cebhesini bitirmek için ellerinden geleni yapacaklar.!

Allah onları korusun.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Birleşme haberine Sevinmiştik ;

Bu Açıklama Beni Tatmin Etmedi Allah Hayra Erdirsin

Onların zaten gönülleri aynı yolda birleşmiş.Taktik gereği,bu cephe üzerinden bölge üzerinde bu isim altında daha etkin olabileceklerini düşünüyorlar sanırım.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın (c.c) izniyle zafer nasib olursa bu ırak israil lübnan için tehlikeli olur; Ki Allah zaferi nasib etsin...Haber sevindiriciydi aslında Irak İslam Devleti ve Nusret'in birleşmesi..Ama nusretin stratejisine göre bunu şimdilik inkar etme olasılığıda var şu an savaş ortamı ve nato amerika ve rusya suriyeye müdahale için bahane arıyor zaten nusret terör örgütü listesinede alındı şu zaman için bunu inkar etmesi belki suriyede halka yardımı açısından zulmün bitirilmesi açısından nusretin yapması gereken bir durumudu Allahu Alem...

Üst Ana Sayfa Alt